2017 YLSY ile yerleşeceklerin belge işlemlerine ilişkin duyuru

MEB, 2017 YLSY - Yurt Dışına Lisansüstü Öğrenim Görmek Üzere Gönderilecek Öğrencilerden Kontenjanlara Yerleşmeye Hak Kazananların Belge Teslimi Hakkında Duyuru yayımladı.

2017 YLSY ile yerleşeceklerin belge işlemlerine ilişkin duyuru
22 Ocak 2018 Pazartesi 11:12

MEB, 2017 YLSY - Yurt Dışına Lisansüstü Öğrenim Görmek Üzere Gönderilecek Öğrencilerden Kontenjanlara Yerleşmeye Hak Kazananların Belge Teslimi Hakkında Duyuru yayımladı.

Kontenjanlara yerleşmeye hak kazanan tüm adayların belge teslimi işlemleri 23 Ocak - 02 Şubat 2018 tarihleri arasında yapılacağı belirtildi. Duyuru da ayrıca öğrencilerden istenen belgelere de yer verildi. MEB tarafından yayımlanan duyuru şu şekilde;

''1416 sayılı Kanun kapsamında Bakanlığımızca verilen burs ile yurt dışında lisansüstü öğrenim görmeye hak kazanacak adayların kurum kontenjanlarına yerleştirme işlemleri tamamlanmış ve sonuçlar 15.01.2018 tarihinde ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr  internet adresinden yayınlanmıştır.

Kontenjanlara yerleşmeye hak kazanan tüm adayların belge teslimi işlemleri 23 Ocak - 02 Şubat 2018 tarihleri arasında yapılacaktır. Aşağıda belirtilen belgelerin elden veya posta (iadeli taahhütlü) / kargo yolu ile en geç 02 Şubat 2018 tarihi mesai saati bitimine (saat 18.00) kadar, "T.C. Millî Eğitim Bakanlığı Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürlüğü, Bakanlık Merkez Bina 6.Kat C Blok 06648 Bakanlıklar/ANKARA" adresine eksiksiz olarak ulaştırılması gerekmektedir. Belgeleri belirtilen süre içerisinde Bakanlığa ulaştırmayan adaylar, bu yerleştirmeden doğan tüm haklarını kaybedeceklerdir. Süre hesaplamasında Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürlüğü evrak kaydına giriş tarihi esas alınacak olup süresi geçtikten sonra ulaşan evraklar kesinlikle işleme alınmayacaktır.

Yüklenme ve kefalet senedi “ÖSYM yerleştirme sonuç belgesindeki bilgiler, 2017 YLSY Başvuru ve Tercih Kılavuzu - Tercih Tablosundaki Öğrenim Görülebilecek Ülkeler sütunu, Öğrenim Sonrası Atanılacak Kadrolar sütununda yer alan bilgiler ile EK 2’de belirtilen kefalet miktarları” dikkate alınarak düzenlenecektir. Yerleşmeye hak kazanılan kurum, alan ve öğrenim görülebilecek ülkelere uygun olarak düzenlenmeyen senetler kesinlikle işleme alınmayacaktır. Bilgi amaçlı olarak ülkelere göre ödenen aylık burs miktarları EK 3’te, örnek yüklenme ve kefalet senedi EK 4’te yer almaktadır.

İstenen Belgeler:

1. Belge Teslim Dilekçesi (1 Adet) (Tıklayınız).
2.  Öğrenci Bilgi Formu (1 Adet) (Tıklayınız).
3. Vesikalık Fotoğraf (1 Adet),
4. Askerlik Durum Belgesi (1 Adet)
5. Yüklenme ve Kefalet Senedi (1 Adet) (Tıklayınız)
6. Kefillerin Nüfus Kayıt Örneği (1 Adet)
7. Kefillerin Çalışma Belgesi (1 Adet)
8. Kefillerle İlgili Diğer Belgeler (1 Adet) (Detaylar EK – 1’de yer almaktadır.)
9. Sağlık Kurulu Raporu (1 Adet)
10. Lisans Mezuniyet Belgesi / Lisans Diploması (1 Adet)
11. Not Döküm Çizelgesi / Transkript (1 Adet)
12. Nüfus Cüzdanı Fotokopisi (1 Adet)
13. Yerleştirme Sonuç Belgesi (1 Adet)

Not: İstenen belgelere ait detaylar EK-1’de yer almaktadır.

EKLER:
EK 1- Yerleşmeye Hak Kazananlardan İstenecek Belgeler ve Açıklamaları için TIKLAYINIZ. (GÜNCELLENMİŞTİR)
EK 2- Kefillerin Durumu ve Ülkelere Göre Kefalet Miktarları için  TIKLAYINIZ.  (GÜNCELLENMİŞTİR)
EK 3- Ülkelere Göre Ödenen Aylık Burs Miktarları için  TIKLAYINIZ. (Bilgi amaçlıdır.) 
EK 4- 2017 YLSY Yüklenme ve Kefalet Senedi örnek uygulama için  TIKLAYINIZ. (GÜNCELLENMİŞTİR)

 
DİKKAT!  Adayların hak kaybı yaşamaması için postada yaşanabilecek gecikmeleri dikkate alarak belgeleri zamanında göndermeleri gerekmektedir.

DİKKAT! Yanlış ve eksik belge göndermenin oluşturacağı gecikmelerin ve mağduriyetlerin önüne geçmek amacıyla adaylar başvuru süreleri içinde sorularını  [email protected] adresine gönderebilirler.


Etiketler; #ÖSYM #meb #ylsy
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Guncel Son Dakika Kamu, Memur Haber