Özvatan Belediyesi Personel Alımı, İş Başvurusu

Özvatan Belediyesi çok sayıda personel alımı, zabıta alımı, eleman alımı, memur alımı ve işçi alımı gerçekleştirecek, Özvatan Belediyesi insan kaynakları açık iş pozisyonları, Özvatan tarihi, güncel iş ilanları haberimizin detayında..

Özvatan	Belediyesi Personel Alımı, İş Başvurusu
30 Ekim 2019 Çarşamba 19:44

Özvatan Belediyesi Personel Alımı

Özvatan Belediyesi Personel Alımı Güncel İş İlanları

http://www.kamusaati.com/?m=arama&q=personel+al%C4%B1m%C4%B1&auth=d6b7bac63b0e3c895c2c8a2e538b662ea4c80901

Özvatan Belediyesi Personel Alımı

İlçede bulunan en eski yerleşim yerlerinin Kızılırmak kenarında bulunan Harsanız ve Zırha Kaleleri olduğu ve bunlarında Eti (Hitit)'lere ait olduğu bilinmektedir. O dönemlerde halkın bu bölgede madenci­lik ve ticaretle uğraştığı öğrenilmiştir. M.Ö. 430 yıllarında Zırha Kalesi'nin Roma topraklarına katıldığı yörede Roma medeniyetinin izleri görülmektedir. Kayseri Kültür Araştırmacılarının 1967 yılında yapmış olduğu araştırmada M.S.300-600 yıllarına ait mezar taşlarında Türk isimlerine rastlanmıştır.Bölgeye ilk gelen Türk aileleri Kasım Çelebi, Dikboynuz, Hıdır Kahya, İbrahim Oğulları, Mustafa Paşa aileleridir. Özvatan'daki ilk yerleşim yeri Kale Mahallesi olmuştur. Yöre Yozgat San­cağına bağlı iken "Kaleköy" şeklinde haritaya geçmiştir. 1890-1900 yıl­larında Özvatan (Çukur) Muncusun'a (Şimdiki ismi ile Güneşli) merkez köy konumunda olduğu ve 1924 yılında da Selanik muhacirlerinin Çukur'a yerleştirildiği görülmektedir. Özvatan,1956 yılında Belediye (Nahiye), 09.05.1990 yılında 20523 Sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak 3644 Sayılı Kanun ile ilçe olmuştur. İlçe ismi Çukur-Özvatan olarak değiştirilmiştir.
Özvatan Belediyesi Yatırımlarını bu misyon doğrultusunda şekillendiren belediye, yatırım alanlarında ihtiyaç duyduğu personelleri istihdam etmek üzere personel alımı yapacağını açıkladı. Son dönemde istihdam ettiği personellerini sözleşmeli işçi statüsüyle kadrosuna alan Özvatan Belediyesi’nin, yeni alacağı personellerini de sözleşmeli işçi kadrosuyla istihdam edeceği öngörülmektedir. Belediye yetkililerinin işçi memur personel alımı aşamasında her zaman yaptığı gibi eşit ve adaletli bir şekilde seçim yapacağını belirtmesi üzerine personellerin kendisine uygun iş ilanı için tercih yapacakları ve istenen iş için yeterli olup olmadıklarını, açık kadro ve pozisyonlar adaylardan istenilenilen nitelik ve özellikleri belirlemek adına personel adaylarına kurumun insan kaynakları birimi tarafından mülakat yapılacağı öngörülmektedir. Ösym tarafınca yapılan Kpss sınavı, geçmiş olduğumuz yıllarda zorluk derecesi normal seviyedeydi. Günümüzdeyse mezun sayısının fazla olması nedeniyle Özvatan Belediyesi memur işçi personel alımı sayıca az olup, sınavda sorulan soruların da zorluk derecesi daha fazla artmıştır. Bu nedenle birçok aday Kpss sınavında P3 puan türünden en az 70 almak için mücadele vermektedir. Özvatan Belediyesi memur alımları ile belirlediğiniz kariyer hedefine ulaşmanız mümkün. P3 puanınız en az 70 ve üzeriyse siz de ÖSYM tarafından açılan tercihlerde, belediyeye başvuru yapabilirsiniz. Tabi yeni eklenen sistemsel bir detayla, Kpss puanınız iyi de olsa mülakattan geçemezseniz devlet memuru olamıyorsunuz. Özvatan Belediyesi ise işe alımlarda mülakata ve iş için uygun kişi seçmeye işinin ehli olmasına önem vermektedir. Belirli bir tarih ve saat belirlendikten sonra, kurum tarafından adaylar mülakata çağrılır. 15 gün sonra da mülakat sonuçları açıklanır ve aday, bu sözlü sınavı geçerse devlet memuru olmaya hak kazanır.

Özvatan Belediyesi İş İlanları

Özvatan ilçesini Kayseri’nin yeni yüzü olacak şekilde modernize etmeye çalışan Özvatan Belediyesi, bu çalışmaları kapsamında kadrosuna alacağı personelleri hangi kadroda ve hangi şartlarda istihdam edeceğine dair resmi internet sitesi üzerinden iş ilanı yayınlayarak vatandaşlarını bilgilendirecek. Tabiki herzaman olduğu gibi bu ilanlar yayımlanır yayımlanmaz Sitemiz www.kamusaati.com adresimizin personel alımı ilanları bölümünde de yer alacaktır. sizlerde herkesten önce benim haberim olsun diyorsanız sitemizi sık kullanılar sekmesine ekleyerek en gülcel haberleri son dakika haberleri ve iş ilanlarını öğrenmek için herkesten bir adım önce olabilirsiniz.

