Lisanslı Yediemin Depoları Yönetmeliğinde Değişiklik Yapıldı - 22 Şubat 2018

Lisanslı Yediemin Depoları Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, bugünkü 22 Şubat 2018 tarihli Resmi Gazete'de yayımlandı.

Lisanslı Yediemin Depoları Yönetmeliğinde Değişiklik Yapıldı - 22 Şubat 2018
22 Şubat 2018 Perşembe 10:05

Lisanslı Yediemin Depoları Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, bugünkü 22 Şubat 2018 tarihli ve 30340 sayılı Resmi Gazete'de yayımlandı.

Adalet Bakanlığından:

LİSANSLI YEDİEMİN DEPOLARI YÖNETMELİĞİNDE
DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

MADDE 1 – 23/8/2016 tarihli ve 29810 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Lisanslı Yediemin Depoları Yönetmeliğinin 10 uncu maddesinin dördüncü fıkrasında yer alan “İş Yurtları Kurumu” ibaresinden sonra gelmek üzere “ ve Adalet Teşkilatını Güçlendirme Vakfı” ibaresi eklenmiş ve aynı maddenin beşinci fıkrası aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

“(5) Ceza İnfaz Kurumları ve Tutukevleri İşyurtları Kurumu ile Adalet Teşkilatını Güçlendirme Vakfı Bakanlıkça uygun görülecek mahallerde herhangi bir ilana bağlı kalmaksızın lisans hizmetlerini doğrudan ve münhasıran yerine getirebileceği gibi bu kurumlar yetkilerinin bir kısmını veya tamamını aynı şartları taşıyan alt işleticilere devredebilir. Devir işlemi Bakanlığın onayı ile geçerlilik kazanır. Bu Yönetmelikte belirtilen hak ve yükümlülüklerin yerine getirilmesi hususunda alt işletici ile bu kurumlar birlikte sorumludur.”

MADDE 2 – Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 3 – Bu Yönetmelik hükümlerini Adalet Bakanı yürütür.


Lisanslı Yediemin Depoları Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik için TIKLAYINIZ.


22 Şubat 2018 tarihli ve 30340 sayılı Resmi Gazete için TIKLAYINIZ.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Guncel Son Dakika Kamu, Memur Haber