Kütahya Belediyesi Personel Alımı 2019

Kütahya Belediyesi çok sayıda personel alımı, zabıta alımı, eleman alımı, memur alımı ve işçi alımı gerçekleştirecek, Kütahya Belediyesi insan kaynakları açık iş pozisyonları, güncel iş ilanları haberimizin detayında..

Kütahya Belediyesi Personel Alımı 2019
10 Eylül 2019 Salı 22:43

Kütahya Belediyesi Personel Alımı 2019

Kütahya Belediyesi Personel Alımı Güncel İş İlanları

Kütahya Belediyesi İşçi Alımı İlanı 2019

Kütahya kentimiz, Ege Bölgemizde konumlanan bir şehrimizdir. 2019 senesinde açıklanan  600 bini aşmış bir nüfusa sahiptir. Kütahya Belediyesi Başkanlığı görevi Prof. Dr. Alim IŞIK tarafından yürütülmektedir. Belediyemiz tarafınca yapılan açıklamada kadrolarında birçok memur işçi statüsünde personel açığı olduğunu ve bu açıkları 2019 senesinde yayınlayacakları iş ilanları ile kapatmayı düşündüklerini ayrıca istihdama katkı sağlamak amacıyla gerekli olan bütçe düzenlemeleri yapıldığı belirtildi. Kütahya Belediyesi memur işçi personel alımı ilanlarına dair iş başvuru formu, başvuru tarihleri ve başvuru şartları haberimiz devamında yer almaktadır. Türkiyemiz belediyeleri arasında en başarılı, en üretken olanlardan birisi olarak kabul edilen Kütahya Belediyesi 2019 senesinde çok sayıda  memur işçi personel alımı yapacak.  Kütahya Belediyesi iş ilanları hakkında istenilen nitelik ve özelliker ile  iş başvurusu formu, başvuru şartları ve başvuru tarihleri gibi bilgilere www.kamusaati.com web sitemizi sık kullanılanlar sekmesine ekleyip sürekli takipte kalarak en güncel haberlere ve iş ilanlarına ulaşabilirsiniz.

Aynı zamanda sadece Kütahya il merkezi için değil aşağıda saymış olduğumuz ilçeler ile taşra bölgesi için de çok sayıda memur işçi personel alımı yapılması öngörülmüş durumda.

 • Altıntaş
 • Aslanapa
 • Çavdarhisar
 • Domaniç
 • Dumlupınar
 • Emet
 • Gediz
 • Hisarcık
 • Pazarlar
 • Simav
 • Şaphane
 • Tavşanlı

Kütahya Belediyemiz tarafınca işe alım süreci başlatılmış olup yetkili birimlerce memur işçi personel eksikleri belirlenmeye başlamıştır. Henüz yayımlanmaya başlanmadı fakat Kütahya Belediyesi açık iş pozisyonları için iş ilanları yakın zamanda yayımlamayı planlamaktadır. İşe alım ilanları hakkında detaylar yavaş yavaş belli olmaya başlandı. Buna göre yayımlanacak olan iş ilanlarında ilkokul mezunu, lise mezunu ya da üniversite mezunu adayların iş başvurusu yapabilecekleri kadro ve pozisyonlar yer alacak. 2019 senesi içerisinde toplamda 200’e yakın personelin belediye kadrosunda istihdam edilmesi beklenmektedir. Bütün bunlarla birlikte yine en çok merak edilen konulardan olan KPSS şartı personel alım ilanlarının çoğunda yer almıyor.

Kütahya Belediyesi İş Başvuru Şartları Neler?

Kütahya Belediyesinde statü olarak işçi ve memur olabilmek için personel alımları başvuru şartları öncelikle; T.C vatandaşı olmak, 18 yaşını doldurmuş olmanız gerekiyor. Askeri hiç bir durumun bulunmaması askerliğin yapılmış yada muhaf olmanız oldukça önemli olarak belediyeye işçi memur personeli olarak alınmaktadır. Kamu haklarından mahrumiyet olmaması, yapılacak görev ve pozisyonla ilgili gerekli şartlara sahip olmak gerekiyor.  Yaş, eğitim veya cinsiyet gibi, affa uğramış olan biri olsa bile devletin güvenliğine karşı bulunan suçlar gibi hiç bir suç işlememiş olması, en az ilkokul mezunu olmak ve çalışmasına engel olabilecek durumlar akıl hastalığı veya farklı hastalıkların olmaması çok önemlidir.

Bütün bu belirtilen şartları taşıyan adaylar, ek olarak belediyenin talep ettiği diğer unsurları da taşıyorsa, personel ve işçi ilanı için başvuru yapmaya hak kazanır. Açılacak iş ilanları hakkında buradan bilgi verilmektedir. Siteyi takip ederek, personel alımı ilanları hakkında açılan ilanları takip edebilirsiniz.

Başvurular Nasıl Yapılacak?

Kütahya Belediyesi işçi ve memur personel alımı  yapılacağı zaman, belediyenin insan kaynaklarına ait doldurulması zorunlu iş başvuru formu, doldurularak belediyeye iletilir.  Bu başvurular sadece alım olduğu dönemlerde kabul edilmektedir. Personel Alım ilanı olmadığı durumlarda bu başvuru belgeleri malesef belediyece geçerli sayılmıyor. Kütahya Belediyesi başvuru formlarına, sitemizi takip ederek ve ilanların açıldığı dönemlerde ulaşabilirsiniz. Sitemiz Kütahya Belediyesi ve Kütahya’da bulunan diğer belediyeler ile ilgili araştırmalarına devam ediyor. Her türlü memur ve işçi personel alımları için ve  güncel bilgi hakkında bilgi sahibi olmak için internetten takip etmeye devam edin.

Kütahya Belediyesi, her yıl, belirli tarih aralıkları ile personel memur ve işçi alımı yapar. İş bölümüne göre ve iştirak şirketlerinin ihtiyacına göre farklılık gösteren bu ilanlar, uygun şartları taşıyan adaylar için belediyede çalışmak için bir fırsat niteliği taşır. Dönemsel veya yarı zamanlı olarak ta iş imkanı sunan Kütahya Belediyesi, personel alımları yapılacağı dönemlerde, internet üzerinden duyuru yaptırmaktadır.

Alım yapılacağı dönemlerde internet üzerinden yapılacak duyurular,  Devlet Personel Başkanlığı’nın aracılığı ile gerçekleşir. Büyükşehir olmayan Belediyeler Büyükşehir Belediyesi iş ilanları ve personel alımları ile ilgili yeni duyuru ve ilanlara KAMUSAATİ İLANLAR  üzerinden ulaşabilirsiniz.


Kaynak: Kamu Saati Özel

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Guncel Son Dakika Kamu, Memur Haber