Yeşilhisar Belediyesi Personel Alımı, İş Başvurusu

Yeşilhisar Belediyesi çok sayıda personel alımı, zabıta alımı, eleman alımı, memur alımı ve işçi alımı gerçekleştirecek, Yeşilhisar Belediyesi insan kaynakları açık iş pozisyonları, Yeşilhisar'ın Tarihi ve güncel iş ilanları haberimizin detayında..

Yeşilhisar Belediyesi Personel Alımı, İş Başvurusu
26 Ekim 2019 Cumartesi 01:31

Yeşilhisar Belediyesi Personel Alımı

Yeşilhisar Belediyesi Personel Alımı Güncel İş İlanları

Yeşilhisar Belediyesi Personel Alımı

Yeşilhisar’ın kuruluşu kesin olarak bilinmemektedir. İlk önce Hititlerin, sonra Pers’lerin, M.Ö. 3500 yıllarında da İskender’in emrine geçmiştir. Pers komutanı Ogüst Oktav, Komutan ve ünlü hatip Çiçeron’u Kapadokya meselesini halletmek üzere buraya göndermiştir. Böylece M.Ö. 317 yılında bu bölge Roma İmparatorluğu’nun hakimiyetine geçmiştir. Kapadokya bölgesinin sekiz büyük şehri içinde adı geçen Kbistra veya Siyiera bugünkü Yeşilhisar’dır. M.Ö. 256 yılında İran’ın, sonra tekrar Bizans İmparatorluğu’nun hakimiyetine giren Kbistra, 672 yılında Battal Gazi’nin fethi ile ilk defa Müslümanların eline geçmiştir. Yeşilhisar zaman içerisinde iki defa daha Bizans hakimiyetine girmişse de önce Abbasi’ler sonra Danişment’ler tarafından geri alınmıştır. 1114 yılında Selçuklu’lara, sonra İlhanlı’lara, daha sonrada 1324 yılında Melik Eretna Devleti’ne geçmiştir. Bir süre Karamanoğulları egemenliğine giren Yeşilhisar (Karahisar) Yıldırım Beyazıt zamanında Osmanlı’ların hâkimiyetine geçmiş fakat Timur’un Anadolu’yu istilası ile tekrar Karamanoğulları’nın hâkimiyetine girmiştir. Fatih Sultan Mehmet, Koçi Bey’i Yeşilhisar’ın fethi için memur etmiş, böylece son fethi yapılmıştır. Lale Devrine kadar Sancak Beyliği olarak önem itibarı ile komşu şehirlerin hiç birisinden geri kalmamıştır. Nevşehir’ li Damat İbrahim Paşa’nın birçok teşkilatı Nevşehir’e nakletmesi sebebiyle önemini yitirmiş ve kaza merkezi olmuştur. 1856 yılında nahiye olarak Kayseri’ye, 1905 yılında İncesu’ya bağlanan Yeşilhisar (Karahisar) 11.06.1947 tarih ve 5071 Sayılı Kanun ile İlçe merkezi olarak kurulmuştur.
Yeşilhisar Belediyesi Yatırımlarını bu misyon doğrultusunda şekillendiren belediye, yatırım alanlarında ihtiyaç duyduğu personelleri istihdam etmek üzere personel alımı yapacağını açıkladı. Son dönemde istihdam ettiği personellerini sözleşmeli işçi statüsüyle kadrosuna alan Yeşilhisar Belediyesi’nin, yeni alacağı personellerini de sözleşmeli işçi kadrosuyla istihdam edeceği öngörülmektedir. Belediye yetkililerinin işçi memur personel alımı aşamasında her zaman yaptığı gibi eşit ve adaletli bir şekilde seçim yapacağını belirtmesi üzerine personellerin kendisine uygun iş ilanı için tercih yapacakları ve istenen iş için yeterli olup olmadıklarını, açık kadro ve pozisyonlar adaylardan istenilenilen nitelik ve özellikleri belirlemek adına personel adaylarına kurumun insan kaynakları birimi tarafından mülakat yapılacağı öngörülmektedir. Ösym tarafınca yapılan Kpss sınavı, geçmiş olduğumuz yıllarda zorluk derecesi normal seviyedeydi. Günümüzdeyse mezun sayısının fazla olması nedeniyle Yeşilhisar Belediyesi memur işçi personel alımı sayıca az olup, sınavda sorulan soruların da zorluk derecesi daha fazla artmıştır. Bu nedenle birçok aday Kpss sınavında P3 puan türünden en az 70 almak için mücadele vermektedir. Yeşilhisar Belediyesi memur alımları ile belirlediğiniz kariyer hedefine ulaşmanız mümkün. P3 puanınız en az 70 ve üzeriyse siz de ÖSYM tarafından açılan tercihlerde, belediyeye başvuru yapabilirsiniz. Tabi yeni eklenen sistemsel bir detayla, Kpss puanınız iyi de olsa mülakattan geçemezseniz devlet memuru olamıyorsunuz. Yeşilhisar Belediyesi ise işe alımlarda mülakata ve iş için uygun kişi seçmeye işinin ehli olmasına önem vermektedir. Belirli bir tarih ve saat belirlendikten sonra, kurum tarafından adaylar mülakata çağrılır. 15 gün sonra da mülakat sonuçları açıklanır ve aday, bu sözlü sınavı geçerse devlet memuru olmaya hak kazanır.

