Jandarma Genel Komutanlığı Personel Alımı Yapacak

Jandarma Genel Komutanlığı sözleşmeli personel alımı, Jandarma Genel Komutanlığı bilişim personeli alımı yapacak, Detaylar Haberimizde...

Jandarma Genel Komutanlığı Personel Alımı Yapacak
09 Ekim 2019 Çarşamba 00:16

Jandarma Genel Komutanlığı Personel Alımı Yapacak

Jandarma Genel Komutanlığı Personel Alımı Yapacak

JANDARMA GENEL KOMUTANLIĞININ BİLİŞİM PERSONELİ İHTİYACININ KARŞILANMASI MAKSADIYLA (6) SÖZLEŞMELİ BİLİŞİM PERSONELİ ALINACAKTIR

Jandarma Genel Komutanlığına "Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığında İlk Defa Devlet Memurluğuna Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Yönetmelik" hükümleri doğrultusunda 657sayılı Devlet Memurları Kanunu(4-B maddesi) çerçevesinde"Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Büyük Ölçekli Bilgi İşlem Birimlerinde Sözleşmeli Bilişim Personeli İstihdamına İlişkin Esas ve Usuller Hakkında Yönetmelik"hükümleri doğrultusunda 375 sayılı KHK'ya tabi açıktan temin yoluyla(6) sözleşmeli bilişim personeli (erkek veya kadın) alınacaktır.

 1. BAŞVURU YERİ, ZAMANI VE ŞEKLİ: 

a.İlan metni, www.jandarma.gov.tr, www.jsga.edu.trve www.dpb.gov.tr(Devlet Personel Başkanlığı) www.kamusaati.com (Kamu Saati) internet sitelerinde yayımlanacaktır.

b.Adayların “İlan Metninin” tamamını okuduktan sonrabaşvurusunu yapması gerekmektedir.Başvuru esnasındaki yapılabilecek yanlış kodlamalar ve yanlış beyanlardan, ilanların takip edilmemesinden doğacak olumsuz sonuçlardan aday sorumludur.

c.Ön başvurular sadece, https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Girisinternet adresiileJandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemiüzerinden e-Devlet kapısı vasıtasıyla yapılacaktır. İnternet ortamı dışında posta yoluyla veya şahsen yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.

ç.Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi’ne e-Devlet kapısıüzerinden e-devlet şifresi, mobil imza, e-imza, T.C. kimlik kartı veya internet bankacılığıseçeneklerinden birisi ile giriş yapılacaktır.

d.Önbaşvurular, 08Ekim 2019günü başlayıp, 25 Ekim 2019günü saat 17:00’de sona erecektir.

e.Başvurusu kabul edilip seçme sınavlarına katılmaya hak kazanan aday listesinin ve sınavlarla ilgili uygulama esasları,sınav merkezi, sınav tarihive diğer tüm duyurular https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Girisinternet adreslerinden ilan edilecektir.

2.ADAYLARDA ARANACAK NİTELİKLER:

a.Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

b.657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48'inci maddesindebelirtilen genel ve özel şartlara sahip olmak.

c.Müracaat tarihi (son başvuru tarihi) 25 Ekim 2019tarihiitibariyle 18 yaşını tamamlamış veya Türk Medeni Kanunun 12’nci maddesine göre kazai rüşt kararı almış olmak.

ç.Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

d.Kamu haklarından yoksun bulunmamak.

e.657 Devlet Memurları Kanunu 53’üncü madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak.

f.Türk Silahlı Kuvvetleri, J.Gn.K.lığı, Sahil Güv.K.lığı ile kamu kurum ve kuruluşlarından emeklilik, kendi isteği ile istifa ve sağlık nedenleri hariç herhangi bir nedenle çıkarılmamış olmak.

g.Erkek adaylar için;askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmışyahut ertelenmiş (tecilli) veya yedek sınıfa geçirilmiş olmakveya yapmış sayılacak şekilde muaf olmak.

ğ.Terör örgütleri ile bu örgütlerin yasal veya yasadışı uzantılarının eylemlerine, toplantılarına, yürüyüş ve mitinglerine karışmamış, desteklememiş, katılmamış olmak.

h.Başvuru tarihinde herhangi bir siyasi partiye üye olmadığına dair yazılı beyan sunmak.-2

-ı.Hakkında yaptırılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonucu olumluolmak.

i. Yukarıda belirtilen şartlara ilave olarak sözleşmeli bilişim personeli temini için başvuru kılavuzunda belirtilen özel şartları sağlamak.

4.İLETİŞİM BİLGİLERİ:

a. İletişim Bilgileri:Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi (JSGA) Yerleşkesi JSGA Başkanlığı Personel Temin Merkez KomutanlığıBeytepe/Çankaya/ANKARATEL: (0312) 464 4836 b.Resmi İnternet Adresleri:(1)Jandarma Genel Komutanlığı: www.jandarma.gov.tr(2)Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı: www.jsga.edu.tr


Kaynak: Kamu Saati Özel

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Guncel Son Dakika Kamu, Memur Haber