Türkiye İstatistik Kurumu Uzman yardımcısı alımı

Türkiye İstatistik Kurumu Uzman yardımcısı alımı, Türkiye İstatistik Kurumu 20 Uzman yardımcısı alacak, Türkiye İstatistik Kurumu Uzmanı olarak yetiştirilmek üzere sınavla, Merkez Teşkilatına, aşağıda okul bölümü,puan türü ve sayısı belirtilen toplam 20 adet Türkiyeİstatistik Kurumu Uzman Yardımcısı alınacaktır, başvuru şartları neler?, sınav tarihi? sınav konuları? Uzman yardımcısı ne iş yapar, Detaylar haberimizde...

Türkiye İstatistik Kurumu Uzman yardımcısı alımı
02 Ekim 2019 Çarşamba 10:27

Türkiye İstatistik Kurumu Uzman yardımcısı alımı

TÜRKİYE İSTATİSTİK KURUMU BAŞKANLIĞIUZMAN YARDIMCILIĞI GİRİŞ SINAVI DUYURUSU

Türkiye İstatistik Kurumu Uzmanı olarak yetiştirilmek üzere sınavla, Merkez Teşkilatına, aşağıda okul bölümü,puan türü ve sayısı belirtilen toplam 20 adet Türkiyeİstatistik Kurumu Uzman Yardımcısı alınacaktır.

1- GİRİŞ SINAVINA BAŞVURU ŞARTLARI

a)Merkez Teşkilatında görevlendirilmek üzere 20 TÜİK Uzman Yardımcısı;

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından2018 veya 2019 tarihlerinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavlarına ait yukarıdaki her bölüm karşısında yer alan puan türünden80 ve üzerinde puan almış, İngilizce, Fransızca, Almanca, İspanyolca, Rusça, Çince ve Arapça dillerinden birinden Yabancı Dil Sınavından(YDS)70 ve üzerinde puanalmış olmak ya da buna denk kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan belgeyesahip olmak kaydıyla; müracaat edenlerinyukarıda belirtilen puan türlerinden alınacak, her bölüm kontenjanının 4katı aday arasına girmek ( sonuncu aday ile aynı puana sahip olanlar da giriş sınavına çağrılacaktır).

Aranan genel şartlar:

1-657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun değişik 48’inci maddesinin (A) fıkrasındabelirtilen genel şartlarıtaşımak,

2-Üniversitelerin en az 4 yıllık lisans eğitimi veren Fakültelerin; İktisat, Ekonometri ile Mühendislik Fakültelerinin Bilgisayar veYazılım Mühendisliği, Endüstri Mühendisliğive Harita Mühendisliğibölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretimkurumlarının birisinden mezun olmak,

3-Giriş Sınavınınyapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibariyle otuzbeş (35)yaşını doldurmamış olmak, (01/01/1984)tarih ve sonraki doğumlular,

4-Süresi içinde başvurmak ve giriş sınavı için istenilen belgeleri kuruma vermiş bulunmak, Giriş sınavına başvuran adaylardan; yukarıda belirtilen okul ve bölüm dışında müracaat eden adayların müracaatları geçerli sayılmayacaktır.

2- BAŞVURU ŞEKLİ VE YERİ

Başvuru için aşağıda sayılan belgelerle02/10/2019 tarihinden itibaren 16/10/2019günü Saat 18:00’a kadar Türkiye İstatistik Kurumu Personel Daire Başkanlığı Devlet Mah. Necatibey Cad. No:114 06420 Çankaya/ANKARA adresine elden veya posta yolu ile başvurulması gerekmektedir. Bu tarihten sonra yapılan başvurular ile postadaki gecikmeler dikkate alınmayacaktır.

Başvuruda istenen Belgeler:

a) Personel Daire Başkanlığından veya Kurumun internet sayfasından elde edilerek doldurulacak İş Talep Formu,

b)Öğrenim belgesinin veya çıkış belgesinin aslı veya onaylı örneği,

c) KPSS sonuç belgesinin bilgisayar çıktısı ile YDS sonuç belgesinin veya buna denkliği kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunup geçerlilik süresi dolmamış belgenin bilgisayar çıktısı,

d)T.C. Kimlik Numarası beyanı (T.C. Kimlik Kartı yada Nüfus cüzdanının arkalı önlü fotokopisi)e) 3 adet vesikalık renkli fotoğraf. Aslı ibraz edilmek kaydıyla getirilen belgelerin fotokopisi Personel Daire Başkanlığı tarafından tasdik edilebilecektir. Eksik belge ve bilgileri bulunan başvurular, başvuruları kabul edilip sınava girmeyenler ile şartları uymadığı halde yapılan başvurular, değerlendirmeye alınmayacaktır.

