Eğitim Bir Sen: Nitelikli bir eğitim herkesi, iyi bir öğretmen her şeyi değiştirir

Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Şükrü Kolukısa, mevcut eğitim sisteminin beklentileri karşılamadığını belirterek "Yetkililer, milletin sesine kulak vermeli, kalıcı çözümler için eğitimin paydaşlarıyla istişare etmeli, onların görüşlerini, eleştirilerini ve önerilerini önemsemelidir. Köklü sorunlarımızın çözümü nitelikli bir eğitimden geçmektedir. Nitelikli bir eğitim herkesi, iyi bir öğretmen her şeyi değiştirir." dedi.

Eğitim Bir Sen: Nitelikli bir eğitim herkesi, iyi bir öğretmen her şeyi değiştirir
07 Şubat 2018 Çarşamba 15:10

Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Şükrü Kolukısa, Kırşehir Şubesi’nin işyeri temsilcileri istişare toplantısında konuştu. Mevcur eğitim sistemini eleştiren Kolukısa, yetkililerin eğitimcilerle istişare yaparak görüşlerine önem vermelerini istedi. 

Varlık nedenlerinin eğitim çalışanlarının mali, özlük ve sosyal haklarını korumak, geliştirmek, kazanımlar elde etmek; iyi ve başarılı gençlerin yetişmesini sağlayacak bir eğitim sisteminin hayata geçirilmesine katkıda bulunmak; insanı merkeze alan bir anlayışın hâkim olmasına çalışmak, yasakların kaldırılması, özgürlük alanlarının genişlemesi için mücadele vermek, mazlumların ve mağdurların yanında yer almak olduğuna dikkat çeken Şükrü Kolukısa, şunları şöyledi: 

“İnancına, diline, rengine, ırkına bakmadan, kimden gelirse gelsin, hep haksızlıkların karşısında olduk. Bütün il ve ilçelerde örgütlenen, ülkemizin bütün renklerini bünyesinde barındıran bir sendika, sivil toplum kuruluşuyuz. Herkesin insanca bir hayata kavuşması için çaba harcıyoruz”

Bizi farklı kılan da bu

“Sendikacılık bir hak ve özgürlük mücadelesinin adıdır. Bu manada Eğitim-Bir-Sen, Türkiye’de ve dünyada çok ciddi çalışmalar yapmaktadır. Bizim için sendikacılığın iki temel görevi var. Biri, üyelerimizin hak ve menfaatlerini korumak için çalışmak, diğeri de ülkemizin, eğitim çalışanlarının, kamu görevlilerinin, milletimizin ve dünya insanlığının felahına hizmet etmek, katkıda bulunmaktır. Bizi farklı kılan da budur.”

Mücadele devam edecek

“Eğitimin, eğitim çalışanlarının çözüm bekleyen sorunları var. Bunun yanı sıra küresel dünya düzeninde bireysel yaşam anlayışı hızla her yeri kapsarken bizler, geleneksel ve tarihi sorumluklarımızla, inancımızın gereği olarak sadece kendimizi düşünemeyiz. Bizden beklentisi olan, bizi umut kapısı olarak gören tüm insanlara sendika olarak yardım elini uzatmak zorundayız. Bu anlamda mücadelemiz devam etmektedir”

Nitelikli bir eğitim herkesi, iyi bir öğretmen her şeyi değiştirir

“Sadece öğretimin yapıldığı, eğitim boyutunun es geçildiği bir sistemle, sürekli yama yapılan bir eğitim sistemiyle başarıyı yakalamamız, iyi ve başarılı gençler yetiştirmemiz mümkün görünmüyor. Günübirlik politikalar, pansuman tedbirler sorunlarımızı derinleştirmekten başka bir işe yaramıyor, toplumun beklentilerini karşılamıyor. Yetkililer, milletin sesine kulak vermeli, kalıcı çözümler için eğitimin paydaşlarıyla istişare etmeli, onların görüşlerini, eleştirilerini ve önerilerini önemsemelidir. Köklü sorunlarımızın çözümü nitelikli bir eğitimden geçmektedir. Nitelikli bir eğitim herkesi, iyi bir öğretmen her şeyi değiştirir. Eğitime ilişkin çalışmalar bu bilinçle yapılırsa, her şey çok daha farklı ve güzel olur”

Eğitim çalışanları için ter dökmeye devam edeceğiz

Açılış sırasında konuşma yapan Kırşehir Şube Başkanı Oktay Cebeci ise, çalışmaları hakkında katılımcılara bilgi verdi. Hakkın ve haklının yanında yer alarak sendikal mücadelelerine devam ettiklerini dile getiren Cebeci, “Üyelerimizin sorunlarını, önerilerini ve eleştirilerini dikkate alarak ortaya somut bir şeyler koyma kararlılığındayız. Üyelerimiz, eğitim çalışanları ve kamu görevlileri için ter dökmeye devam edeceğiz” dedi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Guncel Son Dakika Kamu, Memur Haber