Menemen Belediyesi Personel Alımı İş ilanları ve Başvuru Formu

İzmir Menemen Belediyesi çok sayıda personel alımı, zabıta alımı, eleman alımı, memur alımı ve işçi alımı gerçekleştirecek, Menemen Belediyesi insan kaynakları açık iş pozisyonları, güncel iş ilanları haberimizin detayında..

Menemen Belediyesi Personel Alımı İş ilanları ve Başvuru Formu
12 Şubat 2021 Cuma 00:20

Menemen Belediyesi Personel Alımı

Menemen Belediyesi Personel Alımı Güncel İş İlanları

Kuruluşunun milattan öncesine dayandığı bilinen Menemen, 1850 yılında eyalet merkezinin Aydın’dan İzmir’e alınmasıyla Manisa’dan ayrılıp İzmir’e bağlanmış ve  1968 yılı itibariyle ilk belediyecilik faaliyetlerin başlamıştır.

Menemen Belediyesi;  Menemen’deki kişi ve kuruluşlara yönelik, başta eğitim, sağlık, çevre ve imar alanlarında olmak üzere, yasalarla belirlenen tüm kamu hizmetlerini, katılımcılık, etkinlik, saydamlık, hesap verebilirlik ilkeleri çerçevesinde  adaletli, kaliteli, gelişime açık, verimli ve etkili bir yönetim anlayışı ile yürütmek amacı taşımaktadır.

Belediye ayrıca tarihi yerler ve ticari potansiyel gibi zenginlikleri de değerlendirerek, beldenin kaynaklarının bir plan dâhilinde, rasyonel biçimde dağıtımını ve kullanımını sağlayarak halkın yaşam kalitesini ve Menemen’in gelişmişlik düzeyini yükseltmeyi hedeflemektedir.

Bu hedefler doğrultusunda yeni personellere ihtiyaç duyan kurum, kalite değerlerine bağlı kalarak çalışabilecek nitelikte personel alımı yapacak.

Menemen Belediyesi İşçi Alımı

Bütün personellerine 08.00 ile 17.00 saatlerinde mesai uygulayan Menemen Belediyesi kadrosuna yeni alacağı personellerin de aynı mesai saatlerinde çalışacağı ve mesai saatleri dışında çalışmak zorunda kalmaları durumunda ek mesai ücreti ödeneceği de bilinmektedir.

Menemen Belediyesi’nin ayrıca kadrosuna alacağı işçileri sözleşmeli işçi statüsünde istihdam edeceği ve çalışanlarına bu statü paralelinde sosyal haklar tanıyacağı da tahmin edilmektedir.

Menemen Belediyesi Memur Alımı

Memur alımı belediyeleri fazla ilgilendirmiyor. Bunun sebebi Ösym tarafından yürütülen Kpss, sınav sonuçlarına göre alım yapıldığı için belediyeler sadece varsa eksikliklerini bildiriyorlar. Buna göre tercih kılavuzunu hazırlayan Ösym, adaylara Menemen Belediyesi memur alımı ile ilgili yerleşebilecekleri kadroları açıklıyor.

Puanlar açıklandıktan sonraki süreçte tercih kılavuzuna göre tercih yapan adaylar, Menemen Belediyesi memur alımı başvuruları ile ilgili mülakatlara çağrılarak sözlü görüşmeler gerçekleşiyor. Çeşitli soruların yöneltildiği mülakatta verilen cevaplar değerlendirmeye alınıp, bunun sonucunda kararlar belirleniyor.

Menemen Belediyesi İş İlanları

Menemen Belediyesi bütün faaliyetlerini çağdaş, insan odaklı hizmet sunan, halk ve sivil toplum kuruluşlarıyla bütünleşmiş, güvenilir, yerinden yönetim anlayışını yerleştirmiş, hizmet sunumunda kaliteyi esas alan, sosyal belediyecilik ilkesinden hareket eden, geleceğe yönelik çalışmaları esas alan, ihtiyaçlara duyarlı, her türlü olumsuzluğu bertaraf edecek alternatifler üreten bir kuruluş olmak amacıyla gerçekleştirmektedir.

Bu amaçlarına ulaşma hedefiyle yürürken kadrosuna yeni çalışma arkadaşları dahil etmek isteyen kurum, internet sitesi üzerinden iş ilanı yayınlayarak başvuruları kabul edecek.

Belediyede Çalışılabilecek Pozisyonlar

  • Zabıta
  • Temizlik İşleri Görevlisi
  • Şoför
  • Güvenlik
  • Park ve Bahçe İşçisi
  • İşçi
  • Memur
  • Arşivci
  • İtfaiye eri

Menemen Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Menemen Belediyesi bünyesinde memur olarak kadro almak isteyenlerin ise KPSS sınavında yeterli puanı almış ve ÖSYM tarafından yerleştirilmiş olmaları gerekmektedir. Kurum bünyesinde işçi olarak çalışmak isteyenlerin ise kurumun internet sitesi üzerinden yayınlanan iş ilanını doldurmaları ve Menemen Belediyesi insan kaynakları biriminden dönüş beklemeleri gerekmektedir.

