23 Kasım 2018 Cuma Tarihli TC Resmi Gazete Kararları

23 Kasım 2018 tarihli ve 30604 sayılı Resmi Gazete yayımlandı. Cumhurbaşkanı Kararları, Atama Kararları, Resmi Gazete Hakkında Yönetmelik ve daha fazlası bugünkü Resmi Gazete Kararları'nda yer aldı. TC Resmi Gazete'de hangi karar ve yönetmelikler yayımlandı? Resmi Gazete bugün...

23 Kasım 2018 Cuma Tarihli TC Resmi Gazete Kararları
23 Kasım 2018 Cuma 08:30

23 Kasım 2018 tarihli ve 30604 sayılı Resmi Gazete yayımlandı. Günlük Gazete'nin bugünkü sayısında neler var? Resmi Gazete bugün hangi önemli kararlara yer verdi? İşte detaylar...

Cumhurbaşkanı Kararları, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkan Yardımcılığına Abdulhadi TURUS’un Atanması Hakkında Karar, YÖK Üyeliklerine Ait Seçme Kararı, Bazı Rektörlüklere Yapılan Atamalar Hakkında Karar ile Kadir Has Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Meryem Sondan DURUKANOĞLU FEYİZ’in Atanması Hakkında Karar bugünkü T.C. Resmi Gazete'de yayımlandı.

Resmî Gazete Hakkında Yönetmelik, Yurtdışında Daimî Görevlere Atanacak Personel Hakkında Yönetmelik, Seyahat Acentaları Birliği Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılması, Bağımsız Denetim Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılması, TCDD Taşımacılık Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği, Yükseköğretim Kalite Güvencesi ve Yükseköğretim Kalite Kurulu Yönetmeliği, Gaziantep Üniversitesi Hukuk Fakültesi Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılması, Üsküdar Üniversitesi'ne ait Yönetmelik ile Kooperatiflerin Kuruluş ve Anasözleşme Değişiklik İşlemleri ile Kurucu Ortak Sayıları ve Çalışma Bölgelerinin Belirlenmesi Hakkında Tebliğde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ bugünkü 23 Kasım 2018 Cuma tarihli ve 30604 sayılı TC Resmi Gazete Haberleri'nde yayımlandı.

23 Kasım 2018 Cuma Tarihli ve 30604 Sayılı TC Resmi Gazete Kararları

YÜRÜTME VE İDARE BÖLÜMÜ

CUMHURBAŞKANI KARARLARI

––  İthalat Rejimi Kararına Ek Karar (Karar Sayısı: 353)

––  Ürdün Haşimi Krallığı Menşeli Bazı Tarım ve İşlenmiş Tarım Ürünleri İthalatında Tarife Kontenjanı Uygulanması Hakkında Kararın Yürürlükten Kaldırılmasına Dair Karar (Karar Sayısı: 354)

––  Büyükşehir Belediyeleri, İl Özel İdareleri, Belediyeler ve Bunların Bağlı Kuruluşlarının Borçlarına Karşılık Genel Bütçe Vergi Gelirleri Tahsilat Toplamı Üzerinden Ayrılacak Paylardan Yapılacak Kesintilere İlişkin Esaslarda Değişiklik Yapılmasına Dair Esaslar Hakkında Karar (Karar Sayısı: 355)

––  Aday Çırak ve Çıraklar ile İşletmelerde Mesleki Eğitim Gören, Staj veya Tamamlayıcı Eğitime Devam Eden Öğrencilerin Ücretlerine Yapılan Devlet Katkısı Ödemelerinin Süresinin Uzatılmasına İlişkin Kararda Değişiklik Yapılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 356)

––  İstanbul Gedik Üniversitesi Rektörlüğüne Bağlı Olarak Hukuk Fakültesi Kurulması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 357)

––  Bazı Anlaşmaların Yürürlüğe Girdiği Tarihlerin Tespiti Hakkında Karar (Karar Sayısı: 360)


ATAMA KARARLARI

––  Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkan Yardımcılığına Abdulhadi TURUS’un Atanması Hakkında Karar (Karar: 2018/237)

––  Yükseköğretim Kurulu Üyeliklerine Ait Seçme Kararı (Karar: 2018/238)

––  Bazı Rektörlüklere Yapılan Atamalar Hakkında Karar (Karar: 2018/239)

––  Kadir Has Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Meryem Sondan DURUKANOĞLU FEYİZ’in Atanması Hakkında Karar (Karar: 2018/240)


YÖNETMELİKLER

––  Resmî Gazete Hakkında Yönetmelik (Karar Sayısı: 358)

––  Yurtdışında Daimî Görevlere Atanacak Personel Hakkında Yönetmelik (Karar Sayısı: 359)

––  Seyahat Acentaları Birliği Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik

––  Bağımsız Denetim Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik

––  Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları Taşımacılık Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği

––  Yükseköğretim Kalite Güvencesi ve Yükseköğretim Kalite Kurulu Yönetmeliği

––  Gaziantep Üniversitesi Hukuk Fakültesi Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik

––  Üsküdar Üniversitesi Politik Psikoloji Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi Yönetmeliği


TEBLİĞ

––  Kooperatiflerin Kuruluş ve Anasözleşme Değişiklik İşlemleri ile Kurucu Ortak Sayıları ve Çalışma Bölgelerinin Belirlenmesi Hakkında Tebliğde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ


İLÂN BÖLÜMÜ
a - Yargı İlânları
b - Artırma, Eksiltme ve İhale İlânları
c - Çeşitli İlânlar
– T.C. Merkez Bankasınca Belirlenen Döviz Kurları ve Devlet İç Borçlanma Senetlerinin Günlük Değerleri

23 Kasım 2018 Tarihli ve 30604 Sayılı Resmi Gazete için TIKLAYINIZ.
 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Guncel Son Dakika Kamu, Memur Haber