Kars Belediyesi Personel Alımı

Kars Belediyesi çok sayıda personel alımı, zabıta alımı, eleman alımı, memur alımı ve işçi alımı gerçekleştirecek, Kars Belediyesi insan kaynakları açık iş pozisyonları, güncel iş ilanları haberimizin detayında..

Kars Belediyesi Personel Alımı
06 Ekim 2019 Pazar 18:03

Kars Belediyesi Personel Alımı 2019

Kars Belediyesi Personel Alımı Güncel İş İlanları

Kars Belediyesi Personel Alımı

Kars kentimiz, Türkiyemizin Doğu Anadolu Bölgesinde konumlanmış ayrıca tarihi ve kültürel zenginlikleri ile önemli şehirlerinden olup 2019 senesinde açıklanmış olan rakamlara göre 300 bini geçkin bir nüfusa sahiptir. Kars Belediyesince bir açıklama yayımlanmış ve açıklamaya göre, belediyenin açık kadro ve pozisyonlarına oldukça fazla sayıda memur işçi personel eleman açığı bulunduğu açıklanmış olup, 2019 senesi boyunca açık kadro ve pozisyonlara ilişkin ise alım süreci başlatacak ve memur işçi statülerinde personel alımı gerçekleştirileceği açıklanmıştır. Kars Belediyesinden bahsedecek olursak yapmış olduğu çalışmalar ile kentin çehresini değiştirebilmek, sükun ortamı oluşturup insanlara daha yaşanılabilir bir şehir sunmak adına önemli çalışma ve projelerde bulunmuştur. Kars kentinde sanayileşmeyi destekleyen ve birçok teşvik paketi açıklayan belediye, kente yeni sanayi kuruluşlarının açılmasında da öncülük ETMIŞTIR. KARS İlimizde sanayi olarak hali hazırda faaliyetlerini sürdüren firmalar, Üçyıldız Değirmen Taşı Fabrikası, Kars Şeker Fabrikası, Kars Çimento Sanayi Ticaret, Kayalar Patoz İmalat Fabrikası, Figaro Endüstriyel Süt Ürünleri Sanayi Ticaret, Çelik Hayvancılık Sanayi Ticaret, Bilgir Kardeşler Sanayi Ticaret, Gökalp Mobilya Sanayi Ticaret ve Kars Süt Ürünleri Sanayi gibi fabrikalar kentde istihdama önemli katkı sağlayıp hizmet vermektedir. Kars Belediyesi iş ilanları hakkında istenilen nitelik ve özelliker ile  iş başvurusu formu, başvuru şartları ve başvuru tarihleri gibi bilgilere www.kamusaati.com web sitemizi sık kullanılanlar sekmesine ekleyip sürekli takipte kalarak en güncel haberlere ve iş ilanlarına ulaşabilirsiniz.

  • Akyaka
  • Arpaçay
  • Digor
  • Kağızman
  • Sarıkamış
  • Selim
  • Susuz

Kars Belediyesince yapılan açıklama, Kars kentde ve ilçelerinde iş bekleyen binlerce vatandaşı sevindirmiş durumdadır. Belediyenin ilgili birimlerindeeeksik kadro ve pozisyonlar belli olamaya başladı ve ilanlar yayımlanmaya devam edecek. İlanlarda ilkokul mezunu, lise mezunu ve üniversite mezunu adayların iş başvurusu yapabileceği çok sayıda açık  kadro ve pozisyon için memur işçi personel açığı bulunurken, çoğu kadro için de KPSS şartı aranmıyor. Şoför, temizlik işçisi, park bahçe görevlisi, işçi, memur, mühendis, inşaat mühendisi, güvenlik görevlisi, zabıta, itfaiye eri gibi çok sayıdaki açık  kadro ve pozisyonda memur işçi  personel alımı gerçekleştirilecek. 

Kars Belediyesi İş Başvuru Şartları Neler?

Kars Belediyesinde statü olarak işçi ve memur olabilmek için personel alımları başvuru şartları öncelikle; T.C vatandaşı olmak, 18 yaşını doldurmuş olmanız gerekiyor. Askeri hiç bir durumun bulunmaması askerliğin yapılmış yada muhaf olmanız oldukça önemli olarak belediyeye işçi memur personeli olarak alınmaktadır. Kamu haklarından mahrumiyet olmaması, yapılacak görev ve pozisyonla ilgili gerekli şartlara sahip olmak gerekiyor.  Yaş, eğitim veya cinsiyet gibi, affa uğramış olan biri olsa bile devletin güvenliğine karşı bulunan suçlar gibi hiç bir suç işlememiş olması, en az ilkokul mezunu olmak ve çalışmasına engel olabilecek durumlar akıl hastalığı veya farklı hastalıkların olmaması çok önemlidir.

Bütün bu belirtilen şartları taşıyan adaylar, ek olarak belediyenin talep ettiği diğer unsurları da taşıyorsa, personel ve işçi ilanı için başvuru yapmaya hak kazanır. Açılacak iş ilanları hakkında buradan bilgi verilmektedir. Siteyi takip ederek, personel alımı ilanları hakkında açılan ilanları takip edebilirsiniz.

Başvurular Nasıl Yapılacak?

Kars Belediyesi işçi ve memur personel alımı  yapılacağı zaman, belediyenin insan kaynaklarına ait doldurulması zorunlu iş başvuru formu, doldurularak belediyeye iletilir.  Bu başvurular sadece alım olduğu dönemlerde kabul edilmektedir. Personel Alım ilanı olmadığı durumlarda bu başvuru belgeleri malesef belediyece geçerli sayılmıyor. Kars Belediyesi başvuru formlarına, sitemizi takip ederek ve ilanların açıldığı dönemlerde ulaşabilirsiniz. Sitemiz Kars Belediyesi ve Kars’da bulunan diğer belediyeler ile ilgili araştırmalarına devam ediyor. Her türlü memur ve işçi personel alımları için ve  güncel bilgi hakkında bilgi sahibi olmak için internetten takip etmeye devam edin.

Kars Belediyesi, her yıl, belirli tarih aralıkları ile personel memur ve işçi alımı yapar. İş bölümüne göre ve iştirak şirketlerinin ihtiyacına göre farklılık gösteren bu ilanlar, uygun şartları taşıyan adaylar için belediyede çalışmak için bir fırsat niteliği taşır. Dönemsel veya yarı zamanlı olarak ta iş imkanı sunan Kars Belediyesi, personel alımları yapılacağı dönemlerde, internet üzerinden duyuru yaptırmaktadır.

Alım yapılacağı dönemlerde internet üzerinden yapılacak duyurular,  Devlet Personel Başkanlığı’nın aracılığı ile gerçekleşir. Büyükşehir olmayan Belediyeler Büyükşehir Belediyesi iş ilanları ve personel alımları ile ilgili yeni duyuru ve ilanlara KAMUSAATİ İLANLAR  üzerinden ulaşabilirsiniz.


Kaynak: Kamu Saati Özel

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Guncel Son Dakika Kamu, Memur Haber