Kayserispor Başkanı Resmen Berna Gözbaşı Oldu! | Süper Ligin İlk Kadın Başkanı Berna Gözbaşı !!

Son dakika Kayserisporun yeni Başkanı, Berna Gözbaşı kimdir?, kaç yaşında? Berna Gözbaşı serveti ne kadar?, Süperligde ilk kadın başkan Berna Gözbaşı Oldu!, İstikbal Mobilya Kayserispor'da başkan danışmanı ve yönetim kurulu üyesi olarak görev yapan Hamdi Elcuman'nın istifası sonrasında Berna Gözbaşı, Kayserispor Yönetim Kurulu'nun aldığı karar ile başkan seçildi. Berna Gözbaşı, Süper Lig'in ilk kadın başkanı olarak tarihe geçti, Detaylar haberde

Kayserispor Başkanı Resmen Berna Gözbaşı Oldu! | Süper Ligin İlk Kadın Başkanı Berna Gözbaşı !!
23 Kasım 2019 Cumartesi 00:57

Kayserispor Başkanı Resmen Berna Gözbaşı Oldu! | Süper Ligin İlk Kadın Başkanı Berna Gözbaşı !!

Son dakika Kayserisporun yeni Başkanı, Berna Gözbaşı kimdir?, kaç yaşında? Berna Gözbaşı serveti ne kadar?, Süperligde ilk kadın başkan Berna Gözbaşı Oldu!,  İstikbal Mobilya Kayserispor'da başkan danışmanı ve yönetim kurulu üyesi olarak görev yapan Hamdi Elcuman'nın istifası sonrasında Berna Gözbaşı, Kayserispor Yönetim Kurulu'nun aldığı karar ile başkan seçildi. Berna Gözbaşı, Süper Lig'in ilk kadın başkanı olarak tarihe geçti, Detaylar haberde

Süper Lig'de son dakika gelişmesi... Süper Lig'in son sırasında bulunan İstikbal Mobilya Kayserispor'un kimin başkan olacağı tartışılırken sürpriz bir isim ortaya çıktı. Mevcut yönetici Berna Gözbaşı, Kayserispor'un yeni başkanı oldu ve tarihe geçti. Süper Lig'deki ilk kadın başkan olan Berna Gözbaşı bir anda gündem oldu.

Berna Gözbaşı kimdir, kaç yaşında?

Kayserili olan Berna Gözbaşı, Gelibolu'da dünyaya geldi.. Memur bir ailenin tek kızı olarak, 9 Eylül Üniversitesi İşletme Fakültesi İngilizce İşletme Bölümü'nden 1996 yılında mezun oldu. Berna Gözbaşı, iş hayatına Kayseri Çinkur'un ihracat biriminde başladı. Londra Metal Borsasında "Uluslararası Finans, Metal Ticareti, Futures& Options" konusunda eğitim aldıktan sonra, ilk şirketi olan BRN Uluslararası Danışmanlık ve Dış Ticaret Limited Şirketi'ni 2001 yılında kurdu.

Berna Gözbaşı ne iş yapıyor?

Birçok firmaya uluslararası pazarlama ve dış ticaret danışmanlığı yaptı. İhracata açılmamış bir cok KOBİ'yi ihracatla tanıştıran Gözbaşı, 2001 -2006 yılları arasında Ortadoğu, Doğu ve Batı Afrika pazarlarında aktif çalıştı. 2006 yılında yatak üretimine başladı.

BRN Yatak'ı farklı paketleme yöntemleri 5 kıtada 60'dan fazla ülkeye ihraç eden bir şirket haline getirerek, çok kısa bir sürede sektörün en önemli ihracatçı firmalarından biri haline getirdi ve girişimcilik ve ihracat dalında birçok ödüle layık görüldü ve genç ve kadın girişimciler için rol model oldu. Kayseri Sanayi Odası ilk kadın meclis üyesi olan Berna Gözbaşı'nın 2 kızı vardır.

Berna Gözbaşı resmen Kayserispor Başkanı oldu!

