AÖL MAÖL Soru ve Cevapları 31 Mart - 1 Nisan 2018

MEB, 31 Mart 2018 tarihinde gerçekleştirilen Açıköğretim Ortaokulu, Lise 2. Dönem soru ve cevaplarını yayımladı mı? AÖL, MAÖL soru ve cevapları ne zaman yayımlanacak? 2018 AÖL sınav sonuçları açıklandı mı? AÖO, AÖL, MAÖL, AÖİHL ile ilgili merak edilenler kamusaati.com adresimizde.

AÖL MAÖL Soru ve Cevapları 31 Mart - 1 Nisan 2018
31 Mart 2018 Cumartesi 16:50

MEB AÖL sınavları bu haftasonu gerçekleştiriliyor. 2018 AÖL MAÖL 2. Dönem 31 Mart 2018 Cumartesi günü oturumları tamamlandı. AÖO, AÖL, MAÖL 2.dönem sınavlarının son oturumu 1 Nisan 2018 Pazar günü gerçekleştririlecek. 

MEB Açık Lise 2. Dönem sınavlarının 1. ve 2. oturumları bugün gerçekleştirildi. 1. Oturum sabah 9.30'da , 2. Oturum öğleden sonra 14.00'da gerçekleştirildi. 3. Oturum ise yarın 15.00'da gerçekleştirilecek. 3. Oturumun saat 15.00’ a alınmasının nedeni ÖSYM sınav takviminde yer alan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavının sabah saat 10.15’ te yapılacak olmasıdır.

AÖL sınav soruları ve cevapları yayınlandı mı? MEB tarafından gerçekleştirilen olan AÖL 2. dönem sınavları için heyecan devam ediyor. AÖL sınavı 3 oturum olarak gerçekleştirilecek. İlk iki oturum tamamlandı. yarın saat 15.00'da 3. oturum başlatılacak. AÖL sınav giriş belgelerini merak eden adaylar gözlerini MEB'e çevirmişti. İşte Açık lise sınav soruları ve sonuçları ile ilgili MEB'ten gelen açıklamalar...

2018 AÖL sınav sonuçları açıklandı mı? 

Sınavdan çıkan adayların en çok merak ettiği konuların başında, soru ve cevapların ne zaman yayınlanacağı. Bir yandan gerekli belgelerini tamamlamaya çalışan açık liseliler bir yandan da sınav bilgilerini teyit ediyor. Açık Öğretim Lisesi (AÖL) sınav giriş yerleri, sınava girecek öğrenciler tarafından merak ediliyor.

Açıköğretim Lisesi'nin sınav soruları ve cevapları, sınavın akabindeki 14 gün içerisinde öğrencilerle paylaşılacak. 3 oturum olarak gerçekleştirilecek olan Açık Öğretim Liseleri (Açık Öğretim Lisesi, Mesleki Açık Öğretim Lisesi, Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi) 2 Dönem sınav soru ve cevapları ile sınav sonuçları açıklandığında sizler için sitemizde paylaşacağız.

AÖL SINAV GİRİŞ YERİ SORGULAMA EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ.
 

31 Mart - 01 Nisan 2018 tarihlerinde 3 oturum olarak gerçekleştirilecek Açık Öğretim Liseleri (Açık Öğretim Lisesi, Mesleki Açık Öğretim Lisesi, Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi) 2017-2. Dönem sınav yerleri açıklandı. Sınava katılacak öğrenciler Sistemden öğrenci numarası ve şifrelerini girerek sınav giriş belgelerine ulaşabilirler.

AÖL SINAVINDA NELERE DİKKAT EDİLMELİ

Açık Öğretim Lisesi sınavları, Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün belirlediği okullarda, merkezi sistemle çoktan seçmeli test metodu kullanılarak yapılmaktadır.

Sınavlarda;

Her dersten 20 soru sorulmaktadır.

Her soru 4 seçeneklidir.

Her doğru cevabın değeri 5 puandır.

Yanlış cevaplar doğru cevapları götürmez.

Sınavların değerlendirilmesi Açık Öğretim Lisesi yönetmeliğine göre yapılır.

Açıköğretim Lisesi (AÖL) NEDİR?

Açık Öğretim Lisesi 1992 yılında kurulan uzaktan öğretim teknolojilerini kullanarak lise öğrenimi veren ve bu hizmeti merkezi sistemle yürüten, Film Radyo ve Televizyonla Eğitim Başkanlığı bünyesinde kurulmuştur. Film Radyo ve televizyonla Eğitim başkanlığı ile Bilgisayar Eğitimi ve Hizmetleri Genel Müdürlüğü 03.04.1998 tarih ve 4359 sayılı kanunla hizmetlerini Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü adı altında toplamıştır. Açık Öğretim Lisesi 3 Nisan 1998 tarihinden itibaren Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü bünyesinde eğitim etkinliklerini devam ettirdi. Açık Öğretim Lisesi halen faaliyetlerini, 14 Eylül 2011 tarih ve 652 sayılı kanun hükmünde kararname ile kurulan Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü bünyesinde sürdürmektedir.

Açık Öğretim Lisesi program içeriği bakımından örgün eğitimdeki genel liselerin program içerikleriyle aynı olmasına karşın, yapısı ve işleyişi bakımından diğer örgün eğitim kurumlarından farklı, kendine özgü ve merkezi nitelikli bir modeldir. Halen yönetmelik gereği ders geçme ve kredi Sistemine göre mezun vermekte olan Açık Öğretim Lisesinde uzaktan öğretimin temel süreçlerinden yararlanılmaktadır. 2006 yılında tüm okulların 4 yıla çıkarılmasıyla birlikte Açık Öğretim Lisesi de 4 yıla çıkarılmış ve Yönetmeliği de bu çerçevede yeniden düzenlenerek sistem değiştirilmiştir. Bu tarihten itibaren gelişen teknolojiye paralel olarak Açık Öğretim Lisesi kayıt ve kayıt yenileme işlemleri artık internet üzerinden yapılmaktadır. Açık Öğretim Lisesinde yüz yüze öğretim uygulaması yoktur.

Açık Öğretim Lisesinde okutulan ortak ve seçmeli dersler Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığınca örgün öğretime paralel olarak belirlenmiştir. Eğitim TV ve Radyo ile yapılmakta basılı materyallerle desteklenmektedir. Basılı materyaller 81 ilde dağıtım noktası olarak belirlenmiş toplam 548 adet Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğüne kargo yolu ile gönderildiği gibi e-kitap olarak internet üzerinden de yayınlanmaktadır. 2006 yılında tüm liselerineğitim süresinin 4 yıla çıkarılmasıyla birlikte Açık Öğretim Lisesine kayıtlı olan öğrenciler de kademeli olarak 4 yıllık sisteme geçmiş dâhil edilmişlerdir. Örgün eğitim yaşında okulumuza kayıt yaptıran öğrenciler en erken 4 yıl (8 dönem) sonunda mezun olabilirler. Ancak 18 yaşından gün almış öğrencilerimiz yılda üç dönem sınav hakları olduğundan, 8 dönemi 2,5 yılda tamamlayabilmektedirler.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Guncel Son Dakika Kamu, Memur Haber