Manisa Celal Bayar Üniversitesi 29 Sözleşmeli Personel Alım İlanı - 8 Haziran 2018

Manisa Celal Bayar Üniversitesi personel alımını karşılamak için alım ilanı yayımladı. KPSS (B) şartının arandığı ilanda başvuru şartları, tarihi ve yeri açıklandı.

Manisa Celal Bayar Üniversitesi 29 Sözleşmeli Personel Alım İlanı - 8 Haziran 2018
08 Haziran 2018 Cuma 14:30

Manisa Celal Bayar Üniversitesipersonel alımını karşılamak için ilan yayımladı. Bugünki ilana göre başvurular 22 Haziran 2018 tarihinde sona erecek. Başvurmak için KPSS şartı isteniyor. Başvurular üniversitenin Personel Daire Başkanlığına şahsen yapılacak. 29 kontenjanın 25'i hemşire 4'ü ise sağlık teknisyen, için ayrıldı. 

Sağlık personeli alımı yapacak olan üniversite açıklamasında " 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4. maddesinin (B) fıkrasına göre istihdam edilmek ve giderleri özel bütçeden karşılanmak üzere 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Kararnameye ekli 28.06.2007 tarihli ve 26566 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslarda Değişiklik Yapılmasına Dair Esaslarda yer alan ek 2’nci maddenin (b) fıkrasına göre KPSS (B) grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle aşağıda belirtilen pozisyonda sözleşmeli personel alınacaktır. " denildi. 

Üniversitenin sözleşmeli personel alımı için belirlediği başvuru şartları şöyle sıralandı:


1- Başvuracak adaylarda yukarıda aranan niteliklerde belirtilen özel şartlar ile 657 sayılı Kanun’un 48. maddesinde belirtilen genel şartlara uygun olmak, 

2- 2016 yılı KPSS sınavına girmiş olmak. 

3- Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan, emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

4- Nöbet usulü çalışmaya engel bir durumun bulunmaması.

5-Adayların durumunun; 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 4/B maddesi gereğince, “sözleşmeli olarak istihdam edilenler hizmet sözleşmesine aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren 1 (bir) yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.” hükmüne uygun olması.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Guncel Son Dakika Kamu, Memur Haber