Yerli Malı Tebliği’nde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ

Yerli Malı Tebliği’nde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ, bugünkü 10 Haziran 2017 tarihli ve 30092 sayılı Resmi Gazete'de yayımlandı.

Yerli Malı Tebliği’nde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ
10 Haziran 2017 Cumartesi 14:27

Yerli Malı Tebliği’nde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ, bugünkü 10 Haziran 2017 tarihli ve 30092 sayılı Resmi Gazete'de yayımlandı.

10 Haziran 2017 CUMARTESİ
Resmi Gazete
Sayı : 30092

TEBLİĞ

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından:

YERLİ MALI TEBLİĞİ (SGM 2014/35)’NDE DEĞİŞİKLİK
YAPILMASINA DAİR TEBLİĞ (SGM 2017/5)

MADDE 1 – 13/9/2014 tarihli ve 29118 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Yerli Malı Tebliği (SGM 2014/35)’nin 5 inci maddesinin üçüncü fıkrası aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

“(3) Yurt içinden temin edilen girdilerin ithal olup olmadığı hakkında menşe kontrolü yapılır, girdi ithal ise ithal girdi hesaplamasına dahil edilir. Eğer girdi sanayi sicil belgesine sahip bir işletme tarafından üretilmiş ve sanayi sicil belgesinin üretim konusu bölümünde yer almışsa yerli girdi olarak yerli girdi hesaplamasına dahil edilir.”

MADDE 2 – Aynı Tebliğin 6 ncı maddesinin birinci ve beşinci fıkraları aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

“(1) Yerli malı belgesi, üreticinin kayıtlı olduğu TOBB veya TESK’e bağlı oda/borsa tarafından düzenlenir. Düzenlenen yerli malı belgesi TOBB veya TESK tarafından elektronik ortamda kontrol edilir. Uygun bulunan yerli malı belgesi ilgili oda/borsa tarafından onaylanır.”

“(5) Yerli malı belgelerine ilişkin bilgiler, TOBB ve TESK tarafından hazırlanan ve web üzerinden erişim sağlanabilen bir veri tabanında tutulur. Hazırlanan veri tabanı, TOBB ve TESK tarafından Bakanlığın erişimine sunulur.”

MADDE 3 – Bu Tebliğ yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 4 – Bu Tebliğ hükümlerini Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı yürütür.

 
Yerli Malı Tebliği’nde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ için TIKLAYINIZ.


10 Haziran 2017 tarihli ve 30092 sayılı Resmi Gazete için TIKLAYINIZ.
 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Guncel Son Dakika Kamu, Memur Haber