TEOG'da iptal edilecek soru var mı? 2016 Teog iptal sorular

Yüzbinlerce öğrencinin girdiği TEOG 2. Dönem sınavlarında sorulan bazı sorular büyük tartışma yaramıştı. MEB,25-26 kasım tarihlerinde yapılan teog sınavlarında sorulan 2 soruyu iptal etti. Peki Teog 2. dönem sınavlarında hangi sorular iptal edildi? MEB yaptıgi açıklamaya göre Teog'da 2 soruyu iptal etti. Öğrencilerin zor dediği 2016 teog sınavlarında iptal edilen sorular hangileri? Teog sınavında selanik sorusu iptal edildi mi ile ilgili detaylara haberimizde.

TEOG'da iptal edilecek soru var mı? 2016 Teog iptal sorular
23 Haziran 2016 Perşembe 20:47

Temel Ortaöğretime Geçiş Sınavı (TEOG) ikinci dönem sınavları bugün yapılan ikinci oturum sonrasında sona erdi. Yüzbinlerce öğrenci, 27 Nisan Çarşamba Türkçe, Matematik ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi  sınavlarına girdi.Sınavlar sonrası binlerce öğrenci TEOG İnkılap Tarihi sınavında sorulan Selanik sorusunun ve Türkçe sınavında sorulan bazı soruların hatalı olduğunu belirtmişlerdi. MEB yapılan ititrazları değerlendirdi ce TEOG 1. Dönem sınavlarında sorulan 2 soruyu iptal etti. Peki TEOG 2. Dönem hangi sorular iptal edildi?

Teog'da 2 soru iptal edildi. MEB şu şekilde açıklama yapti:

"25-26 Kasım 2015 tarihinde yapılan 1. Dönem Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş sistemi kapsamında yapılan ortak sınavlara ilişkin Türkçe dersi 'A' kitapçığı 8'inci soru ile TC İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük dersi 'A' kitapçığı 4'üncü soru, yargı kararı gereği tüm öğrenciler için 'doğru' kabul edilerek değerlendirilecektir. YEP sonuçları 29 Haziran 2016 tarihinde 'http://www.e-okul.meb.gov.tr' internet adresinden yayımlanacaktır."

TEOG Türkçe Sınavında iptal edilen soruTeog İnkılap Tarihi Sınavında iptal edilen soru


TEOG Fen ve Teknoloji Gürültü Sorusu İptal Edilecek mi? Öğrenmek için TIKLAYINIZ

TEOG Selanik Sorusu İptal Edilecek mi? Öğrenmek için TIKLAYINIZ


28 Nisan Perşembe yani bugün yapılan Fen ve Teknoloji, T.C İnkılâp Tarihi ve Atatürkçülük ve yabancı dil sınavları sona erdi. Öğrenciler sınavdan çıktıkları andan itibaren, TEOG sınavında çıkan bazı sorular öğrenciler arasında tartışıldı. 

Her dersten 20 soru sorulduğu TEOG sınavlarında öğrencilere ders başına 40'ar dakika verildi. Soruları çözerken zamanla yarışan öğrenciler, TEOG 2. döneminde sorulan bazı sorularda çelişkiler olduğunu iddia etti. 

 Milyonlarca öğrenci daha iyi bir liseye gitmek için girdiği sınavlarda ter döktü. Teog'da  20'şer sorudan oluşan sınavlar yaklaşık 40'ar dakika sürdü.28 Nisan tarihinde yapılacak TEOG sınavına milyonlarca öğrenci girecek. Peki TEOG sınavında hatalı soru varmı? 27 - 28 Nisan 2016 tarihlerinde yapılan TEOG sınavlarında iptal edilen soru var mı? Bir önceki Teog'da özellikle dün kültürü sorularında hen öğrenciler hem de öğretmenler ciddi bir tartışma yapmış ve buradaki sorulara iptal davası açılmıştı. 

