Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumuna üye alınacak

Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumuna üye seçimi için ilana çıkıldı

Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumuna üye alınacak
02 Mayıs 2016 Pazartesi 09:25

Başbakanlıktan:

TÜRKİYE İNSAN HAKLARI VE EŞİTLİK KURULU ÜYELİĞİ

BAŞVURU VE ADAY BİLDİRİMİ DUYURUSU


I - 20/4/2016 tarihli ve 29690 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan 6/4/2016 tarihli ve 6701 sayılı Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu Kanununa göre; Bakanlar Kurulunca Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurulu üyeliklerine ilk yapılacak seçimde, üyelik için başvuracaklarda ve aday bildirileceklerde mezkur Kanunun 10 uncu maddesinin dördüncü fıkrasında belirtilen aşağıdaki şartlar aranır:

a) Kurumun görev alanındaki konularda bilgi ve deneyim sahibi olmak.

b) 14/7/1965 tarihli ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (1), (4), (5), (6) ve (7) numaralı alt bentlerinde belirtilen nitelikleri taşımak.

c) Herhangi bir siyasi partinin yönetim ve denetim organlarında görevli veya yetkili bulunmamak.

ç) En az dört yıllık lisans düzeyinde yükseköğrenim görmüş olmak.

d) Kamu kurum ve kuruluşlarında, uluslararası kuruluşlarda, sivil toplum kuruluşlarında veya kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşlarında ya da özel sektörde toplamda en az on yıl çalışmış olmak.

II - Üyelik şartlarını taşıyanlar, üyelik başvurusunda bulunabilecekleri gibi; insan hakları alanında çalışmalar yapan sivil toplum kuruluşları, sendikalar, sosyal ve mesleki kuruluşlar, akademisyenler, avukatlar, görsel ve yazılı basın mensupları ve alan uzmanları tarafından da aday gösterilebileceklerdir.

III - Başvuru veya aday bildirimleri, 2 Mayıs 2016 - 2 Haziran 2016 tarihleri arasında; 6701 sayılı Kanunda aranılan üye seçilme şartlarını taşıdığına ilişkin yazılı beyan, başvuru veya aday bildirim dilekçesi ve fotoğraflı özgeçmiş ile Başbakanlık Vekaletler Caddesi Kızılay Ek Bina C Kapısı Müracaat Bankosu 06573 Kızılay/Ankara adresine şahsen, elden veya posta yoluyla yapılacaktır. Postadaki gecikmeler ile zamanında yapılmayan başvurular ve aday bildirimleri dikkate alınmayacaktır.

Özgeçmişlerde adayın; kişisel bilgileri, iletişim bilgileri, eğitim bilgileri, iş tecrübesi (Kurumun görev alanındaki konularda bilgi ve deneyimini, kamu kurum ve kuruluşlarında, uluslararası kuruluşlarda, sivil toplum kuruluşlarında veya kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşlarında ya da özel sektörde toplamda en az on yıl çalışmış olduğunu gösterir nitelikte) ile varsa akademik çalışmaları yer alır.

Kamuoyuna duyurulur.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
şenay - 4 yıl önce
millet vekillerinde peki neden istenmiyor ilkokul yetiyor parası olan dayısı olan oluyor.adalet neresinde mecliste ego tatmin edip halkın yararına değil kendi yararlarına konuşuluyor.ya uyuyor ya oyun oynanıyor yada kavga ediliyor örnek mi davranış.bir gecede yasa çıkıyor emekliliğimizi 10 yıl atıyor neyin kafası bu para yazık bizlere adaletsizlik .

Guncel Son Dakika Kamu, Memur Haber