Özel Hastanelerin Diş Teli 2020 Yılı Fiyatları

Özel Hastanelerin Diş Teli 2020 Yılı Fiyatları kaç lira oldu? diş teli takma şartları nelerdir? Diş teli kimlere takılır? İşte Detaylar

Özel Hastanelerin Diş Teli 2020 Yılı Fiyatları
08 Mayıs 2020 Cuma 00:10

Gelişimsel bozukluk, eksik diş, yamuk ve çapraşık diş gibi nedenlerle dişlerdeki görüntünün düzeltilmesi amacıyla tedavi görmek

isteyen birçok kişi özel hastanelerde diş teli fiyatlarını merak ediyor.

Ortodontik tedavi yöntemi dişlerdeki her türlü bozukluğun giderilmesi amacıyla diş tellerini her yaştan hasta yaptırabilir. Diş hekimliğinin özel bir dalı olarak ortodonti diş hekimliği hizmeti veren birçok özel hastanenin diş teli fiyatları hastanelerde farklılık göstermektedir. Dişlerde ve yüzde bulunan her türlü düzensizliğin giderilmesi amacıyla ortodontik diş hekimliğine başvuruda bulunan hastalar özel hastanelerde diş teli fiyatları 2020 yılında güncellenmiştir.

Ortodontik Tedavi Fiyatları 2020

Diş ve çene anomalilerinini eksik, ayrık, yamuk, çarpık dişlerin düzeltilmesine ortodonti tedavisi denmektedir. Ortodontik tedavi her yaştan hastaya kolaylıkla uygulanabilir. Her yaşta hasta grubuna bu tedavi uygulanabilmektedir. Dişlerinde kapama sorunu olan, iskeletsel bir bozukluk olan ve çene yapısında ileri geri duruş bozukluğu olan her yaştaki hastaya diş teli tedavisi uygulanabilir. Erken yaşlardaki hastalarda özellikle 10/12 yaşlarda tedavinin başlatılması gelişimsel bozukluğun önüne geçilmesi için bir ön tedavi niteliğinde olup gülüş estetiği, pembe estetik gibi özel estetik tedavileri de özel hastanelerin ortodontistler tarafından yapılabilir.

Tel tedavisi uzun süren ve sabır isteyen bir süreç olduğu için erken yaşlardaki hastalarda daha erken sonuç alınabildiği gibi yetişkin hastalarda bu süreç biraz daha uzun olabilmektedir. Tek çene ortodontik tedavilerde dişlerdeki çarpıklık durumuna göre ortalama 6-8 ay, çift çene tedavilerde ortalama 12-18 ay kişinin durumuna göre bu süre 2 yıldan uzun sürebilmektedir. Tedavi süresi kullanılan malzeme ve malzemenin kalitesi diş durumu gibi bir çok etmen

Diş Teli Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Diş teli fiyatını belirleme noktasında bir çok etken bulunur. Her hastanın hikayesi farklı olduğundan diş, çene ve kemik yapılarına uygun olarak uygulanacak tedavi yöntemi değişeceğinden kişiye göre tedavi de gerekecek aparatlar diş teli fiyatlarını etkileyecektir. Kişiye özel olarak uygulanan diş teli tedavisi klinik muayenesini ve uygulanacak tedavide kullanılacak ekipmanlara kadar birçok etmen fiyatlara yansıyacak ve fiyatların belirlenmesinde önemli bir rol oluşturuacaktır. Kişiye özel olarak kişinin durumuna en uygun tedavi planlaması yapılmalı ve uzun süren tedavi boyunca kullanılacak yöntemlere göre fiyatlar belirlenecektir.

2020 yılında Diş Teli Fiyatları Ne Kadar?

Diş teli fiyatları Türk Diş Hekimleri Birliği tarafından her yıl güncellenmektedir. Özel hastaneler ve devlet hastanelerinde bu fiyatlar değişiklik göstermektedir. Rekabetin yüksek olduğu ortodonti  diş hekimliğinde fiyatlar hastanelerden kişiye özel olarak belirlendiği için elektronik ortamlarda fiyatların açıkça yazılması etik değildir. Bundan dolayı özel hastanelerde en güncel diş teli fiyatlarını öğrenmek için ortodonti diş hekimliklerinde klinik muayenesi olarak bir fiyat alabilirsiniz.

Metal diş teli tedavisi erken yaştaki hastalara 12 -18 yaş grubundakilere uygulanır.

Diş Teli Fiyatları Nasıl Hesaplanır?

2020 yılında  Türk Diş hekimleri Birliği tarafından güncellenen diş teli fiyatları en az 2500 TL azami 6000 TL arasında değişkenlik gösterecektir. Tek çeneye uygulanacak tedavi için diş teli fiyatları ile çift çene ye uygulanacak olan diş teli tedavisinde fiyatlar farklılık gösterecektir. Tek çene diş teli tedavisinde 2500 TL ila 3000 TL ‘ yi gözden çıkarmanız gerekecektir. Tedavi süresine ve dişlerin yapısal bozukluğuna göre uygulanacak olan tel tedavisine bağlı olarak fiyatlar farklılık gösterecektir. Bu fiyatların belirlenmesinde özellikle kullanılan malzemenin özelliği kalitesi önemli rol oynamaktadır. Özel hastanelerde Amerikan malı malzemeler kullanılırsa bu fiyatta önemli ölçüde farklılık göstermesine sebebiyet verecektir.
 