TEOG Birinci Dönem sınavlarında bazı sorulara iptal davası açıldı

Geçdiğimiz dönem yapılan Teog 1. Döenm sınavında bazı sorular üzerinde büyük tartışmalar yaşanmıştı. Öyleki Teog sınavında sorulan bazı sorulara iptal davası açılmıştı. Teog Birinci Dönem sınavında tartışma yaratan bazı sorular şu şekilde;

Teog 1.Dönem Sınavı'nda Elma ve Portakallı sorudaki bir noktada açıklık olmadığı için iptal edilmesi gerektiği iddia edilmişti.

Fen Bilgisi sınavında sorulan örümcek geni sorusu büyük tartışmalara yol açmış ve sorunun iptal edilmesi gerektiği söylenmişti. Hatta soru ile ilgili dava da açılmıştı.

28-29 Kasım'da yapılan Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı'nda birkaç soruya iptal davası açılmış ancak sorular iptal edilmemişti. Ankara 13'ncü İdare Mahkemesi'nin yürütmeyi durdurma kararının ardından Milli Eğitim Bakanlığı'nın üst mahkemeye itirazı da reddedilmişti.

TEOG 2. Dönem Sınavı Soru ve Cevaplarına ulaşmak için TIKLAYINIZ

TEOG İkinci Dönem Sınavlarında Hatalı Soru var mı, Soru İptal edilecek mi?

Teog 2. dönem sınavları bugün sona erdi. Sınavda sorulan soruların bazıları öğrenciler arasında büyük farklılıklara yol açsada, öğrenciler bazı soruların iptal edilmesi gerektiğini sosyal medyadan söyledi. 

Teog ile ilgili tüm gelişmelere daha hızlı ulaşmak için Kamu Saati'nin Twitter ve Facebook sayfasını begenebilirsiniz.
Facebook sayfası için tıklayınız
 
Twitter sayfası için tıklayınız.

Uzmanlara göre bu dönem yapılan Teog sınavlarında Türkçe sınavında sorulan bazı soruların öğrenciyi düşündürü nitelikte olduğu, Matematik sınavında olan soruların da yüzde 20'lik kesiminin eleyici sorular olduğu belirtildi. Dün yapılan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi sınavının ise çok kolay olduğu vurgulandı. 

Dün yapılan Teog sınavlarında öğrenciler Matematik'te küp sorusu, Türkçe'de özveri sorusu, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi sınavında ise Hoşgörü sorusu sosyal medyada en çok konuşulan sorular oldu.  
TEOG 2. Dönem sınavlarında iptal edilen soru olduğunda sayfamızdan öğrenebilirsiniz.

TEOG 2'de iptal edilen soru olduğu takdirde hızlı bir şekilde öğrenmek için Kamu Saati android uygulamamızı indirebilirsiniz. TEOG ile ilgili herhangi bir gelişme olduğunda veya soru iptali olduğunda android üzerinden hızlı bir şekilde ücretsiz bildirim göndereceğiz. İndirmek için tıklayınız.

TEOG 2. Dönem sınavlarında hatalı soru olduğunu düşünüyorsanız, sayfanın altında bulunan "Yorum" kısmına yazabilirsiniz

Teog sorularına nasıl itiraz edilir?

TEOG PUAN HESAPLAMA İŞLEMİ İÇİN TIKLAYINIZ.

