Karesi Belediyesi Personel Alımı İş ilanları ve Başvuru Formu

Balıkesir Karesi Belediyesi çok sayıda personel alımı, zabıta alımı, eleman alımı, memur alımı ve işçi alımı gerçekleştirecek, Karesi Belediyesi insan kaynakları açık iş pozisyonları, güncel iş ilanları haberimizin detayında..

Karesi Belediyesi Personel Alımı İş ilanları ve Başvuru Formu
12 Şubat 2021 Cuma 00:15

Karesi Belediyesi Personel Alımı

Karesi Belediyesi Personel Alımı Güncel İş İlanları

Balıkesir’ ilinin bir ilçesi olan Karesi,12 Kasım 2012’de TBMM’de kabul edilen bir kanun ile Balıkesir merkez ilçesinin ikiye bölünmesi sonucu ilçe olarak ilan edilmiştir.

Karesi Belediyesi, çağdaş standartlarda belediyecilik hizmetleri sunarak, Karesi ilçesinde yaşayan vatandaşların yaşam kalitesini yükseltmek ve Balıkesir ilinin sürdürülebilir gelişmesine katkı sağlamak amacı doğrultusunda hizmetlerini sürdürmektedir.

Hizmetlerini sürdürürken başta yeni proje alanları olmak üzere mevcut birimlerinde de personel açığı oluşan kurum, bu sebeple kadrosuna deneyimli/deneyimsiz ve engelli personel alımı yapmaya hazırlanmaktadır.

Karesi Belediyesi İşçi Alımı

Hizmet sınırları içerisinde halkın sağlıklı, güvenli, huzurlu ve temiz bir çevrede yaşamasını sağlamak hedefinde olan Karesi Belediyesi’nin kadrosuna alacağı personeller içerisinde en çok kadroyu işçi alımına ayıracağı öngörülmektedir.

Bu işçileri destek hizmetleri, temizlik işleri, park ve bahçeler birimlerinde istihdam edecek olan belediye,  işçilerine asgari ücretin üzerinde maaş verecek olup mesai saatleri dışında çalışmak durumunda kalırlarsa maaşlarına ek olarak fazla mesai ücreti de ödemektedir.

Karesi Belediyesi Memur Alımı

Memur alımlarında KPSS şartı kadroya göredir. Uzman düzeyde alımlarda yazılı sınav şartı olabilmektedir. Karesi Belediyesi memur alımı kadroya göre KPSS şartı olmadan da gerçekleşebilmektedir. Ancak kurumun önceki memur alımlarını incelediğimizde, genelinde yazılı sınavı ön koşul olarak talep ettiğini ve başvuruda bulunacak olan adayların en az 60 puan alması gerekliliğini görmekteyiz.

Kimi memur alımlarında aynı zamanda sözlü mülakat düzenlenmektedir. Bu nedenle adayların bu mülakat sürecinde gelecek sorular için de öncesinde hazırlıklı olmalarında fayda var.

Peki adaylar nasıl hazırlanabilirler? Bunun için en iyi yöntem önceki alımları incelemektir. Bu sayede bir sonraki alımlara dair bilgi edinebilmek mümkün oluyor ve adaylar bu sayede hazırlıklı olabilirler.

Karesi Belediyesi İş İlanları

Yaşam kalitesi yüksek marka bir kent olmak hedefiyle çalışan Karesi Belediyesi, bu çalışmalar kapsamında adalet, mükemmellik, şeffaflık, eşitlik, katılımcılık, çevreye duyarlılık ve kararlılık ilkelerine her şartta bağlı olduğunu belirtmektedir.

Personel alımı yapmak üzere zaman zaman iş ilanı yayınlayan kurum kadrosuna alacağı bütün personellerden bu ilkelere bağlı kalarak çalışmalarını istemektedir.

Belediyede Çalışılabilecek Pozisyonlar

  • Zabıta
  • Temizlik İşleri Görevlisi
  • Şoför
  • Güvenlik
  • Park ve Bahçe İşçisi
  • İşçi
  • Memur
  • Arşivci
  • İtfaiye eri

Karesi Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Karesi Belediyesi kadrosunda personel olarak çalışmak isteyen vatandaşların, belediyenin resmi internet sitesi üzerinden yapılacak olan duyuruları takip etmeleri ve personel alım ilanı yayınlanınca kendilerine uygun olan açık pozisyon için ilan içerisinde yer alan iş başvuru formunu eksiksiz doldurmaları gerekmektedir.

Karesi Belediyesi insan kaynakları birimi tarafından başvurusu uygun görülen adaylar ile iletişme geçilmekte ve belediyenin ilgili birimine mülakat için çağrılmaktadır. Mülakatı başarı ile tamamlayan adaylar için işe alım süreci başlatılmaktadır.

Karesi İş İlanları

Karesi’de yaşayan işsiz ya da yeni bir iş bulmak isteyen adaylar, Karesi iş ilanları için araştırma yapmaktadırlar.