Yeşilhisar Belediyesi İş İlanları

Yeşilhisar ilçesini Kayseri’nin yeni yüzü olacak şekilde modernize etmeye çalışan Yeşilhisar Belediyesi, bu çalışmaları kapsamında kadrosuna alacağı personelleri hangi kadroda ve hangi şartlarda istihdam edeceğine dair resmi internet sitesi üzerinden iş ilanı yayınlayarak vatandaşlarını bilgilendirecek. Tabiki herzaman olduğu gibi bu ilanlar yayımlanır yayımlanmaz Sitemiz www.kamusaati.com adresimizin personel alımı ilanları bölümünde de yer alacaktır. sizlerde herkesten önce benim haberim olsun diyorsanız sitemizi sık kullanılar sekmesine ekleyerek en gülcel haberleri son dakika haberleri ve iş ilanlarını öğrenmek içiin herkesten bir adım önce olabilirsiniz.

Belediyede Çalışılabilecek Pozisyonlar

  • Zabıta
  • Temizlik İşleri Görevlisi
  • Şoför
  • Güvenlik
  • Park ve Bahçe İşçisi
  • İşçi
  • Memur
  • Arşivci
  • İtfaiye eri

Yeşilhisar Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Öz Kaynaklarını ve Bütçesini akılcı bir şekilde kullanarak Yeşilhisar'ı ve dolayısıyla Kayseri’nin gelişmesini sağlama hedefinde olan Yeşilhisar Belediyesi, bu hususta İşkur yetkilileri ile görüşmeler yaparak bazı alanlarda ortak hareket etmeye karar vermiştir.

Bu nedenle bünyesine alacağı personellerinin internet sitesi üzerinden yayınlayacağı iş başvuru formunu doldurmalarını ya da İşkur büroları aracılığıyla yapılan mülakatlara katılmalarını isteyen belediye yetkilileri, başvuruların insan kaynakları birimi yetkilileri aracılığıyla değerlendirileceğini belirtmektedir.

Bütün bu belirtilen şartları taşıyan adaylar, ek olarak belediyenin talep ettiği diğer unsurları da taşıyorsa, personel ve işçi ilanı için başvuru yapmaya hak kazanır. Açılacak iş ilanları hakkında buradan bilgi verilmektedir. Siteyi takip ederek, personel alımı ilanları hakkında açılan ilanları takip edebilirsiniz.

YEŞİLHİSAR BELEDİYE BAŞKANLIĞI'NA

İLK DEFA ATANACAK İTFAİYE ERİ ALIMI İLANI

Yeşilhisar Belediye Başkanlığı bünyesinde, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu kapsamında istihdam edilmek üzere 21.10.2006 tarih ve 26326 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Belediye İtfaiye Yönetmeliği ile 11.04.2007 tarih vc 26490 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren Belediye İtfaiye Yönetmeliğinde değişiklik yapılmasına dair Yönetmelikte belirtilen hükümler çerçevesinde 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesi (A) fıkrasında yer alan şartları taşımak kaydıyla Belediyemiz Norm Kadrosunda boş bulunan, aşağıda sınıfı, unvanı, derecesi, adedi, cinsiyeti, öğrenim durumu. KPSS taban puanı türü belirtilen 2 adet İtfaiye Eri kadrosuna sözlü sınav ile memur alımı yapılacaktır.

ATAMA YAPILACAK KADROLAR

Sınıfı Kadro Unvanı Derecesi Adedi Taban Puan KPSS Puan Türü Eğitim Durumu
GİH İtfaiye Eri 11 1 55 KPSSP94 Lise. Meslek Lisesi veya Dengi Okul Mezunu Olmak,
GİH İtfaiye Eri 11 1 75 KPSSP93 Önlisans düzeyinde eğitim veren Yüksek Okulu mezunu olmak

Toplam: 2 Adet İtfaiye Eri

ARANAN SAR I LAR:

GENEL ŞARTLAR

1 -Türk Vatandaşı olmak.

