ÖSYM'ye Sözleşmeli Bilişim Personel alımı için başvurular başladı

ÖSYM, bünyelerinde istihdam edilmek üzere Sözleşmeli Bilişim Personeli alacaklarını duyurdu. ÖSYM tarafından gerçekleştirilecek sözlü sınav sonucu 6 Sözleşmeli Bilişim Personeli alınacağını belirten ÖSYM Başkanlığı, başvuruların 22 Ocak - 7 Şubat tarihleri arasında alınacağını açıkladı.

ÖSYM'ye Sözleşmeli Bilişim Personel alımı  için başvurular başladı
22 Ocak 2018 Pazartesi 13:55

ÖSYM, bünyelerinde istihdam edilmek üzere Sözleşmeli Bilişim Personeli alacaklarını duyurdu. ÖSYM tarafından gerçekleştirilecek sözlü sınav sonucu 6 Sözleşmeli Bilişim Personeli alınacağını belirten ÖSYM Başkanlığı, başvuruların 22 Ocak - 7 Şubat tarihleri arasında alınacağını açıkladı.

ÖSYM tarafından yapılan duyuru şu şekilde;

''Başkanlığımız Bilgi Güvenliği ve Yönetimi Daire Başkanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere, 31/12/2008 tarih ve 27097 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan "Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Büyük Ölçekli Bilgi İşlem Birimlerinde Sözleşmeli Bilişim Personeli İstihdamına İlişkin Esas ve Usuller Hakkında Yönetmelik"in sekizinci maddesi uyarınca,  2016  yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavında ( KPSS ) KPSSP3  puanının yüzde yetmişi (%70) ile yabancı dil puanının yüzde otuzunun (%30) toplamı esas alınarak yapılacak sıralamaya göre en yüksek puanlıdan başlanarak sözleşmeli bilişim personeli pozisyonunun on (10) katı aday arasından, Başkanlığımız tarafından gerçekleştirilecek sözlü sınav sonucunda oluşacak başarı sırasına göre 6 (altı)  Sözleşmeli Bilişim Personeli alınacaktır.

Adayların sınava katılabilmesi için Sınav Başvuru Formunu bilgisayar ortamında eksiksiz olarak doldurup fotoğraf yapıştırdıktan sonra, formun çıktısını imzalamak suretiyle yukarıda belirtilen belgelerle birlikte 22 Ocak– 7 Şubat 2018 tarihleri arasında ÖSYM Başkanlığı Üniversiteler Mahallesi, İhsan Doğramacı Bulvarı No:1 Bilkent/ANKARA adresine şahsen veya son başvuru tarihinde Başkanlığımıza ulaşacak şekilde posta ile yapılması gerekmektedir. Başvurular, 7 Şubat 2018 tarihinde saat 17:00’de sona erecek olup postadaki gecikmeler veya diğer sebeplerle bu tarihten sonra başvuranlar ile eksik belge ibraz edenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir.Adaylar tüm sınav duyurularını http://www.osym.gov.tr  adresinden izleyecek olup ayrıca bildirim yapılmayacaktır.

Başkanlığımızda Bilişim Personeli statüsünde çalışanlar, görev yaptıkları süre içerisinde ÖSYM’nin yaptığı sınavlara aday olarak giremezler.

Sınava Başvuru Şartları ve Genel Bilgiler aşağıdaki bağlantıda sunulmuştur.

İlgililere önemle duyurulur.''

Sınava Başvuru Şartları ve Genel Bilgiler

Başvuru Formu

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.