Facebook Lite başarısını bir kez daha gösterdi: 100 milyon kullanıcıya ulaştı

Facebook Lite 100 milyon yeni kullanıcı sayısına sahip olduğuna değinildi, yeni gelen bilgilere göre Facebook Lite 100 milyondan daha fazla kullanıcı sayısına sahip.

Facebook Lite başarısını bir kez daha gösterdi: 100 milyon kullanıcıya ulaştı
12 Mart 2016 Cumartesi 19:59

Facebook Lite 100 milyon yeni kullanıcı sayısına sahip olduğuna değinildi, yeni gelen bilgilere göre Facebook Lite 100 milyondan daha fazla kullanıcı sayısına sahip.

Facebook’un yeni uygulaması Facebook Lite düşük internet veözelliklere sahip cihazlar için geliştirildi. Facebook’un düşük web veözelliklere sahip cihazlar amaçlı geliştirdiği Facebook Lite büyüme hızıyla gözkamaştırıyor. Öyle ki uygulama anne platformu meydana gelen Facebook’tan dahiek olarak çabuk büyüyor. Düşük özelliklere ve düşük internet hızına sahipcihazlar için geliştirilen Facebook Lite uygulaması geçtiğimiz yıl duyuruldu.Facebook kullanıcılarına ücretsiz sunulan Facebook Lite uygulaması büyümehızıyla dikkat çekiyor. Facebook Lite hızla gelişiyor. Facebook’un yeniuygulaması olan Facebook Lite düşük internet ve özelliklere sahip cihazlar içingeliştirilmiştir.

Facebook’un düşük web ve özelliklere sahip cihazlar amaçlıgeliştirdiği Facebook Lite büyüme hızıyla göz kamaştırıyor. Öyle ki uygulamaanne platformu meydana gelen Facebook’tan dahi ek olarak çabuk büyüyor. İştedetaylar. Dünyanın en büyük sosyal ağlarından birisi olan fAcebook, herkesinrahat bir şekilde facebook kullanması için çıkarmış olduğu Facebook lite 100milyon aktif kullanıcıya ulaştı. Teknoloji her ne kadar gelişse de dünya da5G’nin testleri yapılsa da halen 2G ya da biraz daha düşük internet teknolojisiile facebooka girmeye çalışan kullanıcıların sayısı hiç o kadar da az değil.Bunu düşünen facebook daha basit ve daha sade bir sürüm olan facebook liteyiçıkarmış, tüm kullancılara ulaşmayı amaçlamıştı. Ne kadar iyi yaptığı ulaşılan100 milyon abonedende anlaşılabilir.

Peki Facebook Lite nedir? 

Nasıl indirilir?Hepsi ve daha fazlası haberimizin devamında... Facebook’un düşük internet veözelliklere sahip cihazlar için geliştirdiği Facebook Lite büyüme hızı ile gözkamaştırıyor. Öyle ki uygulama ana platformu olan Facebook’tan bile daha hızlıbüyüyor. İşte detaylar. Geçtiğimiz yıl duyurulan Facebook Lite uygulamasıkullanıcılara ücretsiz olarak sunuluyor. Düşük özelliklere ve düşük internethızına sahip cihazlar için geliştirilen Facebook Lite büyüme hızı ile dikkatçekiyor. Facebook Lite duyurulduğu ilk günden itibaren geçen 15 aylık sürede100 milyon aktif kullanıcı sayısına ulaştı. Toplam 56 dil destekleyen uygulama,Brezilya, Meksika, Endonezya, Hindistan ve Filipinler gibi ülkelerde rekorsayıda kullanıcı tarafından tercih ediliyor. Dünyada 5G’nin testleri yapılırkenhala milyarlarca insan 3G yada 4G bağlantı hızına sahip değil, 2G yada dahadüşük internet teknolojileri kullanan kullanıcılar Facebook’u kullanmak adınaFacebook’un daha basit versiyonu olan Facebook Lite’ı tercih ediyorlar. Sonderece az veri kullanımı ile dikkat çeken Facebook Lite, tek seferdegezilebilecek Facebook akışını 1 MB’a indirebiliyor. Böylece şarj, veritüketimi ve depolama alanı konusunda son derece tasarruf sağlanmış oluyor.Facebook uygulamasının çok şarj tüketmesinden şikayetçi olan kullanıcılar daFacebook Lite’ı tercih ediyor. 

Facebook lite nedir? Facebook Lite düşükbağlantı hızına sahip android kullanıcıları için tasarlanmış bir uygulamadır.Facebook’un yeni uygulaması olan Facebook Lite sadece 252 kb. boyutunda.Facebook Lite diğer uygulamalar gibi zengin içeriklere sahip değil ancakbağlantı hızı düşük olanlar için biçilmiş kaftan. 

Bir dönem 0.facebook.comüzerinden ücretsiz bağlantı da sunan Facebook, Android’in yaygınlığınıve sürümparçalılığını bir fırsata dönüştürüyor. Sadece gelişmiş akıllı telefonkullanıcılarının peşinde olmadığını gösteriyor ki bunu yapan sadece Facebookdeğil. Twitter da s40 temelli Nokia kullanıcılarını düşünmüş, Firefox OS içinuygulama geliştiren ilk sosyal ağlardan biri olmuştu. Facebook’un düşük web veözelliklere sahip cihazlar amaçlı geliştirdiği Facebook Lite büyüme hızıyla gözkamaştırıyor. Öyle ki uygulama anne platformu meydana gelen Facebook’tan dahiek olarak çabuk büyüyor. İşte detaylar. Geçtiğimiz sene ilanlan Facebook Liteuygulaması kullanıcılara bedava olarak sunuluyor. Düşük özelliklere ve düşükweb hızına sahip cihazlar amaçlı geliştirilen Facebook Lite büyüme hızıyla gözeçarpıyor. Facebook Lite duyurulduğu önce günden bu yana geçen 15 maaş zamanda100 milyon etkin kullanıcı sayısına erişti. Toplamında 56 lisan savunanuygulama, Brezilya, Meksika, Endonezya, Hindistan ve Filipinler benzeriülkelerde rekor sayıda kullanıcı aracılığıyla seçim ediliyor.

Dünyada 5G’nintestleri yapılırken halen milyarlarca birey 3G yada 4G bağlantı hızına sahipdeğil, 2G yada ek olarak düşük web teknolojileri kullanan üyeler Facebook’ukullanmak yerine Facebook’un ek olarak temel çeşidi meydana gelen FacebookLite’ı seçim ediyorlar. Son derece az bilgi kullanımıyla değinen Facebook Lite,tek seferde gezilebilecek Facebook akışını 1 MB’a indirebiliyor. Böylelikleşarj, bilgi tüketimi ve depolama alanıyla ilgili nihai derece tasarrufsağlanmış oldu. Facebook uygulamasının bir sürü şarj tüketmesinden yakıntıcımeydana gelen üyeler da Facebook Lite’ı seçim etmekte. 

Etiketler; #Facebook Lite

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Guncel Son Dakika Kamu, Memur Haber