Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) Polis Akademisi Başkanlığı 2019 Yılı PAEM İlk Derece Amirlik Eğitimi Sınav Sonucu

Duyuru şu şekilde oldu Emniyet Mensubu adaylar arasından PAEM İlk Derece Amirlik Eğitimi için (450) erkek, (50) kadın aday olmak üzere toplamda (500) öğrenci adayı alımı kapsamında düzenlenen sınavın sonuçları açıklandı. Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) Polis Akademisi Başkanlığı 2019 Yılı PAEM İlk Derece Amirlik Eğitimi Sınav Sonucu Açıklandı! Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) Polis Akademisi Başkanlığı tarafından Polis amirleri eğitimi merkezi müdürlüğü 5. dönem ilk derece amirlik eğitimi sınav sonuçları açıklandı. Düzenlenen sınavda ise başarılı olan aday sayısının yüzde 30'u kadar yedek adayın belirlendiği ifade edildi. Adayların belirtilen tarihte EBYS aracılığıyla ön başvurularını yapması talep edildi.

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) Polis Akademisi Başkanlığı 2019 Yılı PAEM İlk Derece Amirlik Eğitimi Sınav Sonucu
20 Ağustos 2019 Salı 22:28

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) Polis Akademisi Başkanlığı 2019 Yılı PAEM İlk Derece Amirlik Eğitimi Sınav Sonucu Açıklandı!

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) Polis Akademisi Başkanlığı tarafından Polis amirleri eğitimi merkezi müdürlüğü 5. dönem ilk derece amirlik eğitimi sınav sonuçları açıklandı. Düzenlenen sınavda ise başarılı olan aday sayısının yüzde 30'u kadar yedek adayın belirlendiği ifade edildi. Adayların belirtilen tarihte EBYS aracılığıyla ön başvurularını yapması talep edildi.

20.08.2019, 21:46 20.08.2019, 21:56
Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) Polis Akademisi Başkanlığı 2019 Yılı PAEM İlk Derece Amirlik Eğitimi Sınav Sonucu Açıklandı!

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) Polis Akademisi Başkanlığı resmi internet sitesi "https://www.pa.edu.tr" üzerinden yeni bir duyuru yayımlandı.

Duyuru şu şekilde oldu Emniyet Mensubu adaylar arasından PAEM İlk Derece Amirlik Eğitimi için (450) erkek, (50) kadın aday olmak üzere toplamda (500) öğrenci adayı alımı kapsamında düzenlenen sınavın sonuçları açıklandı.

Sonucuna Ulaşan Adayların 24 Ağustos 2019 Cumartesi günü en geç saat:18.30’a kadar EBYS aracılığıyla kayıtlarını yapması istendi.

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) Polis Akademisi Başkanlığı resmi duyuruda ise;

"Türk Polis Teşkilatımızın amir ihtiyacını karşılamak suretiyle, 16 Temmuz 2015 tarihli ve 29418 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmiş olan Polis Akademisi Başkanlığı Polis Amirleri Eğitimi Merkezi Giriş ve Eğitim-Öğretim Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde Polis Akademisi Başkanlığı Polis Amirleri Eğitimi Merkezi Müdürlüğüne Emniyet Mensubu adaylar arasından PAEM İlk Derece Amirlik Eğitimi için (450) erkek, (50) kadın aday olmak üzere toplamda (500) öğrenci adayı alımı için yapılan sınav sonuçları açıklanmıştır.

Başarı sıralamasışu şekide oluşmuştur. Sınava giren Adayların aldığı en yüksek puandan aşağı doğru sıralama yapılmış olup, Polis Amirleri Eğitimi Merkezinde (PAEM) eğitime alınacak meslek mensubu asıl adayların sayısına göre ilgili kanunun mevzuatı uyarınca % 30 oranında sınava girenler arasından başarı puan sıralamasına göre yedek aday ayrıca belirlenmiştir.

Adaylar sınav sonuçlarını Polis Akademisi Başkanlığının http://www.pa.edu.tr/ internet sitesi üzerinden e-devlet şifrelerini girerek öğrenebileceklerdir. Bu açıklama, adaylara tebliğ niteliğinde olup, sınav sonuçları hakkında ayrıca açıklama ve adayların kendilerine yazılı tebligat yapılmayacaktır.

Başarılı olan adaylar 20 Ağustos 2019 Salı gününden başlayarak 24 Ağustos 2019 Cumartesi günü en geç saat:18.30’a kadar EBYS aracılığıyla veya bizzat gelerek geçici kayıt ön başvurularını Polis Akademisi Başkanlığı Gölbaşı Yerleşkesine yapacaklardır. (Yurtdışında görevli personel başvurusunu 0312 462 85 33 nolu faks numarasına gönderebilecektir.)

Bununla beraber adaylar intibak eğitimi kayıt işlemleri ile ilgili yapılacak diğer duyuruları Polis Akademisi Başkanlığı internet sitesinden takip edeceklerdir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur." ifadelerine  yer verildi.

SONUÇ İÇİN TIKLAYINIZ


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Guncel Son Dakika Kamu, Memur Haber