Sağlık Personeline Ne Kadar Ek Ödeme Yapılacak?

Sağlık Personeline Ne Kadar Ek Ödeme Yapılacak?, Sağlık personeli kaç lira ek ödeme alacak?, Sağlık Bakanı Fahrettin KOCA, Bilim Kurulu toplantısı sonrası yapmış olduğu basın toplantısında Sağlık Personelinin Performans Ödemelerinin 3 ay boyunca üst tavandan ödeneceğini açıkladı.

Sağlık Personeline Ne Kadar Ek Ödeme Yapılacak?
24 Mart 2020 Salı 11:48

Sağlık Personeline Ne Kadar Ek Ödeme Yapılacak?

Sağlık Bakanı Fahrettin KOCA, Bilim Kurulu toplantısı sonrası yapmış olduğu basın toplantısında Sağlık Personelinin Performans Ödemelerinin 3 ay boyunca üst tavandan ödeneceğini açıkladı.

Sağlık personeline ne kadar ek ödeme yapılacak?

Sağlık Bakanlığından Sağlık Personellerine müjdeli haber, Sağlık Personeline, sağlık tesisi performans puanı ve harcamalarından dolayı, performans ödenmeme noktasına gelmişken Sağlık Bakanı Fahrettin KOCA tarafından Bilim Kurulu toplantısı sonrası yapılan basın toplantısında, Bakan Koca; 3 ay boyunca Sağlık Personelinin Performans Ödemelerinin üst tavandan ödeneceğini açıkladı

Sağlık Personeli Maaş ödemeleri üç kalemden yapılır;

- Sabit Maaş

- Sabit Ek Ödeme

- Performans Ödemesi

Sabit Maaş ve Sabit ek ödeme; derece-kademe, unvana göre ek gösterge, yan ödeme katsayısı ve özel hizmet tazminatı olmak üzere unvanlara göre farklılık göstermektedir.

Performans Ödemesi; Personelin fiilen çalıştığı ay boyunca, sağlık tesisinin puan ortalaması sonrası dağıtılacak tutar üzerinden hesaplanır.

Tavan Ek Ödeme Tutarı Nasıl Hesaplanır;

Tavan ek ödeme tutarı; Ek ödeme matrahının Tablo-1 listede mesai içi ve mesai dışı çalışmalar için belirlenmiş olan tavan ek ödeme katsayısı ile çarpımı sonucu bulunan tutardır.

Tavan Ek Ödeme Tutarı: Ek Ödeme Matrahı X Tavan Ek Ödeme Esas Katsayısı

Tavan Ek Ödeme Tutarı, Personelin Kadro-Derecesi ve Unvanına bağlı olarak değiştiğinden, aynı unvanlar arasında bile, kademe-dereceye göre değişkenlik gösterebilir.

Ek Ödeme Matrahı; Personelin bir ayda alacağı aylık (ek gösterge dahil), yan ödeme ve her türlü tazminat toplamıdır.

Brüt tavan Ek Ödeme tutarından, mahsup ve vergiler çıkarıldıktan sonra geriye kalan tutar, Performans tutarı olarak ödenir. Tavan ek ödeme tutarının yükselmesiyle personele ödenecek performans tutarı da yükselir.

Bu durumda; Sağlık Tesislerinde fiilen görev yapan sağlık çalışanlarına, sağlık tesisinin o ay ki sağlık tesisi performans puanına ve sağlık tesisi harcamalarına bağlı kalmaksızın, 3 ay boyunca üst tavandan performans ödemesi yapılacaktır, örneğin; 1/4 derece-kademede olan lisans mezunu bir Hemşireye yaklaşık 1550 TL, Ön Lisans Sağlık Teknikerine yaklaşık 1250 TL, lise mezunu Sağlık Teknisyenine yaklaşık 750 TL performans ödemesi yapılacaktır. (Riskli birimlerde çalışanlarda bu tutar yükselir)

Lütfen sosyal medya da paylaşılan şu kadar vaka var,devlet saklıyor,ölüm oranı çok vb paylaşımlara inanmayınız!
kamusaati.com olarak doğrudan sağlam kaynaklardan ve resmi açıklamalardan bilgi edinerek gerekli haberleri yapıyoruz.Lütfen resmi olarak teyit edilmeyen haberleri hem paylaşmayınız hem de dikkate almayınız.
Haberleri doğrudan anında takip edebilmek için haber sayfamız için     TIKLAYINIZ!!!       

Kamu Saati Sayfamızı Sosyal Medya Üzerinden Takip Ederek Güncel İş İlanları Memur ve İşçi Alım Haberlerine ve Son Dakika Haberlerine Herkesten Önce Ulaşarak Bir Adım Öne Geçebilirsiniz.

Kamu Saati Twitter Sayfamızı Takip Etmek İçin TIKLAYINIZ

Kamu Saati Facebook Sayfamızı Takip Etmek İçin TIKLAYINIZ

Kamu Saati İnstagram Sayfamızı Takip Etmek İçin TIKLAYINIZ

Kamu Saati Android Uygulamamız İçin TIKLAYINIZ

Bu yazının tüm hakları www.kamusaati.com'a aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©


Kaynak: Kamu Saati Özel

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Guncel Son Dakika Kamu, Memur Haber