LYS sınav başarı duası Nihat Hatipoğlu Hasbiyallahü duaları

Yarın sabah LYS sınavlarının üçüncü oturumu uygulanacak. Peki LYS öncesi okunacak başarı duaları hangileri? Binlerce öğrencinin aileleri Nihat Hatipoğlu'nun yaptığı Hasbiyallahü duasını okumak istiyor. Peki Nihat Hatipoğlu sınav duaları hangileri? İşte LYS öncesi okunması gereken dualar... imtihan ve başarı duaları ile başarı okunacak dua, sınav duası hasbiyallahü ve Türkçe anlamı Kamu Saati'nde.

LYS sınav başarı duası Nihat Hatipoğlu Hasbiyallahü duaları
24 Haziran 2016 Cuma 22:21

LYS öncesi okunması gereken dualar oğlu veya kızı sınava girecek aileler tarafından merakla okunuyor. LYS öncesi okunacak dualar şeklinde hazırladığımız haberde özellikle Nihat Hatipoğlu'nun başarı duası yer alıyor. Hasbiyallahü duası ile Nihat Hatipoğlu'nun başarı duaları LYS öncesi hem sınava girecek öğrenciler tarafından hem de aileleri tarafından okunarak öğrencinin sınav başarıları arttırılabilir. 

Sınav başarı duaları Nihat Hatipoğlu'nun sınavdan önce okunacak dualarını içeriyor. Bu dualar ile sınav başarısını arttırabilir, öğrencinin sınavının iyi geçmesi için Allah'a dua edebilirsiniz.

NİHAT HATİPOĞLU SINAV DUALARI İÇİN TIKLAYINIZ

SINAV DUASI HASBİYALLAHÜ


Hasbiyallahu lâ ilâhe illâ Hû, aleyhi tevekkeltu ve Huve rabbül arşıl azîm, ayetini yedi defa okuyanın her istediğinin olacağı rivayet edilmektedir.

Bunun yanında okunacak bir diğer dua ise şöyle: 

Allâahümme salli alâa seyyidinâa Muhammedin ve alâa âali seyyidinâa Muhammedin salâaten tünciinâa bihâa min cemî’il-ehvâali ve’l âafâat. [Arapça metinde "ehvâl" kelimesi, "ahvâl" olarak dizilmiş; doğrusu burada yazıldığı gibi "ehvâl"dir. Ve takdıy lenâa bihâa cemî’alhaacâat ve tütahhirunâa bihâa min cemî’is-seyyi’âat ve terfeunâa bihâa indeke a’led-derecâat ve tübelligunâa bihâa aksa’l gaayâati min cemî’il-hayrâti fi’l-hayâati ve ba’del-memâat. Inneke alâa külli sey’in kadiyr.

SINAV DUASI: SELAVAT-İ NARİYE DUASI!


“Allahümme salli salaten kamileten ve sellim selamen tammen ala seyyidina Muhammedi'nillezi tenhallü bihi'l ukadü ve tenfericü bihi'l kürabü ve tükda bihi'l havaicü ve tünalü bihi'r regaibü ve hüsnü'l havatimi ve yüsteska'l ğamamü bi-vechihi'l kerimi ve ala alihi ve sahbihi fi külli lemhatin ve nefesin bi adedi külli ma'lumin lek”

Anlamı ; “Allahım! Bizim Efendimiz Muhammed’e [s.a.v] kusursuz bir salât ve rahmet, mükemmel bir selâm ve selâmet vermeni diliyoruz. O Peygamber ki, onun hürmetine düğümler çözülür, sıkıntılar ve belalar onun hürmetine açılıp dağılır, hacet ve ihtiyaçlar onun hürmetine yerine getirilir. Maksatlara O’nun hürmetine ulaşılır, güzel sonuçlar O’nun hürmetine elde edilir. O’nun şerefli yüzü hürmetine bulutlardaki yağmur istenilir, Allah’ım, onun ehl-i beytine, ashabına da her göz kırpacak kadar zamanda [her an, saniye] her nefes alacak zamanda sana malum olan varlıklar sayısınca salât et.”

“Rabbi-şrahli sadriy ve yessirlî emrî, vahlul ukdeten min lisanî yefkahü kavlî.” Ayetini 11 kere okursanız sınav anında sorulara daha rahat cevap verebilirsiniz.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Guncel Son Dakika Kamu, Memur Haber