Tübitak Personel alım ilanı, Tübitak Personel alımı başvuru şartları nelerdir?

Tübitak Personel alımı için yazılı açıklama yaptı. Tübitak'a başvuru yapacak adaylar için 4-24 Nisan arasında www.ume.tubitak.gov.tr internet sitesinden yapabilirler.

Tübitak Personel alım ilanı, Tübitak Personel alımı başvuru şartları nelerdir?
04 Nisan 2016 Pazartesi 10:19

Tübitak Personel alımı için yazılı açıklamasında 5 sürekli işçi alımı yapacağını duyurdu. Tübitak'a başvuru yapacak adaylar için 4-24 Nisan arasında www.ume.tubitak.gov.tr internet sitesinden yapabilirler.

İş başvurusunda bulunacak olan adaylar için eksiksiz olarak diploma, çıkış belgesi fotokopisi, lisans (ve varsa lisans üstü) transkript belgesi, yabancı dil belgesi, özgeçmiş, alanında deneyimli adaylar için çalışma belgesi ve hizmet dökümü belgesi, ÖSYM - ÖSYS sonuç belgesi, muhasebe yetkilisi sertifikası gerekmektedir.

Başvuru için genel koşullar

  • Kamu haklarından yasaklanmamış bulunmak,
  • Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalığı ya da bulaşıcı hastalığı bulunmamak.
  • Taksirli suçlar, kısa süreli hapis cezasına seçenek yaptırımlara çevrilmiş suçlar ile aşağıda sayılan suçlar dışında tecil edilmiş hükümler hariç olmak üzere; altı aydan fazla hapis veyahut affa uğramış olsalar bile Devletin güvenliğine, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı işlenen suçlarla, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, nitelikli hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı suçtan veya kaçakçılık, resmi ihale ve alım satımlara fesat karıştırma, göreve ilişkin sırrı açıklama, Devlet sırlarına karşı suçlardan dolayı hükümlü bulunmamak.
  • Askerlik hizmetini tamamlamış veya en az 2 (iki) yıl tecilli olmak (erkek adaylar için)
  • Son başvuru tarihi itibariyle 35 yaşından gün almamış olmak.
  • Üniversite lisans öğrenimini, süresi içinde ya da normal öğrenim süresinden en fazla bir öğretim yılı gecikmeli bitirmiş olmak
  • İngilizce yeterliliğini aşağıdaki sınavlardan birinden alınan puanla kanıtlamış olmak.
Tübitak Personel UME personel alım ilanı için tıklayınız.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Guncel Son Dakika Kamu, Memur Haber