Tel tedavisinde kullanılan malzemeler metal diş telleri, şeffaf ve porselen diş telleri, lingual braketler ve şeffaf plaklar diş teli çeşitleri olarak karşımıza çıkmaktadır. 2020 yılında özel hastanelerin diş teli fiyatlarını öğrenmek için tedavi olduğunuz diş hekiminizden ve Ortodontistinize başvurarak fiyatları öğrenebilirsiniz.

Tel tedavisinde kullanılan şeffaf diş teli fiyatlarıyla metal diş teli fiyatları arasında bin liraya yakın fiyat fark bulunmaktadır. Bunun yanında tel fiyatlarını etkileyen diğer durumlar ise şöyle sıralanabilir,

 • Tekli ya da çift çeneye hangisine uygulanacaksa diş teli yapısı
 • Dişlerin durumunu gösteren çarpıklık oranının ne kadar olduğu
 • Dişlerin ayrıklık durumu ve arasındaki aralığın miktarı
 • Diş etlerinin fazla görünmesi nedeniyle ekstradan uygulanacak olan pembe estetik
 • Çene yapısının durumu önde ya da geri de olması
 • Damak çene darlığının ne durumda olduğu
 • Çenede belirgin olarak göze çarpan yapısal bozukluğun durumu gibi faktörler diş teli fiyatlarını etkilemektedir.

Yapılacak olan tel tedavisinde uygulanacak olan ortodonti işlemi için;

Türk Diş hekimleri Birliği tarafından belirlenen 2020 Diş Teli Fiyatları

 • Ortodontik fotoğraf için 50 TL
 • Ortodontik fotoğraf tetkiki 50 TL
 • Angle sınıf 1  tedavisi 1695 TL
 • Angle sınıf 2 tedavisi 2025 TL
 • Angle sınıf 3  tedavisi 2715 TL
 • Açık kapanış tedavisi 2715 TL
 • Pekiştirme tedavisi 590 TL
 • Tek çene için aparey yapımı(vida hariç) 605
 • Çift çene için aparey yapımı 1095 TL
 • Kayıp apareyin yeniden yapımı 525 TL
 • Hızlı maxiller genişletme apareyi 855 TL
 • Bant ve  braket çıkarılması 65 TL
 • Düz ark teli tatbiki 240 TL
 • Tek diş Braket tatbiki 155 TL
 • Pekiştirme aygıtı 590 TL
 • Sabit pekiştirme  aygıtı 605 TL
 • Sabit kapanış yükseltici tatbiki 115 TL
 • Düz ark teli tatbiki 240 TL

SGK Diş Teli Tedavisi Fiyatı 2020

Diş teli tedavisi görmek isteyenlerin en çok ilgilendiği nokta  tedavilerin fiyatlarının ne kadar olduğudur. Tedavilerin özel hastanelerde pahalı olması ağız ve diş hastalıklarından müzdarip hastalar diş teli tel fiyat arayışına girmektedir. Geçtiğimiz yıllarda tel tedavileri SGK tarafından karşılanıyordu hastalardan sadece kullanılan malzemenin ücreti tahsil ediliyordu. Devlet hastanelerinde yaşanan yoğunluk ve rekabetin fazla olması gibi nedenlerle Diş teli fiyatları 18 yaş altı için ücretsiz olarak uygulanmaktadır. 18 Yaş altındaki hastaların tel tedavilerinde malzeme ücreti (yaklaşık 1500 TL) alınmaktadır. Sgk tarafından diş teli tedavisinin ücretsiz olarak karşılanması için;

 • Hastanın yaşının 18 yaş altında olması,
 • 18 yaş altındaki çocuğun babası ya da annesinden sigortalı olması,
 • Devlet hastanesinde tedavi görülmesi gerekmektedir.

18 yaş altı bile olsa hastalar özel hastanelerde diş teli tedavisi görecekse kişi sigortalı olsa dahi tel tedavisinin ücreti kişi tarafından karşılanmaktır.

Özel Kliniklerin Diş Teli Tedavi Ücretleri 2020

Özel Hastane Ücretleri ve Güncel Tutarlar için aşağıda verdiğimiz linkleri tıklayınız.

 • Akvadent 2020 güncel Diş teli fiyatları için tıklayınız.
 • Medical Park hastanesinin 444 44 84 Çağrı merkezinden randevu alabilir muayene olduktan sonra diş teli fiyatları öğrenebilirsiniz.
 • Medicadent online randevu alabilir ortodonti kliniğinde muayene olduktan sonra diş teli fiyatları öğrenebilirsiniz.
 • Özel Erdem AZİM Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi diş teli fiyatları için tıklayınız.
 • Alpdent diş teli fiyatı hesaplaması için tıklayınız.
 • Çapa Ortodonti

Haberleri doğrudan anında takip edebilmek için haber sayfamız için TIKLAYINIZ!!! 

Kamu Saati Sayfamızı Sosyal Medya Üzerinden Takip Ederek Güncel İş İlanları Memur ve İşçi Alım Haberlerine ve Son Dakika Haberlerine Herkesten Önce Ulaşarak Bir Adım Öne Geçebilirsiniz.

Kamu Saati Twitter Sayfamızı Takip Etmek İçin TIKLAYINIZ 

Kamu Saati Facebook Sayfamızı Takip Etmek İçin TIKLAYINIZ  File:Facebook Logo Mini.svg - Wikimedia Commons

Kamu Saati İnstagram Sayfamızı Takip Etmek İçin TIKLAYINIZ 

Kamu Saati Android Uygulamamız İçin TIKLAYINIZ

Bu yazının tüm hakları www.kamusaati.com'a aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©


Kaynak: Kamu Saati Özel

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Guncel Son Dakika Kamu, Memur Haber