Mersin Üniversitesi Sözleşmeli personel alım ilanı, Mersin Üniversitesi personel alımı için başvuru şartları neler?

Mersin Üniversitesi sözleşmeli personel alımı başvuruları başladı. Başvuracak olan adaylar için 11 Nisan son tarihtir.

Mersin Üniversitesi Sözleşmeli personel alım ilanı, Mersin Üniversitesi personel alımı için başvuru şartları neler?
30 Mart 2016 Çarşamba 15:22

Mersin Üniversitesi Rektörlüğünün yaptığı yazılı açıklamaya göre 6 sözleşmeli personel alımı için başvurular başladı. Başvuracak olan adaylar için 11 Nisan son tarih.

Adayların başvurusu için  başvuru formu, 2014 KPSS(B) grubu P3 puanının gösteren sınav sonuç belgesi, diploma fotokopisi ve kimlik fotokopisi gerekmektedir.


Başvuru için gereken şartlar:

  1. Türk vatandaşı olmak,
  2. Kamu haklarından mahrum bulunmamak
  3. Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına yada affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.
  4. Erkekler için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,
  5.  657 sayılı Kanunun 53 üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak,
  6. Lisans mezunları için 2014 KPSS(B) grubu KPSSP3 puanı,
  7. - İlgililerin, ilanın gazetede yayımlandığı günü izleyen 15 gün içinde başvuru formu ve istenilen belgeler ile birlikte Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürlüğüne şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir. Posta yoluyla yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir. 
  8. 5917 sayılı Kanunun 47. maddesinin 5. fıkrası a (2) bendi gereğince, sözleşmeli (4/B) olarak istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler,
  9. Gerçeğe aykırı belge verdiği veya beyanda bulunduğu tespit edilenlerin atamaları yapılmaz, atamaları yapılmış ise iptal edilir ve idare tarafından kendilerine bir bedel ödenmiş ise bu bedel yasal faizi ile birlikte tazmin edilir,
  10. Başvurular incelendikten sonra ataması yapılacak adayların isimleri "www.mersin.edu.tr" adresinden ilan edilecektir.

Mersin Üniversitesi sözleşmeli personel alım ilanı için tıklayınız.
loading...

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Guncel Son Dakika Kamu, Memur Haber