Samandağ Belediyesi Personel Alımı İş ilanları ve Başvuru Formu

Hatay Samandağ Belediyesi çok sayıda personel alımı, zabıta alımı, eleman alımı, memur alımı ve işçi alımı gerçekleştirecek, Samandağ Belediyesi insan kaynakları açık iş pozisyonları, güncel iş ilanları haberimizin detayında..

Samandağ Belediyesi Personel Alımı İş ilanları ve Başvuru Formu
25 Şubat 2021 Perşembe 11:29

Samandağ Belediyesi Personel Alımı

23 Temmuz 1939’da Hatay’ın anavatana bağlanmasıyla Türkiye sınırlarına geçen Samandağ, 1948’de eski adı Süveydiye, Samandağ olarak değiştirilerek ilçe olmuştur.

Samandağ Belediyesi; vatandaşlarına çağdaş yaşam standartlarında güvenilir belediyecilik hizmetleri sunarak, yaşamlarını kolaylaştırmak ve ilçenin tarihsel, kültürel, doğal yapısını ve fiziksel varlıklarını korumak adına sürdürülebilir planlar yapmakta ve sürekli değişen, gelişen, güvenli , huzurlu çağdaş bir ülke yaratmak hedefindedir.

Bu hedef doğrultusunda yatırımlarını şekillendiren kurum, belediyenin temel hizmetlerini yaygınlaştırarak, sürekli ve etkin kılmak amacıyla personel alımı yapacak.

Samandağ Belediyesi İşçi Alımı

Kadrosuna alacağı personellerini genellikle taşeron işçi ya da sözleşmeli işçi niteliğinde istihdam edecek olan Samandağ Belediyesi, bu personellerine hafta içi 08.00 ile 17.00 saatleri arasında mesai uygulamakla birlikte bu saatleri dışında çalışmak durumunda kalmaları halinde maaşlarına ek olarak fazla mesai ücreti ödemektedir.

Samandağ Belediyesi Memur Alımı

Memur alımlarında lise mezunu düzeyinde alımlar da gerçekleştirilmektedir. Ancak özellikle de uzman düzeydeki alımlarda, belirli bir fakültenin belirli bir branşından ya da söz konusu branşa eş değer nitelikte diğer alanlardan mezun olma şartı bulunmaktadır. Bu anlamda Samandağ Belediyesi memur alımı için en spesifik örneği İİBF mezunları için verebiliriz.

Kamu yönetimi mezunları için açılan kadrolara aynı zaman işletme veya iktisat mezunları da başvuruda bulunabilmektedir. Fakat bu her zaman geçerli değildir. Kimi alımlarda sadece kamu yönetimi mezunları kabul edilmekte ve hatta bu mezunlardan en az 2 yıl deneyim sahibi olmaları da istenebilmektedir.

Bu nedenle tüm alımlar için aynı şartlar olduğunu söylememiz olanaksızdır. Adayların güncel alımda, güncel başvuru koşullarını dikkate almaları gerekmektedir.

Samandağ Belediyesi İş İlanları

Samandağ Belediyesi, belediye hizmetlerine en fazla ihtiyaç duyan, belediye hizmetlerinden en çok sosyal faydayı görecek kesimlerden başlamak ve bu kesimlere öncelik vermek üzere, kentin gelişmesini, halkın gelişmesine dayandırarak sosyal belediyecilik misyonunu yerine getirmeye çalışmaktadır.

Bu misyon doğrultusunda yoğun bir çalışma temposu olan kurum yakın zamanda kadrosuna alacağı personeller ile ilgili tüm detayları internet sitesi üzerinden iş ilanı yayınlayarak duyuracak.

Belediyede Çalışılabilecek Pozisyonlar

  • Zabıta
  • Temizlik İşleri Görevlisi
  • Şoför
  • Güvenlik
  • Park ve Bahçe İşçisi
  • İşçi
  • Memur
  • Arşivci
  • İtfaiye eri

Samandağ Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Samandağ Belediyesi personel alım ilanını kendi internet sitesi üzerinden yayınlasa da alacağı personellerin başvurularını ve mülakatlarını İşkur büroları aracılığıyla yapmaktadır. Samandağ için istihdamın önemine vurgu yapan belediye yetkilileri, bu anlamda İşkur ile görüşmeler yaparak ortak hareket etmeyi tercih etmektedir.

Samandağ Belediyesi bünyesinde çalışmak isteyen vatandaşların belediyenin resmi internet sitesinde yayınlanan iş ilanlarını takip ederek iş başvuru formunu doldurmaları ya da İşkur bürolarına giderek ön başvuru işlemlerini yapmaları gerekmektedir. Başvuruları olumlu görülen vatandaşlar Samandağ Belediyesi insan kaynakları yetkililerinin de katılacağı mülakatlar için İşkur bürolarına davet edilmektedir.