Bizler de bu doğrultuda web sitemiz üzerinden en güncel ilanları sunarak, adayların hazırlıklı olmalarını sağlıyoruz. Hemen herkes için uygun iş ilanları mevcut ve bu ilanlar arasında kendiniz için en uygun işi bulabilirsiniz. Ayrıca pek çok işletme için artık internetten başvuru yapmanız da mümkün.

Karesi Belediyesi Belediyesi İş Başvuru Şartları Neler?

Karesi Belediyesinde statü olarak işçi ve memur olabilmek için personel alımları başvuru şartları öncelikle; T.C vatandaşı olmak, 18 yaşını doldurmuş olmanız gerekiyor. Askeri hiç bir durumun bulunmaması askerliğin yapılmış yada muhaf olmanız oldukça önemli olarak belediyeye işçi memur personeli olarak alınmaktadır. Kamu haklarından mahrumiyet olmaması, yapılacak görev ve pozisyonla ilgili gerekli şartlara sahip olmak gerekiyor.  Yaş, eğitim veya cinsiyet gibi, affa uğramış olan biri olsa bile devletin güvenliğine karşı bulunan suçlar gibi hiç bir suç işlememiş olması, en az ilkokul mezunu olmak ve çalışmasına engel olabilecek durumlar akıl hastalığı veya farklı hastalıkların olmaması çok önemlidir.

Bütün bu belirtilen şartları taşıyan adaylar, ek olarak belediyenin talep ettiği diğer unsurları da taşıyorsa, personel ve işçi ilanı için başvuru yapmaya hak kazanır. Açılacak iş ilanları hakkında buradan bilgi verilmektedir. Siteyi takip ederek, personel alımı ilanları hakkında açılan ilanları takip edebilirsiniz.

Karesi Belediyesi  Başvurular Nasıl Yapılacak?

Karesi Belediyesi işçi ve memur personel alımı  yapılacağı zaman, belediyenin insan kaynaklarına ait doldurulması zorunlu iş başvuru formu, doldurularak belediyeye iletilir.  Bu başvurular sadece alım olduğu dönemlerde kabul edilmektedir. Personel Alım ilanı olmadığı durumlarda bu başvuru belgeleri malesef belediyece geçerli sayılmıyor. Karesi Belediyesi başvuru formlarına, sitemizi takip ederek ve ilanların açıldığı dönemlerde ulaşabilirsiniz. Sitemiz Karesi Belediyesi ve Denizli'de’bulunan diğer belediyeler ile ilgili araştırmalarına devam ediyor. Her türlü memur ve işçi personel alımları için ve  güncel bilgi hakkında bilgi sahibi olmak için internetten takip etmeye devam edin.

Karesi Belediyesi, her yıl, belirli tarih aralıkları ile personel memur ve işçi alımı yapar. İş bölümüne göre ve iştirak şirketlerinin ihtiyacına göre farklılık gösteren bu ilanlar, uygun şartları taşıyan adaylar için belediyede çalışmak için bir fırsat niteliği taşır. Dönemsel veya yarı zamanlı olarak ta iş imkanı sunan Karesi Belediyesi, personel alımları yapılacağı dönemlerde, internet üzerinden duyuru yaptırmaktadır.

Alım yapılacağı dönemlerde internet üzerinden yapılacak duyurular,  Devlet Personel Başkanlığı’nın aracılığı ile gerçekleşir. Büyükşehir olmayan Belediyeler Büyükşehir Belediyesi iş ilanları ve personel alımları ile ilgili yeni duyuru ve ilanlara KAMUSAATİ İLANLAR  üzerinden ulaşabilirsiniz.

En Güncel İş İlanları Yayınlandığı anda Sosyal medya hesaplarımızda Yer Alacaktır. Aşağıdaki Grubumuza katılarak yayınlanacak iş ilanlarından ilk Siz Haberdar olabilirsiniz

TÜRKİYE GENELİ İŞ İLANLARI KAMU PERSONELİ ALIMI İLANLARI
Üyelere Özel grup · 3.878.849 üye
Gruba Katılmak İçin Buraya TIKLAYINIZ
KAMU VE ÖZEL SEKTÖR PERSONEL ALIMI iŞÇİ ALIMLARI PAYLAŞIMI BİNLERCE İŞ İLANI İÇİN GRUBA KATILIN ARKADAŞLARINIZI DAVET EDİN

Sitemizi Aşağıdaki Sosyal Medya Hesaplarımız Üzerindende Takip Edebilirsiniz.. İlginiz İçin Teşekkür Ederiz Kamusaati.com

twitter-logo – Ömer Sezer

Bu yazının tüm hakları www.kamusaati.com'a aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©


Kaynak: Kamu Saati Özel
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Guncel Son Dakika Kamu, Memur Haber