TEOG TÜRKÇE SORULARI İÇİN TIKLAYINIZ

TEOG MATEMATİK SORULARI İÇİN TIKLAYINIZ

TEOG DİN KÜLTÜRÜ SORULARI VE CEVAPLARI İÇİN TIKLAYINIZ

TEOG iNKILÂP TARİHİ VE ATATÜRKÇÜLÜK SORULARI İÇİN TIKLAYINIZ

TEOG YABANCI DİL SORULARI İÇİN TIKLAYINIZ

TEOG FEN ve TEKNOLOJİ SORULARI İÇİN TIKLAYINIZ
 

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
bensu - 2 yıl önce
inkılaptaki sosyal kültürel sorusu c olmalı öyle öğrendik biz çünkü
Misafir Avatar
Melis - 2 yıl önce @bensu
Bu kelimelerin anlamlarını öğrenin de gelin dostlar. Belki de inkılap tarihi testlerinde en çok çıkan kelimelerdi. Bunları birbirine karıştıran gerçekten çalışmamıştır. Öyleyse bu sorunun iptali için çok çırpınmayın. MEB zaten iptal edilmeyeceğini söyledi. :)
Misafir Avatar
:(: - 2 yıl önce @bensu
O soru belki doğrudur(bence deil) ama doğru olsa bile biz sosyalle kültürel arasındaki farklarıda öğrenmedik hatta sosyokültürel olarak gördük aynı şekilde 1. dönemdede hiçbir şekilde çoğrafya öğrenmedik ve mısır=güneydoğu akdeniz
Misafir Avatar
Ahmed UZAN - 2 yıl önce @bensu
Çalışşaydın yapardın demek çalışmamışşın çalışacadın soru iptal olmamamıl doğru bir soru
Misafir Avatar
TEOG ÖĞRENCİSİ - 2 yıl önce @bensu
Aynen bende öyle yapmıştım. bence soru iptal olmalı
Misafir Avatar
BERKE - 2 yıl önce @bensu
Arkadaşlar her yanlış yaptığınız soruyu iptal ettirmeye çalışmayın
Misafir Avatar
teog maduru - 2 yıl önce @bensu
kesinlike c olmalı busenınde dedıgı gibi biz öyle öğrendik
Misafir Avatar
Hatice - 2 yıl önce @bensu
evet ya bence o soru yanlış
Misafir Avatar
teog - 2 yıl önce @bensu
bencede o soru c çünkü ;
cok uluslu yapı-cok kulturlu yapı olarak ogrendk
Misafir Avatar
sude - 2 yıl önce @bensu
bencede o soru c olmalı dediğin gibi bizde öyle öğrendik
Misafir Avatar
ecrin - 2 yıl önce @bensu
aynn bizde öyle öğrendik
Misafir Avatar
irem - 2 yıl önce @bensu
inkılapta sosyal kültürel yapı sorusu iptal edilmeli bence bizim öğretmeniz b dedi fakat çelişkideler ayrıca biz o konuyu çok uluslu kültürel yapı olarak işledik iptal edilsiiiiiiiinnn..
Misafir Avatar
melih - 2 yıl önce @bensu
hocada zaten ilah kesin doğru ya.b olacak işte.bizim hoca da marmarayı 1.bitirdi o da b diyor.
Misafir Avatar
ecrin koç - 2 yıl önce @bensu
kesinlikle C mebin kitabındada böyle yazıyor
Misafir Avatar
melek - 2 yıl önce @bensu
hayır sosyal kuturel sorusu kedinlikle B olacak herhanfi bir haya YOK
Misafir Avatar
selvi - 2 yıl önce @bensu
fendede var iptal edilecek sorular
Misafir Avatar
Teogg - 2 yıl önce @bensu
İnkılapta A kitapçığı 1. soru iptal olmalı ya da C şıkkı kabul edilmeli hocalarımız kafa verdi düşündü ve C şıkkı olduğunu düşünüyor o sorunun cevap anahtarı hatalı kendi değil o soru hakkında gereken yapılmalı!!
Misafir Avatar
kübes - 2 yıl önce @bensu
evet bencede onu bizim okulda geçen dönem tüm derslerde 1 yanlışı olan çocuk bile c yapmış
Misafir Avatar
tata - 2 yıl önce @bensu
aynen kardes kesın c
