Bahçeşehir Üniversitesi Önlisans ve Lisans Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliğinde Değişiklik Yapıldı

Bahçeşehir Üniversitesi Önlisans ve Lisans Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılması, Resmi Gazete'de yayımlandı.

Bahçeşehir Üniversitesi Önlisans ve Lisans Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliğinde Değişiklik Yapıldı
22 Kasım 2017 Çarşamba 12:50

Bahçeşehir Üniversitesi Önlisans ve Lisans Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, bugünkü 22 Kasım 2017 tarihli ve 30248 sayılı Resmi Gazete'de yayımlandı.

Bahçeşehir Üniversitesinden:

BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ ÖNLİSANS VE LİSANS EĞİTİM-ÖĞRETİM
VE SINAV YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA
DAİR YÖNETMELİK

MADDE 1 – 22/7/2015 tarihli ve 29422 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Bahçeşehir Üniversitesi Önlisans ve Lisans Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliğinin 10 uncu maddesinin onuncu fıkrası aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

“(10) 16 ncı maddede belirtilen normal öğrenim sürelerini tamamlamış ve takip eden akademik yılda yaz dönemi sonunda mezuniyet durumu dikkate alınmadan mezuniyetleri için her yarıyıl en çok 12 kredilik dersleri kalmış önlisans ve lisans öğrencileri bu dersler için her yarıyıl kredi/saat üzerinden ödeme yaparlar. Öğrencilerin mezun olamamaları durumunda takip eden akademik yıllarda bu hakkı kullanırlar. Her bir kredi için öğrencilerin ödeyecekleri öğrenim ücretleri, Mütevelli Heyetinin kararı ile belirlenir. Bu ücretler her yıl akademik yılın başında ilan edilir.”

MADDE 2 – Bu Yönetmelik 2017-2018 eğitim-öğretim yılı başından geçerli olmak üzere yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 3 – Bu Yönetmelik hükümlerini Bahçeşehir Üniversitesi Rektörü yürütür.


Bahçeşehir Üniversitesi Önlisans ve Lisans Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik için TIKLAYINIZ.


22 Kasım 2017 tarihli ve 30248 sayılı Resmi Gazete için TIKLAYINIZ.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Guncel Son Dakika Kamu, Memur Haber