Süper Lig ekibi İstikbal Mobilya Kayserispor'da 30 Kasım Cumartesi günü yapılacak olağanüstü genel kurulu öncesinde başkan danışmanı ve yönetim kurulu üyesi olarak görev yapan Berna Gözbaşı, başkanlığa adaylığını açıklamıştı. Gözbaşı, ilk etapta 30 Kasım'da yapılacak olan olağanüstü genel kurula kadar başkan olarak görev alacak, sonrasında ise genel kurul üyelerinin oylarını alması durumunda Kayserispor'un başkanı olarak görevine devam edecek.

Kulüp tesislerinde yapılan toplantıya Enerji ve Tabii Kaynaklar eski Bakanı ve AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız, MHP Milletvekili Baki Ersoy, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Beldiye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Kayseri Ticaret Odası Başkanı Ömer Gülsoy, Kayseri OSB Başkanı Tahir Nursaçan, İstikbal Mobilya Kayserispor eski Başkanı Erol Bedir ve kulübün yönetim kurulu üyeleri katıldı. Yaşanan gelişmelerin üzerine Hamdi Elcuman, yönetim kurulu başkanlığından istifa etti.

Elcuman'ın istifasının ardından ise toplantı yapan yönetim kurulu üyeleri oy birliği ile Berna Gözbaşı'yı yönetim kurulu başkanı olarak seçti. Berna Gözbaşı, 30 Kasım'da yapılacak olan olağanüstü genel kurula kadar başkan olarak görev alacak, sonrasında ise genel kurul üyelerinin oylarını alması durumunda Kayserispor'un yeni başkanı olarak görevine devam edecek.

Sarı-kırmızılı kulüpten yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı: "Kulüp tarafından yapılan açıklamada: "Bilindiği üzere Yönetim Kurulu kararımızla 30.11.2019 tarihinde kulübümüz genel kurulu yapılacaktır. Genel kurul öncesinde mevcut yönetim kurulu üyemiz Sayın Berna Gözbaşı, şehrimizin tüm dinamiklerinin ittifakıyla ve desteğiyle başkan adaylığını açıklamıştır. Gelinen noktada halen kulüp başkanlığı görevimizi yöneten Sayın Hamdi Elcuman büyük bir jest yaparak yönetim kurulu başkanlığından istifa etmiş, yönetim kurulumuz oy birliğiyle Sayın Berna Gözbaşı'yı yönetim kurulu başkanı olarak seçmiştir. Kendisine yapılacak genel kurulumuzdaki adaylığında başarılar diliyoruz"

Kayserisporun yeni başkanına sosyal medya yapılan yorumlar ise şöyle oldu;

- İş hayatınızdaki başarınızda yaptığınız hamleler gibi, Kayserispor’da da işin ehli insanlar ile çalışırsanız, kulüpte onun tanıdığı, bunun akrabası ile değil, profesyonel insanlarla beraber yürürseniz, başaramayacağınız hiçbirşey olmaz. Allah yardımcınız olsun.

- Kimsenin itiraz etmediği tek isimsiniz. Tüm şehir arkanızda. Profesyonel işin ehli riyakat sahibi kişilerle çalışmanızı ve torpil olmadan çağın gerektiği teknik altyapıyı kurmanız dileğiyle hayırlı olsun başkanım.

- Berna hanım inşallah başkan olursunuz ve işin ehilleri ile çalışır klubü profesyonel şekilde yönetirsiniz. Amatör yönetimler ve bizim oğlan kazansın mantığı Kayserispor’u bu duruma düşürdü

- İNŞALLAH çok uzun yıllar, çok büyük başarılarla dolu, efsanevi bir başkanlık döneminiz olur. Spor Yöneticiliği konusunda En sevdiğim özelliğiniz taraftarla doğrudan diyaloğunuz, taraftarı ciddiye almanız. Farklı kesimlerin akıl ve güç birliği olursa Kayserispor altın çağını yaşar

- Sn .Başkan Hanımefendi , Bir Ts lu olarak görevinizde başarılar diliyoruz. İnşallah İstanbulun büyütülmüş kulüplerine köle olmayıp , dik durursunuz. Affedersiniz ama sizden önceki Başkanınız ve teknik heyetiniz (H.Karaman) yukarıdaki konuya alet oldular .Örnekmi.? Deniz in FB...