2- Kamu haklarından mahrum bulunmamak.

3- Erkek adaylar için Askerlik Hizmetini yapmış, Tecilli ya da muaf olmak.

4- Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılan 2010 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS) girmiş ve yukarıda belirtilen puan türleri itibariyle 100 tam puan üzerinden lise mezunları için en az 55, Önlisans mezunları için 75 puan almak.

5- Siyasi ve Medeni haklan kullanma ehliyetine sahip olmak,

6- Kamu haklarından mahrum bulunmamak.(Ağır hapis veya 1 yıldan fazla hapis cezası ile veya yüz kızartıcı bir suç ile hüküm giymiş bulunmamak)

7- Sağlık açısından kapalı mekân, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmamak kaydıyla İtfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olmak,

8- Kalıcı bulaşıcı hastalığı olmamak, görevlerini düzenli bir biçimde yapmaya engel olacak bedence ve akılca bir sakatlıkları bulunmamak,

9- Tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 m, kadınlarda en az 1.60 m boyunda olmak ve boyun 1 m. den fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kg dan fazla fark olmamak.(Boy-Kg tespiti sağlık kurumlarınca onaylı olması gerekmektedir.)

10- Sınav tarihi itibarı ile adayların 30 yaşını doldurmamış olmak.

SÖZLÜ MÜLAKAT KONULARI:

a - Türkiye Cumhuriyeti Anayasası,

b - Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi,

e - 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu,

d - Mahalli İdareler ile ilgili temel mevzuat.

e Belediye itfaiye Yönetmeliğinin 16.Maddcsinin 5. Bendi gereği dayanıklılık testi

NOT; Adayların sınava gelirken spor ayakkabısı, eşofman, sınav giriş kanı ve Nüfus Cüzdanını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

SINAV SEKLİ VE DEĞERLENDİRME:

1-İtfaiye Eri giriş sınavı sözlü mülakat olarak yapılacaktır,

2-Sözlü sınavda değerlendirme, 100 tam puan üzerinden yapılır. Değerlendirme sonucunda, belirtilen puanın altına düşmemek kaydıyla en yüksek puandan başlamak üzere atama yapılacak kadro sayısı kadar asil ve yedek aday belirlenecektir.

3-Memuriyete girişe esas teşkil edecek sözlü sınav sonucunda başarılı olabilmek için 100 tam puan üzerinden en az 70 puan almak gerekir.

4-Sınav sonuçlan, başarı sırasına göre kurumun ilan panosuna asılır, ilan edilir ve kazananlara yazılı olarak bildirilir.

5-Ataması yapılanlardan göreve başlamayanların yerine, yedek adayların ataması yapılır.

BASVLRU YERİ VE SEKLİ:

Başvurular Pazartesi günü saat 09.00 da başlayıp aynı gün günü saat: 16.00 da sona erecektir. Adaylar başvurularını. Yeşilhisar Belediye Başkanlığı Yazı İşleri Müdürlüğüne şahsen yapılacaktır. Posta ve e-mail yolu ile yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir. Eksik bilgi ve belgelerle ya da nitelikleri uygun olmadığı sonradan tespit edilen başvurular idaremizce değerlendirilmeye alınmayacak ve ilgililer hakkında Cumhuriyet Başsavcılığı Makamına suç duyurusunda bulunulacaktır.

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER:

Yeşilhisar Belediye Başkanlığı Yazı İşleri Müdürlüğünden alınacak başvuru formu aday tarafından eksiksiz ve okunaklı şekilde tükenmez kalemle doldurulmak suretiyle aşağıdaki belgeler eklenecektir.

1 .Nüfus Cüzdan fotokopisi (T.C. Kimlik No lu)

2. Öğrenim durumlarım gösterir belge.

3. Son 3 ay içinde çekilmiş 3 adet vesikalık fotoğraf.

4. KPSS sınav sonuç belgesi

5. itfaiye eri olmasında bir sakınca olmadığına dair sağlık raporu.

SINAV YERİ VE SAATİ

Sınava girecek adaylar sınav giriş belgelerini Yazı İşleri Müdürlüğünden alabilirler.

Sözlü mülakat sınavı, Yeşilhisar Belediye Başkanlığı Hizmet Binası olup Salı günü saat 10.00 da yapılacaktır.

İlanen duyurulur.


Kaynak: Kamu Saati Özel
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Guncel Son Dakika Kamu, Memur Haber