Ceza İnfaz Kurumları Personeli Eğitim Merkezleri Öğrencilerinin Kıyafet Yönetmeliğinde Değişiklik

Ceza İnfaz Kurumları Personeli ile Ceza İnfaz Kurumları ve Tutukevleri Personeli Eğitim Merkezleri Öğrencilerinin Kıyafet Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, bugünkü 21 Haziran 2016 tarihli Resmi Gazete'de yayımlandı.

Ceza İnfaz Kurumları Personeli Eğitim Merkezleri Öğrencilerinin Kıyafet Yönetmeliğinde Değişiklik
21 Haziran 2016 Salı 08:34

Ceza İnfaz Kurumları Personeli ile Ceza İnfaz Kurumları ve Tutukevleri Personeli Eğitim Merkezleri Öğrencilerinin Kıyafet Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, bugünkü 21 Haziran 2016 tarihli ve 29749 sayılı Resmi Gazete'de yayımlandı.

21 Haziran 2016 Salı

Resmi Gazete

YÖNETMELİK

Adalet Bakanlığından:

CEZA İNFAZ KURUMLARI PERSONELİ İLE CEZA İNFAZ KURUMLARI VE
TUTUKEVLERİ PERSONELİ EĞİTİM MERKEZLERİ ÖĞRENCİLERİNİN
KIYAFET YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK
YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

MADDE 1 – 29/12/2005 tarihli ve 26038 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Ceza İnfaz Kurumları Personeli ile Ceza İnfaz Kurumları ve Tutukevleri Personeli Eğitim Merkezleri Öğrencilerinin Kıyafet Yönetmeliğinin 5 inci maddesinin birinci fıkrasına (n) bendinden sonra gelmek üzere aşağıdaki (o) bendi eklenmiştir.

“o) Kadın personel ve öğrenci, hamilelik dönemlerinin gerekli kıldığı zamanlarda bu Yönetmelikte belirtilen üniformaların şekil ve rengiyle uyumlu olması koşuluyla durumlarına uygun kıyafet giyebilir.”

MADDE 2 – Aynı Yönetmeliğinin 9 uncu maddesinin birinci fıkrası, ikinci fıkrasının (a) bendinin (1), (2) ve (3) numaralı alt bentleri ve (b) bendinin (1), (2) ve (3) numaralı alt bentleri aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.
“Üniforma giyen personele verilecek mont, pardesü-gocuk, kep, yağmurluk, pantolon ve kışlık tişört lacivert renkli, yazlık tişört mavi renkli, yazlık ve kışlık bot siyah renklidir.”

“1) Mont: Lacivert renkli, birinci sınıf en az % 65 pamuk en çok % 35 polyester, üç iplik 320 gr./m2 (±10 gr./m2) içi şardonlu örme kumaştan, kol uçları ve beli ribanalı, ön-arka kuplar, omuz üst parçaları ve apoletleri aynı renk başka kumaştan yapılır. (Şekil 4)

2) Kışlık tişört: Lacivert renkli, üç iplik penye, kumaş arka yüzü diagonal örme, 310 gr./m2 (±% 5 gr./m2), % 65 pamuk % 35 polyester karışımlı kumaştan yapılır. Uzun kollu, kol uçları ribanalı, omuzlar apoletli, polo yakalı ve önü robalıdır. Roba ile beden arasında 0,5 cm genişliğinde kombin renkte biye bulunur. (Şekil 13)

3) Kışlık pantolon: Lacivert renkli, 280 gr./m2 (± % 5 gr./m2), % 70 pamuk % 30 polyester karışımlı 2/2 dimi dokuma kumaştan yapılır. Paçaları lastikli, kemer yüksekliği 5 cm, iki ön, iki arka, iki kapaklı yan cepleri olmak üzere altı adet cebi bulunmaktadır. (Şekil 5, 6)”
“1) Mont: Lacivert renkli, birinci sınıf en az % 65 pamuk en çok % 35 polyester, üç iplik 320 gr./m2 (±10 gr./m2) içi şardonlu örme kumaştan, kol uçları ve beli ribanalı, ön-arka kuplar, omuz üst parçaları ve apoletler aynı renk başka kumaştan yapılır. (Şekil 4)
2) Yazlık tişört: Mavi renkli, 30/1 penye iplik, 200 gr./m2 (±% 5 gr./m2), % 100 pamuk pike kumaştan yapılır. Kısa kollu, omuz apoletli, kol uçları ribanalı, yakası trikodur. Önü robalıdır. Roba ile beden arasında 0,5 cm genişliğinde kombin renkten kumaştan biye bulunur. (Şekil 16)
3) Yazlık pantolon: Lacivert renkli, 200 gr./m2 (±% 5 gr./m2), % 70 pamuk % 30 polyester karışımlı 2/2 dimi dokuma kumaştan yapılır. Paçaları lastikli, kemer yüksekliği 5 cm, iki ön, iki arka, iki kapaklı yan cepleri olmak üzere altı cebi bulunmaktadır. (Şekil 5, 6)”

MADDE 3 – Aynı Yönetmeliğin Geçici 1 inci maddesi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.
“Geçici Madde 1 – 31/12/2016 tarihine kadar, bu Yönetmeliğin, bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihten önceki halinde belirtilen kıyafetler de kullanılabilir.”

MADDE 4 – Aynı Yönetmeliğin ekinde yer alan şekil (1), (2), (3), (4), (5), (6), (9), (13), (15), (16) ekteki şekilde değiştirilmiştir.

MADDE 5 – Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 6 – Bu Yönetmelik hükümlerini Adalet Bakanı yürütür.

Ekler için TIKLAYINIZ.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Guncel Son Dakika Kamu, Memur Haber