Belediyede Çalışılabilecek Pozisyonlar

  • Zabıta
  • Temizlik İşleri Görevlisi
  • Şoför
  • Güvenlik
  • Park ve Bahçe İşçisi
  • İşçi
  • Memur
  • Arşivci
  • İtfaiye eri

Özvatan Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Öz Kaynaklarını ve Bütçesini akılcı bir şekilde kullanarak Sarız'ı ve dolayısıyla Kayseri’nin gelişmesini sağlama hedefinde olan Özvatan Belediyesi, bu hususta İşkur yetkilileri ile görüşmeler yaparak bazı alanlarda ortak hareket etmeye karar vermiştir.

Bu nedenle bünyesine alacağı personellerinin internet sitesi üzerinden yayınlayacağı iş başvuru formunu doldurmalarını ya da İşkur büroları aracılığıyla yapılan mülakatlara katılmalarını isteyen belediye yetkilileri, başvuruların insan kaynakları birimi yetkilileri aracılığıyla değerlendirileceğini belirtmektedir.

Bütün bu belirtilen şartları taşıyan adaylar, ek olarak belediyenin talep ettiği diğer unsurları da taşıyorsa, personel ve işçi ilanı için başvuru yapmaya hak kazanır. Açılacak iş ilanları hakkında buradan bilgi verilmektedir. Siteyi takip ederek, personel alımı ilanları hakkında açılan ilanları takip edebilirsiniz.

ÖZVATAN BELEDİYE BAŞKANLIĞI personel alımı ilanı

Bu işgücü istemi, İŞKUR'un KAYSERİ ÇALIŞMA VE İŞ KURUMU İL MÜDÜRLÜĞÜ biriminden ilan edilmiştir.

ÖZVATAN BELEDİYE BAŞKANLIĞI
Son Başvuru Tarihi : 21 Kasım 2014
Yayınlanma Tarihi : 12 Kasım 2014, Sayı : 19979

Genel Şartlar ve Notlar

Talep şartlarına durumu uyan aday adayları ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 10 (ON) gün içerisinde kayıtlı bulundukları veya talebin verildiği Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüklerine şahsen veya internet üzerinden başvuru yapabileceklerdir. Ayrıntılı bilgi talebin genel şartlar ve notlar kısmında açıklanmıştır. Talebe başvuru yapan ve nihai listede yer alan aday adayları içinden noter huzurunda yapılacak kura ile toplam açık iş sayısının 3 (ÜÇ) katı kadar asil aday ve bir 3 (ÜÇ) katı kadar yedek aday seçilecektir. Talebe başvuru yapan ve noter huzurunda yapılan kura sonucu asil listede yer alan adaylara, talep sahibi kamu kurum ve kuruluşunca adayların Çalışma ve İş Kurumuna bildirmiş oldukları adreslere yazılı olarak bildirim yapılarak genel evrak ve talep şartlarının kontrollerinin yapılması sağlanacaktır. Bu kontrol sonucunda gerçeğe aykırı belge verenler yada beyanda bulunanlar ile talep şartlarını taşımayanların başvuruları kabul edilmeyecek ve başvuruları geçersiz sayılacaktır. Bu durum hakkında talep sahibi kamu kurum ve kuruluşunun yasal işlem yapma hakkı saklıdır. Başvurusu geçersiz sayılan asil adayların yerine, talep sahibi kamu kurum ve kuruluşunun ihtiyaç duyması halinde yedek aday listesinde yer alan adaylar, noterin kura çekiş sırasına göre yedek aday listesinin ilk sırasından başlayarak asil aday listesine dahil edilecektir. Noter huzurunda yapılacak olan kura 26.11.2014 Çarşamba günü, saat 14.00 de Özvatan Belediyesi Toplantı Salonunda gerçekleştirilecek olup kura çekimine katılmak isteyenlerin belirtilen saatte belirtilen adreste hazır bulunmaları gerekmektedir. Noter huzurunda yapılacak kura sonucu belirlenecek adaylar hakkında yapılacak genel evrak ve talep şartlarının kontrolüne müteakip şartları sağlayan adaylar için talep sahibi kamu kurum ve kuruluşu tarafından ayrıca sınav veya mülakat yapılacaktır. Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulundukları geçici işgücü talebine işverence davet edildikçe mücbir bir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkar, öncelik hakkından ikinci kez yararlanamaz. TALEBİN GENEL ŞARTLARI Talebin öğrenim seviyesi en az ilköğretim (İlkokul, Ortaokul) en çok ilköğretim olup öğrenim durumu ilköğretimden daha üst veya alt düzeyde olan kişilerin müracaatları kabul edilmeyecektir. Daha üst veya alt öğrenim düzeyine sahip kişilerin müracaatları yapılacak kurada asil aday olarak belirlense dahi talep sahibi kamu kurum ve kuruluşu tarafından yapılacak genel evrak ve belge kontrolünde geçersiz sayılarak başvuruları iptal edilecektir.

Meslek Bilgileri

Meslek Deneyim (Yıl) Öğrenme Türü
Beden İşçisi (Genel)

Öğrenim Bilgileri

En Az Öğrenim Seviyesi İlköğretim
En Fazla Öğrenim Seviyesi İlköğretim

Çalışma Adresi Bilgisi


Kaynak: Kamu Saati Özel

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Guncel Son Dakika Kamu, Memur Haber