Muş Belediyesi Personel Alımı 2019

Muş Belediyesi çok sayıda personel alımı, zabıta alımı, eleman alımı, memur alımı ve işçi alımı gerçekleştirecek, Muş Belediyesi insan kaynakları açık iş pozisyonları, güncel iş ilanları haberimizin detayında..

Muş Belediyesi Personel Alımı 2019
21 Eylül 2019 Cumartesi 01:04

Muş Belediyesi Personel Alımı 2019

Muş Belediyesi Personel Alımı Güncel İş İlanları

Muş Belediyesi Personel Alımı

Muş ilimiz,Doğu Anadolu bölgesinde konumlanmış olan tarihi ve kültürel zenginlikleri ile ünlü şehrimizdir. 2019 Senesinde açıklanan son sayılara göre nüfusu 420 bini geçmiştir. Kır nüfusunun, şehir nüfusunu geçtiği ender Kentlerimizden birisidir. Muş ekonomik açıdan diğer şehirlerimizin gerisinde kalmıştır. Diğer iller ile arasındaki açığı kapatabilmek adına Muş Belediyesi, 2019 senesinde istihdam, yatırım, proje ve çalışmalarına var gücüyle devam etmektedir. Muş ekonomisinin neredeyse tamammına yakını tarıma ve hayvancılığa dayalı bir ekonomidir. Şehirde sanayicilik oranı çok düşüktür. Muş Süt Fabrikası, EMAŞ Endüstri Mineralleri A.Ş., Muş Şeker Fabrikası, Yem Fabrikası ve Meyan kökü çıkarma fabrikaları bu kentimizde bulunmaktadır. Muş Belediyesi şehirde sanayileşme oranını arttırmak ve son yıllarda ülkemizde meydana gelen ekonomik durgunluk ile terör gibi olaylardan artmış olan işsizlik oranlarını düşürmek ve istihdama katkıda bulunmak için çalışmalarına yoğunluk verecektir. Muş şehirimizdeki sanayi oranını arttırmak için ile çeşitli yatırımlar yapılmasını teşvik eden paketler çıkarmıştır. Muş Belediyesi iş ilanları hakkında istenilen nitelik ve özelliker ile  iş başvurusu formu, başvuru şartları ve başvuru tarihleri gibi bilgilere www.kamusaati.com web sitemizi sık kullanılanlar sekmesine ekleyip sürekli takipte kalarak en güncel haberlere ve iş ilanlarına ulaşabilirsiniz.

  • Bulanık
  • Hasköy
  • Korkut
  • Malazgirt
  • Varto

Çoğu belediyemiz gibi Muş Belediyesi de ihtiyaç duyduğu an açık kadro ve pozisyonlar için  iş ilanı yayınlamakta ve bünyesine çeşitli memur işçi personel alımları gerçekleştirmektedir. Muş Belediyesi tarafındanyakın zaman içinde işe alım sürecenin başlatılmasını beklediğimiz muhtemel iş ilanları içerisinde avukat, mimar, mühendis, şehir ve bölge plancısı, çözümleyici ve programcı, tabip, park bahçe görevlisi, veteriner, teknisyen, tekniker, uzman tabip, ebe, hemşire, veteriner, kimyager, teknisyen, tekniker, şoför, büro memuru, zabıta memuru, itfaiye memuru, sekreter, güvenlik görevlisi, mühendis gibi çok sayıda kadro ve pozisyon bulunmaktadır. Bu kadrolara ilköğretim mezunu, lise mezunu veya üniversite mezunu çok sayıda aday iş başvurusu yapabilecek. İlanlar sonunda adaylar geçici, kadrolu, daimi ve sözleşmeli olarak istihdam edilecekler.

Muş Belediyesi İş Başvuru Şartları Neler?

Muş Belediyesinde statü olarak işçi ve memur olabilmek için personel alımları başvuru şartları öncelikle; T.C vatandaşı olmak, 18 yaşını doldurmuş olmanız gerekiyor. Askeri hiç bir durumun bulunmaması askerliğin yapılmış yada muhaf olmanız oldukça önemli olarak belediyeye işçi memur personeli olarak alınmaktadır. Kamu haklarından mahrumiyet olmaması, yapılacak görev ve pozisyonla ilgili gerekli şartlara sahip olmak gerekiyor.  Yaş, eğitim veya cinsiyet gibi, affa uğramış olan biri olsa bile devletin güvenliğine karşı bulunan suçlar gibi hiç bir suç işlememiş olması, en az ilkokul mezunu olmak ve çalışmasına engel olabilecek durumlar akıl hastalığı veya farklı hastalıkların olmaması çok önemlidir.

Bütün bu belirtilen şartları taşıyan adaylar, ek olarak belediyenin talep ettiği diğer unsurları da taşıyorsa, personel ve işçi ilanı için başvuru yapmaya hak kazanır. Açılacak iş ilanları hakkında buradan bilgi verilmektedir. Siteyi takip ederek, personel alımı ilanları hakkında açılan ilanları takip edebilirsiniz.

Başvurular Nasıl Yapılacak?

Muş Belediyesi işçi ve memur personel alımı  yapılacağı zaman, belediyenin insan kaynaklarına ait doldurulması zorunlu iş başvuru formu, doldurularak belediyeye iletilir.  Bu başvurular sadece alım olduğu dönemlerde kabul edilmektedir. Personel Alım ilanı olmadığı durumlarda bu başvuru belgeleri malesef belediyece geçerli sayılmıyor. Muş Belediyesi başvuru formlarına, sitemizi takip ederek ve ilanların açıldığı dönemlerde ulaşabilirsiniz. Sitemiz Muş Belediyesi ve Muş’da bulunan diğer belediyeler ile ilgili araştırmalarına devam ediyor. Her türlü memur ve işçi personel alımları için ve  güncel bilgi hakkında bilgi sahibi olmak için internetten takip etmeye devam edin.

Muş Belediyesi, her yıl, belirli tarih aralıkları ile personel memur ve işçi alımı yapar. İş bölümüne göre ve iştirak şirketlerinin ihtiyacına göre farklılık gösteren bu ilanlar, uygun şartları taşıyan adaylar için belediyede çalışmak için bir fırsat niteliği taşır. Dönemsel veya yarı zamanlı olarak ta iş imkanı sunan Muş Belediyesi, personel alımları yapılacağı dönemlerde, internet üzerinden duyuru yaptırmaktadır.

Alım yapılacağı dönemlerde internet üzerinden yapılacak duyurular,  Devlet Personel Başkanlığı’nın aracılığı ile gerçekleşir. Büyükşehir olmayan Belediyeler Büyükşehir Belediyesi iş ilanları ve personel alımları ile ilgili yeni duyuru ve ilanlara KAMUSAATİ İLANLAR  üzerinden ulaşabilirsiniz.


Kaynak: Kamu Saati Özel

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Guncel Son Dakika Kamu, Memur Haber