KOSGEB sözleşmeli personel alımı yapacak! Başvuru...

KOSGEB sözleşmeli personel alımı yapmak için ilan yayımladı. Sözleşmeli bilişim personeli için alım yapacak olan kurum, genel ve özel başvuru şartlarına, başvuru için istenen belgelere ve son başvuru tarihini açıkladı.

KOSGEB sözleşmeli personel alımı yapacak! Başvuru...
09 Şubat 2018 Cuma 14:50

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) sözleşmeli personel alımı yapmak için duyuru yaptı. Sözleşmel bilişim personeli alımı yapacak olan kurum, 2017 KPSS'nden 70 ve üzeri puan alma şartı arıyor.  Adaylar 23 Şubat 2018 tarihine kadar başvurularını saat 17:30’a kadar KOSGEB Başkanlık Binası (Anafartalar Mah. İstanbul Cad. No: 32 06050 Ulus / Altındağ / ANKARA) elden teslim edebilecekler.

Başvuru yapacak olan adaylardan Fotoğraflı Başvuru Formu, Lisans diploması veya okul çıkış belgesinin aslı veya noter onaylı sureti, erkek adaylar için askerlik durumunu gösterir belge, son altı ay içinde alınmış Adli Sicil Belgesi, detaylı Özgeçmiş, genel şartlardaki (ç) maddesinde belirtilen mesleki tecrübeyi gösterir belge, genel şartlardaki (d) maddesinde belirtilen, en az iki güncel programlama dilini bildiğini gösterir belge, her bir pozisyon için özel şartlarda istenilen sertifikalar ile tecrübe veya deneyimi gösteren belgeler, 2017 KPSSP3 sınav sonuç belgesi, ingilizce dilinde Kamu Personeli Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavından (KPDS-YDS vs.) alınan puanı veya bu dilde yapılan diğer yabancı dil sınavlarından alınan ve Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen KPDS dengi puanı gösterir belge istenmektedir.

İlanda genel şartlar ile birlikte özel şartlarda verildi. Adaylar başvuru yaparken şu şartlara uygunluk göstermek zorunda;

Genel şartlar

a) Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde yazılı genel şartları haiz olmak,

b) Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,

c) (b) bendinde belirtilenler dışında kalan dört yıllık eğitim veren fakültelerin mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak, (Belirtilen bölümlerden mezun olan adaylar aylık brüt sözleşme ücretinin 2 katı ödenecek pozisyonlardan biri için başvurabileceklerdir.)

ç) Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi konusunda veya büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi konusunda ücret tavanı iki katını geçmeyecekler için en az 3 yıllık mesleki tecrübeye sahip bulunmak (Mesleki tecrübenin belirlenmesinde; bilişim personeli olarak 657 sayılı Kanuna tabi kadrolu veya aynı Kanunun 4 üncü maddesinin (B) bendi ile 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye tabi sözleşmeli statüdeki hizmetler ve özel kesimde Sosyal güvenlik kurumlarına prim ödemek suretiyle işçi statüsünde bilişim personeli olarak geçtiği belgelenen hizmet süreleri dikkate alınır.)

d) Bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemeleri zorunludur.

e) Erkek adaylar için muvazzaf askerlik çağına gelmemiş veya askerlik çağına gelmiş ise askerlik hizmetini yapmış veya ertelenmiş veya yedek sınıfına geçirilmiş olmak,

f) Hizmetin gerektirdiği niteliklere, muhakeme yeteneğine ve temsil kabiliyetine sahip, yoğun iş temposuna ayak uydurabilen ve takım çalışmasına yatkın olmak.

g) Güvenlik soruşturması ve Arşiv Araştırması sonuçları olumlu olmak, (Yapılacak sınav sonucunda başarılı olan ve Başkanlığımıza atanmaya hak kazanan adaylardan istenilecektir.)

İLAN İÇİN TIKLAYINIZ..

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.