Polis memuru istifa edip sözleşmeli atanabilir mi?

Polis memuru istifa edip sözleşmeli atanabilir mi?, uzman çavuşlar istafa edip sözleşmeli atanabilir mi?, Polis memurunun, 4/B sözleşmeli personel olarak atanmaya hak kazanması ve tazminat yükümlülüğünü göze alması halinde, polis memurluğundan istifa ederek sözleşmeli personel olarak atanmasına engel bir durum bulunmamaktadır

Polis memuru istifa edip sözleşmeli atanabilir mi?
20 Şubat 2020 Perşembe 11:10

Polis memuru istifa edip sözleşmeli atanabilir mi?

Polis memurunun, 4/B sözleşmeli personel olarak atanmaya hak kazanması ve tazminat yükümlülüğünü göze alması halinde, polis memurluğundan istifa ederek sözleşmeli personel olarak atanmasına engel bir durum bulunmamaktadır

Polis memuru istifa edip sözleşmeli atanabilir mi?

Polis memuru istifa edip sözleşmeli atanabilir mi?
Polis memurunun, 4/B sözleşmeli personel olarak atanmaya hak kazanması ve tazminat yükümlülüğünü göze alması halinde, polis memurluğundan istifa ederek sözleşmeli personel olarak atanmasına engel bir durum bulunmamaktadır

Polis memuru istifa edip sözleşmeli atanabilir mi?

Polis memur olarak görev yapıyorum ve okuduğum bölümün ataması geldi polislikten istifa edip kendi okuduğum bölüme uygun bir pozisyona geçis yapabilirmiyim sorusuna cevap olarak;

657 sayılı devlet memurları kanunu 94 maddesi gereğince devlet memuru bağlı olduğu kurum veya kuruluştan yazılı olarak başvurduğu başvurmak suretiyle memurluktan istifa edebilir veya bir memur görev yaptığı kurum ve kuruluşa hiçbir mazeret bildirmeksizin iş yerini terk etmesi ve bu terkin 10 gün devam etmesi halinde yazılı başvuru aranmaksızın memurluktan istifa etmiş sayılır.

Aynı kanunun 97. Maddesi gereğince istifa eden memur usulüne uygun başvuru yaptığı halde 6 ay, mazeret bilmek bildirmeksizin 10 gün devam etmeden istifa edenler ise 1 yıl tekrar memurluk görevlerine kesinlikle atanamazlar.

İstifa eden memur 4B sözleşmeli personel olarak atanacak ise bu bekleme sürelerine tabi olmaksızın istifa eder etmez 4B sözleşmeli görevlerine atanabilirler.

Ayrıca 3201 sayılı emniyet teşkilat kanunu 24. Maddesi 5 fıkrasında belirtilen Polis Meslek Yüksek Okulu eğitimlerini başarı ile tamamlayanlar Emniyet Genel Müdürlüğü kadrolarına görev alan polis memuru olarak atananlar atanma tarihi itibariyle 6 yıl süreyle başka bir kurumlara nakil yoluyla atanamazlar maddesi bulunmaktadır. Bu süreye riayet etmeksizin memurluktan istifa edenler mecburi hizmet süresi olan 6 yıl Tamamlanmamış ise mecburi hizmet süresinin tamamlanması için kalan her yıl için kendilerine polis eğitim merkezlerinde yapılmış olan eğitim-öğretim masraflarını tazminat olarak ödemek zorundadırlar.

Sonuç olarak memurluktan çekilip 4B sözleşmeli personele katılmaya hak kazanmışsanız tazminat ödemeyi göze almanız halinde polis memurluğundan İstifa ederek sözleşmeli personel olarak atanmaya engel bir durum bulunmamaktadır.

Kamu Saati Sayfamızı Sosyal Medya Üzerinden Takip Ederek Güncel İş İlanları Memur ve İşçi Alım Haberlerine ve Son Dakika Haberlerine Herkesten Önce Ulaşarak Bir Adım Öne Geçebilirsiniz.

Kamu Saati Twitter Sayfamızı Takip Etmek İçin TIKLAYINIZ

Kamu Saati Facebook Sayfamızı Takip Etmek İçin TIKLAYINIZ

Kamu Saati İnstagram Sayfamızı Takip Etmek İçin TIKLAYINIZ

Kamu Saati Android Uygulamamızı Telefonuza indirip Son Dakika Gelişmelerinden ve Memur İşçi Alımlarına Herkesten Önce Ulaşmak İçin TIKLAYINIZ

Bu yazının tüm hakları www.kamusaati.com'a aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©


Kaynak: Kamu Saati Özel

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Guncel Son Dakika Kamu, Memur Haber