AÖF sınav giriş yerleri belli oldu mu?

23 24 Ocak tarihlerinde yapılacak Açık Öğretim Fakültesi sınavları adayları heyecanlandırıyor. AÖF giriş belgeleri ile sınava girecek adaylar için aof giriş yerleri açıklandı mı? Detaylar haberimizde...

AÖF sınav giriş yerleri belli oldu mu?
19 Ocak 2016 Salı 01:35

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim (AÖF) Güz Dönemi Dönem Sonu Sınavı için geri sayım başladı. 23-24 Ocak tarihlerinde gerçekleştirilmesi planlanan sınav için öğrencilerin heyecanlı bekleyişleri devam ediyor. Sınav yerlerini merak eden ve Sınav Giriş Belgesini almak isteyen öğrenciler, TC kimlik numaraları ve şifreleri ile " www.anadolu.edu.tr/acikogretim " sitesinden giriş yaparak sınav yeri bilgilerine ulaşabilirler. 


İsteyen öğrenciler internet sitesinin yanı sıra AÖF Bürolarından da Sınav Giriş Belgelerini alabilecekler. Sınav Giriş Belgeleri öğrencilerin adreslerine posta ile gönderilmemektedir.


AÖF sınav giriş belgesi ve sınav giriş yerleri öğrenmek için Tıklayınız

AÖF SINAV TARİHLERİ NE ZAMAN ?

AÖF kayıt yenileme işlemleri 23 Ekim Cuma günü akşamı sona erdi. Kayıt yenileme işlemlerini tamamlayan öğrenciler Güz Dönemi Ara Sınavı 12-13 Aralık 2015 tarihlerinde gerçekleştirildi. Ara sınav sonuçlarının açıklanmasıyla AÖF maratonun ikinci yarısı için hazırlıklar yeniden başladı. 

23-24 Ocak tarihlerinde düzenlenecek olan AÖF Güz Dönemi Dönem Sonu Sınavı ile öğrenciler Güz dönemindeki sınav stresinden kurtulmuş olacaklar. Böylelikle Bahar Dönemi sınav maratonu başlayacak.

AÖF Bahar Dönemi Ara Sınavı 16 - 17 Nisan 2016 tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Bahar Dönemi Dönem Sonu Sınavı 04 - 05 Haziran 2016 tarihlerinde gerçekleştirilecek. Bu sınavlar sonucunda tek ders sınavına kalan öğrenciler için, 16 Temmuz 2016 tarihinde Tek Ders Sınavı yapılması planlanıyor.


AÖF SINAV TARİHLERİ

Güz Dönemi Ara Sınavı 12 - 13 Aralık 2015

Güz Dönemi Dönem Sonu Sınavı 23 - 24 Ocak 2016

Bahar Dönemi Ara Sınavı 16 - 17 Nisan 2016

Bahar Dönemi Dönem Sonu Sınavı 04 - 05 Haziran 2016

2015-2016 Tek Ders Sınavı 16 Temmuz 2016

AÖF SINAV GİRİŞ BELGELERİ NELERDİR ?

Fotoğraflı Sınav Giriş Belgesi

Fotoğraflı ve Onaylı Özel Kimlik Belgesi (Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi, pasaport, zorunlu askerlik görevini ifa eden er/erbaşlar ile askerî öğrenciler için askerî kimlik belgesi (muvazzaf askerler hariç), Türk vatandaşlığından izin ile ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait kartlar) Sınava giriş için gerekli bu iki belgeden biri bile eksik olsa öğrenci sınava alınmaz. Öğrenciler Sınav Giriş Belgesinde yazılı olan sınav il, ilçe, bina, salon, sıra, tarih ve saatte sınava girmek zorundadırlar. Öğrenciler sınava girecekleri binayı sınavdan en az bir gün önce mutlaka görmeli ve sınav saatinden bir saat önce sınava gireceği binada hazır bulunmalıdırlar.

AÖF SINIF GEÇME SİSTEMİ NASIL İŞLEMEKTEDİR ?

Fakülte tarafından öğrencilere bir yarı yılda 30 krediyi geçmeyecek şekilde ders ataması yapılır. Öğrenciler fakülte tarafından atanan dersleri eksiltebilir veya toplam 45 krediyi geçmeyecek şekilde üst yarı yıldan ders seçebilir.

Lisansta birinci yarıyılın tüm derslerinden başarılı olamayan öğrenciler 5. ve 7. yarı yıllardan, İkinci yarı yılın tüm derslerinden başarılı olamayan öğrenciler 6. ve 8. yarı yıllardan ders alamaz. Üçüncü yarı yılın tüm derslerinden başarılı olamayan öğrenciler 7. yarı yıldan,Dördüncü yarı yılın tüm derslerinden başarılı olamayan öğrenciler ise 8. yarı yıldan ders alamaz. Boş soru bırakmayın! AÖF sınav cevapları değerlendirilirken doğru cevaplara puan verilecek, yanlış cevaplar için puan düşürülmeyecektir. Başka bir deyişle, yanlış cevaplar doğru cevapları götürmeyecektir. Bu nedenle soru kitapçıklarındaki soruların cevapsız bırakılmaması, öğrencilerin yararınadır. Sınavlarda öğrenci sayısına bağlı olarak, tek (A), iki (A,B) veya dört (A,B,C,D) kitapçık türü kullanılabilmektedir.


SINAV SÜRESİ VE SINAV OTURUMLARI

Öğrencilere, sınava gireceği her ders için 20 soru sorulacak, 30'ar dakika sınav süresi verilecektir.

Sınavlar Cumartesi-Pazar günleri dört oturum halinde yapılmaktadır.

Güz döneminde; Cumartesi ve Pazar sabah oturumunda 1. ve 5. yarıyılların, öğleden sonra oturumunda 3. ve 7. yarıyılların; bahar döneminde Cumartesi ve Pazar sabah oturumunda 2. ve 6. yarıyılların, öğleden sonra oturumunda 4. ve 8. yarıyılların sınavları yapılmaktadır.


AÖF SINAV GEÇME NOTLARI 

84 – 100 AA 4,00 Geçti

77 – 83 AB 3,70 Geçti

71 – 76 BA 3,30 Geçti

66 – 70 BB 3,00 Geçti

61 – 65 BC 2,70 Geçti

56 – 60 CB 2,30 Geçti

50 – 55 CC 2,00 Geçti

46 – 49 CD 1,70 Ortalamaya Bazlı Geçti

40 – 45 DC 1,30 Ortalamaya Bazlı Geçti

33 – 39 DD 1,00 Ortalamaya Bazlı Geçti

0 – 32 FF 0,00 Kaldı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Guncel Son Dakika Kamu, Memur Haber