Maliye Bakanlığı Maliye Uzmanlığı Yönetmeliğinde Değişiklik Yapıldı

Maliye Bakanlığı Maliye Uzmanlığı Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, bugünkü 6 Eylül 2016 tarihli Resmi Gazete'de yayımlandı.

Maliye Bakanlığı Maliye Uzmanlığı Yönetmeliğinde Değişiklik Yapıldı
06 Eylül 2016 Salı 08:24

Maliye Bakanlığı Maliye Uzmanlığı Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, bugünkü 6 Eylül 2016 tarihli ve 29823 sayılı Resmi Gazete'de yayımlandı.

6 Eylül 2016 SALI

Resmî Gazete

Sayı : 29823

YÖNETMELİK

Maliye Bakanlığından:

 

MALİYE BAKANLIĞI MALİYE UZMANLIĞI YÖNETMELİĞİNDE 
DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

MADDE 1 – 19/4/2012 tarihli ve 28269 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Maliye Bakanlığı Maliye Uzmanlığı Yönetmeliğinin 3 üncü maddesinin birinci fıkrasının (ğ) bendi yürürlükten kaldırılmış ve 22 nci, 23 üncü, 24 üncü, 37 nci ve 48 inci maddelerinde yer alan “MAYEM” ibareleri “Genel Müdürlük” olarak değiştirilmiştir.

MADDE 2 – Aynı Yönetmeliğin 10 uncu maddesinin birinci fıkrasına "Bakanlık Makamı onayı ile," ibaresinden sonra gelmek üzere “bir Müsteşar Yardımcısının veya” ibaresi eklenmiştir.

MADDE 3 – Aynı Yönetmeliğin 22 nci maddesinin ikinci fıkrasının (c) bendinde yer alan “iki ay” ibaresi “en az bir ay” olarak değiştirilmiştir.

MADDE 4 – Aynı Yönetmeliğin 37 nci maddesinin ikinci fıkrası aşağıdaki şekilde ve üçüncü fıkrasında yer alan “iki ay” ibaresi ise “en az bir ay” olarak değiştirilmiştir.

“(2) Birimlerin talebi halinde hizmetin gereği ve ihtiyaç durumu dikkate alınmak suretiyle birinci fıkrada belirtilen süreye bağlı olmaksızın, birimler arası görev yeri değişikliği Müsteşarın onayıyla yapılabilir.”

MADDE 5 – Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 6 – Bu Yönetmelik hükümlerini Maliye Bakanı yürütür.
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Guncel Son Dakika Kamu, Memur Haber