TÜBİTAK BİLGEM 141 personel alımı yapacak - İşte başvuru şartlar

TÜBİTAK BİLGEM personel alımı yapacağını ilan ile duyurdu. 'Personel alımı başvuru şartları neler', 'başvuruda gereken belgeler neler' sorularının cevapları haberimizde...

TÜBİTAK BİLGEM 141 personel alımı yapacak - İşte başvuru şartlar
09 Mart 2017 Perşembe 12:00

Devlet Personel Başkanlığının resmi internet sayfasında yayaınlanan ilan ile TÜBİTAK BİLGEM persone alımı yapacağını duyurmuş oldu. 141 personel alımı yapacak olan kurum, başvuru şartları ve başvuruda gereken belgeleri açıkladı. 

Personel alımı başvuru şartları neler?

- Kamu haklarından yasaklanmamış bulunmak

- Erkek adaylar için, son başvuru tarihi itibariyle askerliğini tamamlamış veya tecilli olmak

- Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalığı ya da bulaşıcı hastalığı bulunmamak

- Taksirli suçlar, kısa süreli hapis cezasına seçenek yaptırımlara çevrilmiş suçlar ile aşağıda sayılan suçlar dışında tecil edilmiş hükümler hariç olmak üzere; altı aydan fazla hapis veyahut affa uğramış olsalar bile Devletin güvenliğine, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı işlenen suçlarla, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, nitelikli hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı suçtan veya kaçakçılık, resmi ihale ve alım satımlara fesat karıştırma, göreve ilişkin sırrı açıklama, Devlet sırlarına karşı suçlardan dolayı hükümlü bulunmamak. 667 sayılı KHK kapsamında terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı bulunmamak

Başvuruda gereken belgeler neler?

Personel alımında gerekli belgeler: güncel özgeçmiş, ön lisans diploma veya çıkış belgesi, yükseköğretim mezun belgesi (e-devlet üzerinden alınan ve kontrol kodu olan internet çıktısı), ön lisans transkript belgesi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Guncel Son Dakika Kamu, Memur Haber