- Tebrik ederiz. Bu çok güzel bir gelişme oldu. Kayserispor’a gönül veren tüm değerlerin; emektarların sizin isminiz altında toplanması sizin için büyük onur. Samimiyetle ve azimle çalışacak, inanacak ve bu işi halledeceğiniz. Artık tek yumruk olup seri galibiyetler alma zamanıdır.

- Sayin Baskanim sizden tek istegimiz digerlerinin yaptigi gibi her zorlukta birakip kacmak yerine sonuna kadar mucadele etmenizdie. Duseceksek duselim biz taraftarlar olarak Kayserispor amatorde bile olsa destegiz. Yeterki dik durun....

- Allahım yardımcımız olsun baskanim.Görevi bana verecekler diye köşe Bucak kaçanlar, Kayserisporumuzun sırtından reklamını yapanlar, muhasebe odasını yapıp hesapları karartanlar, yardım isteyecekler deyip tele bile bakmayan KOCA adamlar utansın. Sizin Kayseri sevginiz yeter.

- Tebrikler Berna Hanım bir Yahyalı’lı olarak sizleri öyle bir makamda görmek gerçekten gurur verici bir olay özellikle bir kadın’ın başkan olması ayrı bir sevinç kaynağı oldu. Futbol’un pis işlerine bir kadın eli değmesi gerekiyordu gerçekleşti. İnşallah başaracaksınız.

- Bir futbolsever olarak tebrik ederim görevinizde başarılar cesaretiniz den dolayı da gerçekten bravo alkışı hak ediyorsunuz...

- İnanıyoruz başkan! Çok hayal kırıklığına uğratıldık. Sen uğratma. Sen bizim efsanemiz ol ki; tarihe ismini altın harflerle yazalım!

- Hastasıyız böyle olayların. Bir Fenerbahçeli olarak söylüyorum yolunuz açık olsun başkanım

- İlk Kadın başkan olarak seçilmenizden dolayı Gurur duydum ,yürekten tebrik ediyorum

- Berna hn yeni göreviniz hayırlı uğurlu olsun..Can-ı gönülden tebrik ediyorum sizi..Rabbim yolunuzu açık etsin, başarılarınızın devamını diliyorum

- BERNA GÖZBAŞI #KAYSERİSPOR'A BAŞKAN ADAYI OLDU. Türk futbolun'da bir devrim yaşanabilir? Bir Trabzonsporlu olarak başarılar dilerim.

- ERKEK EGEMEN SPORLARIN BAŞINDA GELEN FUTBOLDA SÜPER LİG SEVİYESİNDE BİR KULÜBÜN BAŞKANLIĞINI ÜSTLENEN İLK KADIN @Berna_Gozbasi ALKIŞI VE DESTEĞİ SONUNA KADAR HAK EDİYOR. İŞ DÜNYASINDAKİ BAŞARILARINI FUTBOLA DA TAŞIMASI TEMENNİSİYLE.. BAŞARILAR.

-Galatasaray, fenerbahçe, beşiktaş ve trabzonspora ders olması dileğimle #KayseriSpor ‘un yeni başkanı Berna Gözbaşı ilk kadın başkan olarak tarihe geçti tebrikler

- Artık üçüncü takımım #Kayserispor
- Gelinen noktada halen kulüp başkanlığı görevimizi yöneten Sayın Hamdi Elcuman büyük bir jest yaparak yönetim kurulu başkanlığından istifa etmiş, yönetim kurulumuz oy birliğiyle Sayın Berna Gözbaşı’yı yönetim kurulu başkanı olarak seçmiştir.
şeklinde yorumlar yapıldı Kamusaati olarak Berna Gözbaşı Başkana yeni görevinde başarılar dileriz


Kaynak: Kamu Saati Özel

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Guncel Son Dakika Kamu, Memur Haber