TÜSEB personel alımı ilanı

Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı personel alımı yapacağını duyurdu.

TÜSEB personel alımı ilanı
05 Mart 2018 Pazartesi 16:43

Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı 16 adet personel alımı yapacağını duyurdu.

Devlet Perssonel Başkanlığınca (DPB) yayımlanan ilana göre, Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığıca, Türkiye Genom Projesi kapsamında genetik alanında projelerin üretilmesi ve yönetilmesi süreçlerinde görev yapacak Doktora derecesine sahip 6 (altı) adet Araştırmacı ve Yüksek Lisans derecesine sahip 10 (on) adet Uzman statüsünde personel istihdam edilecek.

Adaylar, en geç 14 Mart 2018 tarihi saat 18:00’a kadar şahsen başvuruda bulunabilecek. Posta veya elektronik ortamda gönderilen başvurular kabul edilmeyecek. İlana başvuruda bulunmak için, referans kodunu ve sözlü sınava katılmak istediğini belirtir bir dilekçe ve ilanda istenilen belgelerle birlikte eksiksiz olarak, Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığına şahsen teslim edilecek.

Başvurunun Referans Kodu seçilerek yapılması şarttır. Referans Koduna yapılmayan başvurular değerlendirmeye alınmayacak ve bu kişiler sözlü sınava çağırılmayacaktır.

İSTENİLEN BELGELER

1. İş Başvuru Formu (Başkanlığımıza müracaatta doldurulacak).
2. Diplomanın aslı veya noter veya okul tarafından onaylı örneği. (Eğitim durumunu gösterir belgelerin aslı ile birlikte Başkanlığımıza arkalı önlü bir adet fotokopilerini getirmeleri halinde Başkanlığımızca aslı görülmüştür şeklinde onaylanarak aslı geri verilecektir.) (Diplomanın düzenlenmemiş olması halinde, öğrenim durumunu belirtmek üzere usulüne göre verilmiş ve daha sonra diploma veya örnekleriyle değiştirilecek belgenin noter veya okul tarafından onaylı örneği). Evrak tesliminde “ Geçici Mezuniyet Belgesi” sunacaklardan, mezuniyetlerinin üzerinden 2 (iki) yıl geçenlerin geçici mezuniyet belgesi ya da onaylısı kabul edilmeyecektir.
3. Yabancı Dil Sınav Sonuç Belgesi. (Ya da eşdeğer belgenin aslı veya noter tasdikli örneği ya da Başkanlıkça tasdikli örneği).
4. Yabancı Uzman olarak başvurulması durumunda çalışma iznini gösterir belge.
5. Adli Sicil Belgesi. ( E- Devlet Kapısından alınan adli sicil belgesi kabul edilecektir.)
6. Askerlikle ilişiği olmadığına dair belge. ( E- Devlet Kapısından alınan askerlik durum belgesi kabul edilecektir.)
7. Sağlık Raporu (DMK 657/48-7 maddesi gereğince raporda mutlaka akıl hastalığı ve bulaşıcı hastalığı bulunmadığına dair ibare belirtilmesi gerekiyor. Bu ibare olmayan raporlar kabul edilmeyecektir.) (Sağlık raporu aile hekimi, özel hastane veya devlet hastanesinden alınabilir. Tek hekim raporu kabul edilecektir.)
8. Son 3 ay içerisinde çekilmiş 2 adet fotoğraf (İş Başvuru Formu ile Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması formu için kullanılan fotoğraf dışında.)
9. Özgeçmiş (CV).
10. Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması formu. (Başkanlığımıza müracaatta doldurulacaktır.)

ADAYLARDA ARANACAK GENEL KOŞULLAR

a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (1), (4), (5), (6), (7) ve (8) numaralı alt bentlerindeki şartlar aranır.
b) Türk Vatandaşı olmak.
c) Kamu haklarından mahrum bulunmamak.
ç) Taksirli suçlar, kısa süreli hapis cezasına seçenek yaptırımlara çevrilmiş suçlar ile aşağıda sayılan suçlar dışında tecil edilmiş hükümler hariç olmak üzere; altı aydan fazla hapis veyahut affa uğramış olsalar bile Devletin güvenliğine, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı işlenen suçlarla, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, nitelikli hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı suçtan veya kaçakçılık, resmi ihale ve alım satımlara fesat karıştırma, göreve ilişkin sırrı açıklama, Devlet sırlarına karşı suçlardan dolayı hükümlü bulunmamak. 667 sayılı KHK kapsamında terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulu’nca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı bulunmamak.
d) Askerliğini tamamlamış veya tecilli olmak (erkek adaylar için),
e) Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı ya da bulaşıcı hastalığı bulunmamak,
f) Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması sonucunun olumlu olması,
g) Doktorası olan Yabancı uzmanlar için Türk vatandaşlığı şartı aranmaz ve çalışma süresinin bir yılı aşması halinde çalışma izni olması şartı aranır.
ğ) Belirtilen yabancı dil yeterliliğini aşağıdaki sınavlardan birinden alınan puanla kanıtlamış olmak.

Sözlü sınav tarihi ve yeri www.tuseb.gov.tr adresinden daha sonra duyurulacak.  Sınav sonuçları, sınavın bitiminden itibaren yedi iş günü Başkanlık internet sitesinde yayınlanacak. Sınavda başarılı olan adayların sınav sonuçları yazılı olarak posta veya kargo ile (başvuru sırasında beyan edilen adreslerine) gönderilecek.

Detaylı bilgi için TIKLAYINIZ.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Guncel Son Dakika Kamu, Memur Haber