EÜAŞ Genel Müdürlüğü Mal ve Hizmet Satışı ile Araç Gereç Kira Yönetmeliğinde Değişiklik

Elektrik Üretim Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü Mal ve Hizmet Satışı ile Araç Gereç Kira Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, bugünkü 11 Ekim 2017 tarihli Resmi Gazete'de yayımlandı.

EÜAŞ Genel Müdürlüğü Mal ve Hizmet Satışı ile Araç Gereç Kira Yönetmeliğinde Değişiklik
11 Ekim 2017 Çarşamba 16:55

Elektrik Üretim Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü Mal ve Hizmet Satışı ile Araç Gereç Kira Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, bugünkü 11 Ekim 2017 tarihli ve 30207 sayılı Resmi Gazete'de yayımlandı.

Elektrik Üretim Anonim Şirketi Genel Müdürlüğünden:

ELEKTRİK ÜRETİM ANONİM ŞİRKETİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ MAL VE
HİZMET SATIŞI İLE ARAÇ GEREÇ KİRA YÖNETMELİĞİNDE
DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

MADDE 1 – 4/3/2016 tarihli ve 29643 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Elektrik Üretim Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü Mal ve Hizmet Satışı ile Araç Gereç Kira Yönetmeliğinin 7 nci maddesinin üçüncü fıkrası aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

“(3) Hizmet satışında alınacak hizmet bedelinin tespit edilmesi aşağıda belirtilen usullerle yapılır.

a) Hizmet satışına esas temel fiyat; personel masrafları, kullanılan araç ve gereçlerin kira ve test bedelleri, kullanılan sarf malzemesinin hizmetin görüldüğü tarihteki fiyatı, vasıta masrafları ile sair masraflardan oluşan bedele en az % 20 kâr eklenerek tespit edilir.

b) Eğitimin kişi başı ders saat ücretleri 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 176 ncı maddesi esas alınarak ders saati başına gündüz öğretimi için 140 gösterge rakamı ile o yıla ait Ocak ayı memur maaş katsayısının çarpımı sonucu tespit edilir.

1) Bu yolla belirlenen ücret Şirkete ait iş yerlerinde hizmet alımı yolu ile işletilen firma personeline, işletme hakkı devredilen işyeri ve kamu kurumları personeline aynen,

2) Özel sektör personeli ve eğitime bireysel başvuru yolu ile katılanlara bu ders saat ücretinin %50 (yüzde elli) fazlası,
uygulanır.

c) Şirkete ait eğitim tesislerinde düzenlenecek eğitimlere katılan her bir kursiyer için uygulanacak konaklama ve yemek ücretleri, Maliye Bakanlığının o yıla ait tebliğlerine göre Eğitim ve İş Sağlığı ve Güvenliği Dairesi Başkanlığı tarafından genelge ile belirlenir.”

MADDE 2 – Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 3 – Bu Yönetmelik hükümlerini Elektrik Üretim Anonim Şirketi Genel Müdürü yürütür.

Elektrik Üretim Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü Mal ve Hizmet Satışı ile Araç Gereç Kira Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik için TIKLAYINIZ.

11 Ekim 2017 tarihli ve 30207 sayılı Resmi Gazete için TIKLAYINIZ.
 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Guncel Son Dakika Kamu, Memur Haber