Tübitak personel alım ilanı, Tübitak personel alımı için başvuru şartları neler?

Tübitak Hukuk Hizmetleri Başkanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamasında uzman ve uzman yardımcısı alımı yapacağını duyurdu.

Tübitak personel alım ilanı, Tübitak personel alımı için başvuru şartları neler?
05 Nisan 2016 Salı 10:25

Tübitak Hukuk Hizmetleri Başkanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamasında uzman ve uzman yardımcısı alımı yapacağını duyurdu. Tübitak'a başvuru yapacak adaylar için 5-25 Nisan arasında TÜBİTAK, İnsan Kaynakları Daire Başkanlığına başurularını yapabilirler.

İş başvurusunda bulunacak olan adaylar için iş başvurusu formu, bir adet vesikalık fotoğraf, özgeçmiş, diploma ve çıkış belgesi fotokopisi, lisans (ve varsa üstü) transkript belgesi, yabancı dil sınavı sonuç belgesinin fotokopisi, ÖSYM - ÖSYS sonuç belgesi, alanında deneyimli adaylar için çalışma belgesi ve hizmet dökümü, Türk Patent Enstitüsünün açmış olduğu Patent Vekilliği Yeterlilik Sınavı başarı belgesi gerekmektedir.

Başvuru için genel koşullar

  • Kamu haklarından yasaklanmamış bulunmak,
  • Askerliğini tamamlamış veya tecilli olmak,
  • Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalığı ya da bulaşıcı hastalığı bulunmamak.
  • Taksirli suçlar, kısa süreli hapis cezasına seçenek yaptırımlara çevrilmiş suçlar ile aşağıda sayılan suçlar dışında tecil edilmiş hükümler hariç olmak üzere; altı aydan fazla hapis veyahut affa uğramış olsalar bile Devletin güvenliğine, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı işlenen suçlarla, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, nitelikli hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı suçtan veya kaçakçılık, resmi ihale ve alım satımlara fesat karıştırma, göreve ilişkin sırrı açıklama, Devlet sırlarına karşı suçlardan dolayı hükümlü bulunmamak,
  • İngilizce yeterliliğini sınavlardan birinden alınan puanla kanıtlamış olmak gerekmektedir.
Tübitak Hukuk Hizmetleri Başkanlığı personel alım ilanı için tıklayınız.
loading...

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Guncel Son Dakika Kamu, Memur Haber