Menemen İş İlanları

Belediyede değil de özel sektörde farklı şirketlerde çalışmak isteyen vatandaşlar, bunun için çeşitli yerlere direk veya dolaylı yoldan Menemen iş ilanları başvurusu yapabiliyor. Belediyenin genellikle vasıflı eleman arıyor oluşu ve sınavı kriter olarak almasından dolayı birçok vatandaş özel sektörlerde çalışma isteğinde bulunuyorlar.

İŞKUR ile anlaşmalı kurumlar ihtiyaçları olduğu takdirde İŞKUR’ a bildirerek vatandaşlara ulaşabiliyorlar, vatandaşlarda bu sayede aradıkları işi bulabiliyorlar. İŞKUR dışında bizde sitemizde Menemen iş ilanları konusunda güncel duyurular yayınlıyoruz.

Menemen Belediyesi Belediyesi İş Başvuru Şartları Neler?

Menemen Belediyesinde statü olarak işçi ve memur olabilmek için personel alımları başvuru şartları öncelikle; T.C vatandaşı olmak, 18 yaşını doldurmuş olmanız gerekiyor. Askeri hiç bir durumun bulunmaması askerliğin yapılmış yada muhaf olmanız oldukça önemli olarak belediyeye işçi memur personeli olarak alınmaktadır. Kamu haklarından mahrumiyet olmaması, yapılacak görev ve pozisyonla ilgili gerekli şartlara sahip olmak gerekiyor.  Yaş, eğitim veya cinsiyet gibi, affa uğramış olan biri olsa bile devletin güvenliğine karşı bulunan suçlar gibi hiç bir suç işlememiş olması, en az ilkokul mezunu olmak ve çalışmasına engel olabilecek durumlar akıl hastalığı veya farklı hastalıkların olmaması çok önemlidir.

Bütün bu belirtilen şartları taşıyan adaylar, ek olarak belediyenin talep ettiği diğer unsurları da taşıyorsa, personel ve işçi ilanı için başvuru yapmaya hak kazanır. Açılacak iş ilanları hakkında buradan bilgi verilmektedir. Siteyi takip ederek, personel alımı ilanları hakkında açılan ilanları takip edebilirsiniz.

Menemen Belediyesi  Başvurular Nasıl Yapılacak?

Menemen Belediyesi işçi ve memur personel alımı  yapılacağı zaman, belediyenin insan kaynaklarına ait doldurulması zorunlu iş başvuru formu, doldurularak belediyeye iletilir.  Bu başvurular sadece alım olduğu dönemlerde kabul edilmektedir. Personel Alım ilanı olmadığı durumlarda bu başvuru belgeleri malesef belediyece geçerli sayılmıyor. Menemen Belediyesi başvuru formlarına, sitemizi takip ederek ve ilanların açıldığı dönemlerde ulaşabilirsiniz. Sitemiz Menemen Belediyesi ve Denizli'de’bulunan diğer belediyeler ile ilgili araştırmalarına devam ediyor. Her türlü memur ve işçi personel alımları için ve  güncel bilgi hakkında bilgi sahibi olmak için internetten takip etmeye devam edin.

Menemen Belediyesi, her yıl, belirli tarih aralıkları ile personel memur ve işçi alımı yapar. İş bölümüne göre ve iştirak şirketlerinin ihtiyacına göre farklılık gösteren bu ilanlar, uygun şartları taşıyan adaylar için belediyede çalışmak için bir fırsat niteliği taşır. Dönemsel veya yarı zamanlı olarak ta iş imkanı sunan Menemen Belediyesi, personel alımları yapılacağı dönemlerde, internet üzerinden duyuru yaptırmaktadır.

Alım yapılacağı dönemlerde internet üzerinden yapılacak duyurular,  Devlet Personel Başkanlığı’nın aracılığı ile gerçekleşir. Büyükşehir olmayan Belediyeler Büyükşehir Belediyesi iş ilanları ve personel alımları ile ilgili yeni duyuru ve ilanlara KAMUSAATİ İLANLAR  üzerinden ulaşabilirsiniz.

En Güncel İş İlanları Yayınlandığı anda Sosyal medya hesaplarımızda Yer Alacaktır. Aşağıdaki Grubumuza katılarak yayınlanacak iş ilanlarından ilk Siz Haberdar olabilirsiniz

TÜRKİYE GENELİ İŞ İLANLARI KAMU PERSONELİ ALIMI İLANLARI
Üyelere Özel grup · 3.878.849 üye
Gruba Katılmak İçin Buraya TIKLAYINIZ
KAMU VE ÖZEL SEKTÖR PERSONEL ALIMI iŞÇİ ALIMLARI PAYLAŞIMI BİNLERCE İŞ İLANI İÇİN GRUBA KATILIN ARKADAŞLARINIZI DAVET EDİN

Sitemizi Aşağıdaki Sosyal Medya Hesaplarımız Üzerindende Takip Edebilirsiniz.. İlginiz İçin Teşekkür Ederiz Kamusaati.com

twitter-logo – Ömer Sezer

Bu yazının tüm hakları www.kamusaati.com'a aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©


Kaynak: Kamu Saati Özel
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Guncel Son Dakika Kamu, Memur Haber