Misafir Avatar
buse - 2 yıl önce @bensu
bncede inkılptan kesin o soru iptal biim ocada c dedi
Avatar
Beyza nur cerah - 2 yıl önce
inkteki a kitapcigi ilk soru olan sosyal kulturel sorusunun iptal olmasi lazim o her turlu c olmaliydi hocalar bile c olucagini soledi
Misafir Avatar
gls - 2 yıl önce @Beyza nur cerah
bizim hocada öyle düşünüyor bence c
Misafir Avatar
mehmet - 2 yıl önce @Beyza nur cerah
inkılaptaki kültür sosyal sorusu c olmalıydı
Misafir Avatar
stark - 2 yıl önce @Beyza nur cerah
bize defalarca kez çok uluslu yapının kültürle alakalı olduğu söylendi. sosyallikle ne alakası var yaa. çok uluslu olmak demek çok kültürlü olmak demek.
Misafir Avatar
Kemal Efe - 2 yıl önce @Beyza nur cerah
Bence de bizim hocalarda öyle dedi .
Avatar
Hilal - 2 yıl önce
İnkılap'ta sosyal ve kültürel özelliklerin sınıflandırılmasını soruyor cevap C olmalı ama B diyor? Yanlışlık mı var? Ben mi yanılıyorum? C olması lazım değil mi? C olsun ya.
Misafir Avatar
in - 2 yıl önce @Hilal
yanlış kesinlikle cevap c olmalı umarım iptal olur
Misafir Avatar
Bora - 2 yıl önce @Hilal
Aynen o soru C olması gerekiyor bence yanlış
Avatar
Ece - 2 yıl önce
Bence özveri sorusu iptal edilmeli çünkü kazanımlarda veya metinlerde özveri kelimesinin anlamına hiç rastlamadık.Çoğu öğrenci özverinin anlamını bilmiyordu bile.Bir de fenden donma sıcaklığı sorusu fazla kafa karıştırıyordu onunla ilgili de bir tartışma devam ediyor.
Misafir Avatar
teog yolcusu - 2 yıl önce @Ece
O soruda hata yok !!!!!!!!!!!!!!!!
Misafir Avatar
yazbahar - 2 yıl önce @Ece
fenden iptal olmasın full yaptım
Misafir Avatar
asdasf - 2 yıl önce @Ece
Çoğu kişi fendeki donma sıaklığı sorusu kafa karıştırıcı demişte neresi kafa karıştırıcı ya sanki işlemediğimiz konu tuz katılan suyun donma sıcaklığı düşer. katılmayanın da yüksek kalır bu kadar basit zaten orada bi şıkka tuz katılmamış
Misafir Avatar
toprak - 2 yıl önce @Ece
hayır olmamalı çünkü anlamını bilmesen bile kelimeye bakınca birşeyler çıkarabilirsin mesela ''öz''=kendi ''veri''=vermek
Misafir Avatar
nisa - 2 yıl önce @Ece
özveri sorusu kesinlikle C olmalı. çünki özveri, başkası için kendi zevklerinden vazgeçebilmek, demektir.....
Misafir Avatar
edanur - 2 yıl önce @Ece
ya özverinin ne demek olduğunu nerden bilelim o soru iptal edilmeli bide fende donma sıcaklığı sorusu çok kafa karıştırıcı nolur iptel olsunlar ya nolurr
Misafir Avatar
lol - 2 yıl önce @Ece
özveri sorusu sözçüğü bilip bilmemeyle kazanımla alakası yok biraz sözçükte anlamdı
Misafir Avatar
Luna - 2 yıl önce @Ece
