15 Ağustos 2018 Çarşamba Tarihli TC Resmi Gazete Kararları

15 Ağustos 2018 tarihli ve 30510 sayılı Resmi Gazete yayımlandı. Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelikte Değişiklik Yapılması, TCMB Başkan (Guvernör) Yardımcılığına atama yapılması ve daha fazlası bugünkü Resmi Gazete Kararları'nda yer aldı. TC Resmi Gazete'de başka hangi yönetmelikler yayımlandı? Resmi Gazete bugün...

15 Ağustos 2018 Çarşamba Tarihli TC Resmi Gazete Kararları
15 Ağustos 2018 Çarşamba 08:25

15 Ağustos 2018 tarihli ve 30510 sayılı Resmi Gazete yayımlandı. Günlük Gazete'nin bugünkü sayısında neler yer aldı? Resmi Gazete bugün başka hangi önemli kararları yayımladı? İşte detaylar...

Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelikte Değişiklik Yapılması, Cumhurbaşkanlığı Kararları bugünkü T.C. Resmi Gazete'de yayımlandı.

Perakende Ticarette Uygulanacak İlke ve Kurallar Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılması, Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılması, Bankaların Kredi İşlemlerine İlişkin Yönetmelikte Değişiklik Yapılması, Finansal Kiralama, Faktoring ve Finansman Şirketlerinin Kuruluş ve Faaliyet Esasları Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılması, Finansal Sektöre Olan Borçların Yeniden Yapılandırılması Hakkında Yönetmelik ile Kredilerin Sınıflandırılması ve Bunlar İçin Ayrılacak Karşılıklara İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılması bugünkü 15 Ağustos 2018 Çarşamba tarihli ve 30510 sayılı TC Resmi Gazete Haberleri'nde yayımlandı.

15 Ağustos 2018 Çarşamba Tarihli ve 30510 Sayılı TC Resmi Gazete Kararları

YÜRÜTME VE İDARE BÖLÜMÜ

CUMHURBAŞKANI KARARLARI

––  Amerika Birleşik Devletleri Menşeli Bazı Ürünlerin İthalatında Ek Mali Yükümlülük Uygulanmasına Dair Kararda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Karar (Karar Sayısı: 21)

––  Mal ve Hizmetlere Uygulanacak Katma Değer Vergisi Oranlarının Tespitine İlişkin Kararda Değişiklik Yapılmasına Dair Karar (Karar Sayısı: 22)

––  Bazı Tarım Ürünlerinin İthalatında Tarife Kontenjanı Uygulanması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 23)

––  8/1/2002 Tarihli ve 4736 Sayılı Kanunun 1 inci Maddesinin Birinci Fıkrası Hükmünden Muaf Tutulacakların Tespitine Dair 28/1/2002 Tarihli ve 2002/3654 Sayılı Bakanlar Kurulu Kararında Değişiklik Yapılmasına İlişkin Karar (Karar Sayısı: 24)

––  4/7/1956 Tarihli ve 6772 Sayılı Kanun Kapsamına Giren Kurumlarda Çalışan İşçilere, 2018 Yılında Verilecek İlave Tediyelerin Sürelerinin Düzenlenmesi Hakkında Karar (Karar Sayısı: 26)

––  Aydın İli Sınırları İçerisinde Yer Alan Bazı Taşınmazların Aydın Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 27)

––  380 kV Soma Kolin TES - Tunçbilek Şalt EİH Projesi Kapsamında Bazı Taşınmazların Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 28)

––  TürkAkım Kara Kısmı-2 Gaz Boru Hattı Projesi Kapsamında Tekirdağ ve Kırklareli İlleri Sınırları İçerisinde Yer Alan Bazı Taşınmazların Boru Hatları ile Petrol Taşıma A.Ş. Genel Müdürlüğü Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 29)

––  Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkan (Guvernör) Yardımcılığına, Dr. Uğur Namık KÜÇÜK’ün Atanması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 2018/107)

––  Hazine ve Maliye Bakanlığında Açık Bulunan Başhukuk Müşavirliği ve Muhakemat Genel Müdürlüğüne, Hayrettin KURT’un Atanması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 2018/108)

––  Türkiye Kalkınma Bankası A.Ş. Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanlığına, İbrahim Halil ÖZTOP’un Atanması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 2018/109)


YÖNETMELİKLER

––  Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik (Karar Sayısı: 25)

––  Perakende Ticarette Uygulanacak İlke ve Kurallar Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik

––  Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına İlişkin Yönetmelik

––  Bankaların Kredi İşlemlerine İlişkin Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik

––  Finansal Kiralama, Faktoring ve Finansman Şirketlerinin Kuruluş ve Faaliyet Esasları Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik

––  Finansal Sektöre Olan Borçların Yeniden Yapılandırılması Hakkında Yönetmelik

––  Kredilerin Sınıflandırılması ve Bunlar İçin Ayrılacak Karşılıklara İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik


İLÂNLAR
a - Artırma, Eksiltme ve İhale İlânları
b - Çeşitli İlânlar
– T.C. Merkez Bankasınca Belirlenen Devlet İç Borçlanma Senetlerinin Günlük Değerleri

15 Ağustos 2018 Tarihli ve 30510 Sayılı Resmi Gazete için TIKLAYINIZ.
 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Guncel Son Dakika Kamu, Memur Haber