Sinop Belediyesi Personel Alımı

Sinop Belediyesi çok sayıda personel alımı, zabıta alımı, eleman alımı, memur alımı ve işçi alımı gerçekleştirecek, Sinop Belediyesi insan kaynakları açık iş pozisyonları, güncel iş ilanları haberimizin detayında..

Sinop Belediyesi Personel Alımı
06 Ekim 2019 Pazar 18:05

Sinop Belediyesi Personel Alımı 2019

Sinop Belediyesi Personel Alımı Güncel İş İlanları

Sinop Belediyesi Personel Alımı

Sinop kentimiz, Karadeniz Bölgemizde konumlanmış ve  yemyeşil ormanları ve tertemiz havası ile Türkiyemizin tabir yerinde ise oksijen üreten fabrikası niteliğinde olup açıklanan son resmi rakamlar ile nüfusu 2019 senesi itibarıyla 300 bini geçmiş durumdadır. Sinop Belediyesince bir açıklama yayımlanmış ve açıklamaya göre belediye bünyesindeki açık kadro ve pozisyonlar için fazla rakamlarda personel açığı bulunduğu ve bu memur işçi personel elaman açığını kapatabilmek için çok sayıda memur işçi personel alımı gerçekleştirileceği açıklanmıştır. İlerleyen günlerde yetkili birimlerce eksik olan kadrolara ilanlarda dair iş başvuru formu, başvuru şartları ve başvuru tarihleri hakkında detaylı bilgilere haberimizin devamından ulaşabilirsiniz. Sinop kentimiz özellikle ulaşım sorunları sebebiyle bir türlü kalkınamamış ve çoğu zaman yatırımlardan mahrum kalarak  diğer illerimizde nazaran çok geride kalmış ve bölge insanına yansıması sonucunda çok fazla rakamlarda işsiz kalan nüfusu başka şehirlere göç yapmak zorunda kalmıştır. Öte yandan bu moral bozucu, olumsuzluklara rağmen Sinop Belediyesince açıklanmış olan memur işçi personel alımı haberi, kentte yaşayan ve iş bekleyen çok sayıda kişiye umut ışığı olmuş ve Sinop Belediyesi istihdama katkı sağlayacagindan dolayı bütün illerden taktir toplayarak diğer illerden ve hükumet ten destek almıştır. 

  • Ayancık
  • Boyabat
  • Dikmen
  • Durağan
  • Erfelek 
  • Gerze
  • Saraydüzü
  • Türkeli 

 Sinop Belediyesince  ise Alımı yapılacak olan memur işçi personel alımı bu bağlamda ve istihdamın artırılması konusunda oldukça önem arz ediyor. Sinop Belediyesi ozellikle kendi bünyesi ve ilçelerde faaliyet gösteren birimleri Fen İşleri Müdürlüğü, Destek Hizmetleri Müdürlüğü, Zabıta Müdürlüğü, Temizlik İşleri Müdürlüğü, Park ve Bahçeler Müdürlüğü, İmar ve Şehircilik Müdürlüğü, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, Yazı İşleri Müdürlüğü, İtfaiye Müdürlüğü, Hukuk İşleri Müdürlüğü ve Mali Hizmetler Müdürlüğü bünyesindeki açık kadrovve pozisyonlar için çok sayıda memur işçi personel alımı yapacak. Ayrıca engelli ve eski hükümlülerden de personel alımı yapacak olan Sinop Belediyesi iş başvurusu nasıl yapılır yazımızın devamında anlattık. Sinop Belediyesi iş ilanları hakkında istenilen nitelik ve özelliker ile  iş başvurusu formu, başvuru şartları ve başvuru tarihleri gibi bilgilere www.kamusaati.com web sitemizi sık kullanılanlar sekmesine ekleyip sürekli takipte kalarak en güncel haberlere ve iş ilanlarına ulaşabilirsiniz.

Sinop Belediyesi İş Başvuru Şartları Neler?

Sinop Belediyesinde statü olarak işçi ve memur olabilmek için personel alımları başvuru şartları öncelikle; T.C vatandaşı olmak, 18 yaşını doldurmuş olmanız gerekiyor. Askeri hiç bir durumun bulunmaması askerliğin yapılmış yada muhaf olmanız oldukça önemli olarak belediyeye işçi memur personeli olarak alınmaktadır. Kamu haklarından mahrumiyet olmaması, yapılacak görev ve pozisyonla ilgili gerekli şartlara sahip olmak gerekiyor.  Yaş, eğitim veya cinsiyet gibi, affa uğramış olan biri olsa bile devletin güvenliğine karşı bulunan suçlar gibi hiç bir suç işlememiş olması, en az ilkokul mezunu olmak ve çalışmasına engel olabilecek durumlar akıl hastalığı veya farklı hastalıkların olmaması çok önemlidir.

Bütün bu belirtilen şartları taşıyan adaylar, ek olarak belediyenin talep ettiği diğer unsurları da taşıyorsa, personel ve işçi ilanı için başvuru yapmaya hak kazanır. Açılacak iş ilanları hakkında buradan bilgi verilmektedir. Siteyi takip ederek, personel alımı ilanları hakkında açılan ilanları takip edebilirsiniz.

Başvurular Nasıl Yapılacak?

Sinop Belediyesi işçi ve memur personel alımı  yapılacağı zaman, belediyenin insan kaynaklarına ait doldurulması zorunlu iş başvuru formu, doldurularak belediyeye iletilir.  Bu başvurular sadece alım olduğu dönemlerde kabul edilmektedir. Personel Alım ilanı olmadığı durumlarda bu başvuru belgeleri malesef belediyece geçerli sayılmıyor. Sinop Belediyesi başvuru formlarına, sitemizi takip ederek ve ilanların açıldığı dönemlerde ulaşabilirsiniz. Sitemiz Sinop Belediyesi ve Sinop’ta bulunan diğer belediyeler ile ilgili araştırmalarına devam ediyor. Her türlü memur ve işçi personel alımları için ve  güncel bilgi hakkında bilgi sahibi olmak için internetten takip etmeye devam edin.

Sinop Belediyesi, her yıl, belirli tarih aralıkları ile personel memur ve işçi alımı yapar. İş bölümüne göre ve iştirak şirketlerinin ihtiyacına göre farklılık gösteren bu ilanlar, uygun şartları taşıyan adaylar için belediyede çalışmak için bir fırsat niteliği taşır. Dönemsel veya yarı zamanlı olarak ta iş imkanı sunan Sinop Belediyesi, personel alımları yapılacağı dönemlerde, internet üzerinden duyuru yaptırmaktadır.

Alım yapılacağı dönemlerde internet üzerinden yapılacak duyurular,  Devlet Personel Başkanlığı’nın aracılığı ile gerçekleşir. Büyükşehir olmayan Belediyeler Büyükşehir Belediyesi iş ilanları ve personel alımları ile ilgili yeni duyuru ve ilanlara KAMUSAATİ İLANLAR  üzerinden ulaşabilirsiniz.


Kaynak: Kamu Saati Özel

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Guncel Son Dakika Kamu, Memur Haber