3-SÖZLÜ SINAV ŞEKLİ VE KONULARI

Sözlü giriş sınavı, adayların; mezun olduğu bölüm ile ilgili konulardaki bilgilerinin, kavrayışlarının, kendilerini ifadeetme yeteneği, temsil kabiliyeti, davranış ve tepkilerinin Türkiye İstatistik Kurumu Uzman Yardımcılığına uygunluğunun değerlendirildiği bir sınav olacaktır.

a)Sınav konularına ilişkin bilgi düzeyi. (50 puan)

b)Bir konuyu kavrayıp özetleme,ifade yeteneği ve muhakeme gücü. (10 puan)

c)Liyakati,temsil kabiliyeti,davranış ve tepkilerinin mesleğe uygunluğu. (10 puan)

d)Özgüveni ikna kabiliyeti ve inandırıcılığı. (10 puan)

e)Genel yetenek ve genel kültürü. (10 puan)

f)Bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığı. (10 puan)Yönlerinden değerlendirilerek, ayrı ayrı puan verilmek suretiyle gerçekleştirilecektir.

4- SINAV YERİ VE TARİHİ

Sözlü sınava girmeye hak kazanan adayların listesi 25/10/2019 tarihinde http://www.tuik.gov.tr adresinde ilan edilecektir.Sözlü sınav 18-19-20-21-22/11/2019tarihlerinde, Türkiye İstatistik Kurumu Başkanlığı Devlet Mah. Necatibey Cad. No:114 06420 Çankaya / ANKARA adresindeyapılacaktır. Adaylar ilan edilen yer ve zamanda T.C. KimlikKartı, nüfus cüzdanı veya sürücü belgesi gibi fotoğraflı ve onaylı bir kimlik belgesiyle hazır bulunacaklardır.

5- SINAV SONUÇLARININ DEĞERLENDİRİLMESİ VE İLANI

Sözlü giriş sınavındabaşarılı sayılabilmek için yüz tam puan üzerinden en az yetmiş puan almak gerekir. Sözlü sınav puanı esas alınarak, puanı en yüksek adaydan başlamak suretiyle nihai başarı puanı tespit edilir. İlan edilen kadro sayısı kadar aday başarı sırasına göre asılliste oluşturulur.Sınavda başarılı olanların sayısı ilan edilen kadro sayısından fazla ise, en yüksek puan alan adaydan başlamak üzere sıralama yapılarak, belirtilen kadro sayısı kadar adaygiriş sınavını başarmış kabul edilecektir. Sınav Komisyonu,yapı lan sınavda başarılı olmak şartıyla giriş sınavı duyurusunda belirtilen TÜİK Uzman Yardımcısı kadro sayısının yarısını geçmemek üzere puan sırasına göre yedek aday belirleyecektir. Giriş sınavında yetmiş ve üzerinde puan almış olmak, bu sıralamaya giremeyen adaylar için müktesep hak teşkil etmez. Sınavda başarılı olanların sayısı ilan edilen kadro sayısından daha az ise, sadece başarılı olanlar sınavı kazanmış kabul edilir.Nihai başarı listesi http://www.tuik.gov.tr adresinde ilan edilecekolup, sözlü sınavı kazanan (asıl ve yedek) adayların adreslerine ayrıca posta yoluyla tebligat yapılmayacaktır.Kurum internet sayfasında atamasının yapılacağı ilan edilen adayların, atama işlemlerinin yapılması için 15 gün içerisinde Personel Daire Başkanlığına müracaat etmeleri gerekir. İnternet sayfasında ilan edilen süre içinde geçerli bir mazereti olmadığı halde müracaat etmeyenlerin atama işlemleri yapılmaz.Müracaat etmeyen asıl adayların yerine, yedek aday listesinden en ksek puan alandan başlamak üzere atama yapılır.Belgelerde, başvuru veişlemler sırasındagerçeğeaykırıbeyanda bulunduğu tespit edilenlerin sınavları geçersiz sayılarak atamalarıyapılmaz, atamalarıyapılmış olsa dahiiptal edilir. Bu kişiler hiçbir hak talep edemezlerve haklarında, Türk Ceza Kanununun ilgili hükümleri uygulanmak üzere, Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulur. Kamuoyuna duyurulur.


Kaynak: Kamu Saati Özel

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Guncel Son Dakika Kamu, Memur Haber