İstanbul Esenyurt Üniversitesi Ana Yönetmeliğinde Değişiklik Yapıldı - 18 Ekim 2018 Perşembe

İstanbul Esenyurt Üniversitesi Ana Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, bugünkü 18 Ekim 2018 tarihli Resmi Gazete'de yayımlandı.

İstanbul Esenyurt Üniversitesi Ana Yönetmeliğinde Değişiklik Yapıldı - 18 Ekim 2018 Perşembe
18 Ekim 2018 Perşembe 18:30

İstanbul Esenyurt Üniversitesi Ana Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, bugünkü 18 Ekim 2018 tarihli ve 30569 sayılı Resmi Gazete'de yayımlandı.

İstanbul Esenyurt Üniversitesinden:

İSTANBUL ESENYURT ÜNİVERSİTESİ ANA YÖNETMELİĞİNDE
DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

MADDE 1 – 28/7/2013 tarihli ve 28721 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan İstanbul Esenyurt Üniversitesi Ana Yönetmeliğinin 8 inci maddesine aşağıdaki fıkra eklenmiştir.

“(3) Hukuken geçerli bir mazereti olmaksızın, bir yıl içinde yapılan Mütevelli Heyeti toplantılarına aralıklı üç defa veya üst üste iki defa katılmayan Mütevelli Heyeti üyesinin üyeliği kendiliğinden düşer ve yerine Vakıf Yönetim Kurulu yeni üye seçer.”

MADDE 2 – Aynı Yönetmeliğin 40 ıncı maddesinin birinci fıkrasının (e) bendi ile (i) bendi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

“e) Mali İşler Daire Başkanlığı,”

“i) Yazı İşleri Müdürlüğü,”

MADDE 3 – Aynı Yönetmeliğin 41 inci maddesinin birinci fıkrası aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

“(1) Üniversitede görev alacak idari statüdeki personel ve idari amirler Genel Sekreterin teklifi, Rektörün uygun görüşü ve Başkanın onayıyla atanır, sözleşmeleri yapılır ve aynı usulle görevden alınır. Genel Sekreterin ataması Rektörün teklifi ve Başkanın onayıyla yapılır ve Genel Sekreter aynı usulle görevden alınır.”

MADDE 4 – Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 5 – Bu Yönetmelik hükümlerini İstanbul Esenyurt Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı yürütür.
 

İstanbul Esenyurt Üniversitesi Ana Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik için TIKLAYINIZ.

18 Ekim 2018 Tarihli ve 30569 Sayılı Resmi Gazete için TIKLAYINIZ.
 

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.