Samandağ İş İlanları

Kamu Yönetimi 2 yıllık ön lisans ya da 4 yıllık lisans bölümü mezunu adayların aynı zamanda özel sektörde de iş bulma olasılıkları oldukça yüksektir. Bu adaylar çeşitli işletmelerin idari yönetimler kadrosunda yer alma şansına sahiptirler.

Samandağ iş ilanları sayfamıza göz gezdirerek, başvurularınızı gerçekleştirmenizi öneriyoruz. Bu sayede yeni mezunlar da kariyer yapma şansına sahip olurlar. Üstelik sadece Kamu Yönetimi ile ilgili değil, diğer pek çok önlisans ve lisans programları için de ilanlar açılmaktadır.

Samandağ Belediyesi Belediyesi İş Başvuru Şartları Neler?

Samandağ Belediyesinde statü olarak işçi ve memur olabilmek için personel alımları başvuru şartları öncelikle; T.C vatandaşı olmak, 18 yaşını doldurmuş olmanız gerekiyor. Askeri hiç bir durumun bulunmaması askerliğin yapılmış yada muhaf olmanız oldukça önemli olarak belediyeye işçi memur personeli olarak alınmaktadır. Kamu haklarından mahrumiyet olmaması, yapılacak görev ve pozisyonla ilgili gerekli şartlara sahip olmak gerekiyor.  Yaş, eğitim veya cinsiyet gibi, affa uğramış olan biri olsa bile devletin güvenliğine karşı bulunan suçlar gibi hiç bir suç işlememiş olması, en az ilkokul mezunu olmak ve çalışmasına engel olabilecek durumlar akıl hastalığı veya farklı hastalıkların olmaması çok önemlidir.

Bütün bu belirtilen şartları taşıyan adaylar, ek olarak belediyenin talep ettiği diğer unsurları da taşıyorsa, personel ve işçi ilanı için başvuru yapmaya hak kazanır. Açılacak iş ilanları hakkında buradan bilgi verilmektedir. Siteyi takip ederek, personel alımı ilanları hakkında açılan ilanları takip edebilirsiniz.

Samandağ Belediyesi  Başvurular Nasıl Yapılacak?

Samandağ Belediyesi işçi ve memur personel alımı  yapılacağı zaman, belediyenin insan kaynaklarına ait doldurulması zorunlu iş başvuru formu, doldurularak belediyeye iletilir.  Bu başvurular sadece alım olduğu dönemlerde kabul edilmektedir. Personel Alım ilanı olmadığı durumlarda bu başvuru belgeleri malesef belediyece geçerli sayılmıyor. Samandağ Belediyesi başvuru formlarına, sitemizi takip ederek ve ilanların açıldığı dönemlerde ulaşabilirsiniz. Sitemiz Samandağ Belediyesi ve Denizli'de’bulunan diğer belediyeler ile ilgili araştırmalarına devam ediyor. Her türlü memur ve işçi personel alımları için ve  güncel bilgi hakkında bilgi sahibi olmak için internetten takip etmeye devam edin.

Samandağ Belediyesi, her yıl, belirli tarih aralıkları ile personel memur ve işçi alımı yapar. İş bölümüne göre ve iştirak şirketlerinin ihtiyacına göre farklılık gösteren bu ilanlar, uygun şartları taşıyan adaylar için belediyede çalışmak için bir fırsat niteliği taşır. Dönemsel veya yarı zamanlı olarak ta iş imkanı sunan Samandağ Belediyesi, personel alımları yapılacağı dönemlerde, internet üzerinden duyuru yaptırmaktadır.

Alım yapılacağı dönemlerde internet üzerinden yapılacak duyurular,  Devlet Personel Başkanlığı’nın aracılığı ile gerçekleşir. Büyükşehir olmayan Belediyeler Büyükşehir Belediyesi iş ilanları ve personel alımları ile ilgili yeni duyuru ve ilanlara KAMUSAATİ İLANLAR  üzerinden ulaşabilirsiniz.

En Güncel İş İlanları Yayınlandığı anda Sosyal medya hesaplarımızda Yer Alacaktır. Aşağıdaki Grubumuza katılarak yayınlanacak iş ilanlarından ilk Siz Haberdar olabilirsiniz

TÜRKİYE GENELİ İŞ İLANLARI KAMU PERSONELİ ALIMI İLANLARI
Üyelere Özel grup · 3.878.849 üye
Gruba Katılmak İçin Buraya TIKLAYINIZ
KAMU VE ÖZEL SEKTÖR PERSONEL ALIMI iŞÇİ ALIMLARI PAYLAŞIMI BİNLERCE İŞ İLANI İÇİN GRUBA KATILIN ARKADAŞLARINIZI DAVET EDİN

Sitemizi Aşağıdaki Sosyal Medya Hesaplarımız Üzerindende Takip Edebilirsiniz.. İlginiz İçin Teşekkür Ederiz Kamusaati.com

twitter-logo – Ömer Sezer

Bu yazının tüm hakları www.kamusaati.com'a aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Guncel Son Dakika Kamu, Memur Haber