Her kelimenin anlamı metinde olmaz. Sınavda eleyici sorular olmalı. Özverili soru bu sorulardan bir tanesi. Test kitaplarında geçen bir kelime. 500 kişi full yapsa bu sınavdan ve 500ü de aynı okulu yazsa okulun 100ünü alıp 400ünü almaması gibi bir durum olmaz. Bundan dolayı her derse bir eleyici soru sorulur. Öğrenci her soruyu çözdü, kilit soruyu da çözebilecek mi diye. Böylece o 500 kişinin arasından kişiler seçilir. Sınavlar böyledir. Sınavda size öğretilen şey çıkacak diye bir şey yok. Kendi bilginizi de katmalısınız. Sorunun sanalda tartışma oluşturması sorunun iptali anlamına gelmez. Medyada konuşulan soru iptal olabilir ama soru medyada konuşulduğundan iptal olmaz. Sorunun çözümü olmadığından ya da birden fazla cevabı olduğundan olur. Özveri sorusunun tek cevabı vardı. Benim arkadaşlarım kelimenin anlamını bilmiyorlardı ama soruyu yaptılar. Donma sıcaklığı sorusu da normal. İstersen soruyu anlatabilirim. Lütfen yanlış yaptığınız soruları buraya yazıpsoru iptal olmalı demeyin.
Misafir Avatar
cafer - 2 yıl önce @Ece
hadi özveri neyse fende ne vardı hepsi çok kolay sorular kalemsiz yapılabilir.
Misafir Avatar
biri - 2 yıl önce @Ece
özveri kazanım bile olmasa metinlerden anlatılmalı o yüzden bence iptal edilmemeli
Misafir Avatar
Buse - 2 yıl önce @Ece
Türkçedeki her kelimeyi kazanımlarda metinlerde görüp öğrenmeyi bekliyorsan daha beklersin. Bu yaşta özveri kelimesinin anlamını bilmen gerekirdi kendi bilgisizliğinden kaynaklanan bişey bu. Soruya iptal damgası vurman saçma.
Avatar
Kemal Efe - 2 yıl önce
Bence sosyalde A kitapçığı 1.soru iptal olabilir.
Misafir Avatar
teog magduru - 2 yıl önce @Kemal Efe
bencede o soruda yanlışlık var böyle bir şey olamazdı
Misafir Avatar
biri - 2 yıl önce @Kemal Efe
hangisi
Avatar
Elif - 2 yıl önce
sosyaldeki kültürelli soru kesinlikle c olmalı farklı uluslar kültürel yapıyı oluşturur diye çoğu kez hoca bize soylemişti
Misafir Avatar
toprak - 2 yıl önce @Elif
aynen ya birde sınav çıkışı gelmiş ben ful beklerken 'o soruyu yanlış yapmışsınız' diyor be adam biz senin öğrettiklerini uyguladık !
Misafir Avatar
misafir - 2 yıl önce @Elif
katılıyorum özveri ve sosyokültürel kesin iptal olmalı sosyokültürele bizim hocada c dedi
Misafir Avatar
misafir - 2 yıl önce @Elif
katılıyorum özveri ve sosyokültürel kesin iptal olmalı sosyokültürele bizim hocada c dedi
Misafir Avatar
misafir - 2 yıl önce @Elif
katılıyorum özveri ve sosyokültürel kesin iptal olmalı sosyokültürele bizim hocada c dedi
Avatar
Zeynep Kabataş - 2 yıl önce
Sosyal bilgiler 1. Soru iptal olmalı 2 cevaplı çünkü
Misafir Avatar
NİMET - 2 yıl önce @Zeynep Kabataş
AYNEN ÇOK SACMA
Misafir Avatar
boş - 2 yıl önce @Zeynep Kabataş
bencede
Avatar
onur - 2 yıl önce
inigilizce de karsılıklı konusma sorusunu sıralnması ıstenmiş ama hicibirid e olmuyo tam iptallik bir soru
Misafir Avatar
toprak - 2 yıl önce @onur
saçmalamayın sizde her yanlış yaptığınız soruya iptal demişsiniz öyle oluyor mu bende tüm yanlışlarıma dava açayım o zaman
Misafir Avatar
biri - 2 yıl önce @onur
cevap direkt çıkıyor
Misafir Avatar
Yaren - 2 yıl önce @onur
Yoo a şıkkı oluyor
Misafir Avatar
noragrey - 2 yıl önce @onur
oluyor aslında ilk başta ben de anlamadım. ama sonrasında kimin sarah kimin jim in babası olduğunu bulunca oluyor.

Guncel Son Dakika Kamu, Memur Haber