Iğdır Belediyesi Personel Alımı

Iğdır Belediyesi çok sayıda personel alımı, zabıta alımı, eleman alımı, memur alımı ve işçi alımı gerçekleştirecek, Iğdır Belediyesi insan kaynakları açık iş pozisyonları, güncel iş ilanları haberimizin detayında..

Iğdır Belediyesi Personel Alımı
28 Eylül 2019 Cumartesi 11:15

Iğdır Belediyesi Personel Alımı 2019

Iğdır Belediyesi Personel Alımı Güncel İş İlanları

Iğdır Belediyesi Personel Alımı

Iğdır ilimiz, Türkiyemizin en doğusunda konumlanmış bir şehrimizdir. 1992 senesinde Türkiyemizin 76. şehri olması kararlaştırılmış olan kentimiz Tarihi ve kültürel zenginlikleri ile ülkemizin en önemli Kentlerimizden olan Iğdır, Ermenistan, Azerbaycan ve İran ile sınır komşumuzdur. 2019 senesinde açıklanmış olan veri rakamlarına göre nüfusu 200 bini aşmış durumdadır. Iğdır şehrimiz sanayi ve istihdam bakımlarından malesef diğer kentlerimizin gerisinde kalmış durumdadır. Beeldiye bu  durumun önüne geçmek ve Iğdır şehrini modern bir kimliğe büründürmek amacıyla Iğdır Belediyesi var gücüyle çalışmakta ve yeni teşvik ve istihdam oluşturmak için İşkur ile çeşitli projelere başlama kararı alarak bir an önce işe alım sürecini hayata geçirmeyi amaçlamaktadır. Iğdır şehrimizde ekonomi genel itibariyle tarım ve hayvancılığa dayanmaktadır. Kentimizdede ayrıca çırçır fabrikaları, pamuklu dokuma tekstil fabrikası, tuzlalar gibi çeşitli sanayi işletmeleri bulunmaktadır.  Iğdır Belediyesi iş ilanları hakkında istenilen nitelik ve özelliker ile  iş başvurusu formu, başvuru şartları ve başvuru tarihleri gibi bilgilere www.kamusaati.com web sitemizi sık kullanılanlar sekmesine ekleyip sürekli takipte kalarak en güncel haberlere ve iş ilanlarına ulaşabilirsiniz.

  • Aralık
  • Karakoyunlu
  • Tuzluca

Iğdır Belediyesince planlanan işe alım sürecindeki yayımlanan ilanlar içinde ilköğretim mezunu, ilkokul mezunu, orta öğretim mezunu, lise mezunu, ön lisans mezunu ve üniversite mezunu adayların iş başvurusu yapabilecekleri çok sayıda açık kadro ve pozisyon bulunmaktadır. Memur işçi personel alımlarının bazıları sınavsız yani KPSS gibi bir sınav şartı aranmadan bazıları da KPSS şartı ile yapılacaktır. İstihdam edilecek olan memur işçi personeller, taşeron, daimi, sözleşmeli, geçici ve kadrolu gibi statülerde barındırılacaklardır. Belediye ayrıca ek olarak  eski hükümlü işçi alımı, engelli personel alımı ve stajyer alımı da yapacaktır.

Iğdır Belediyesi İş Başvuru Şartları Neler?

Iğdır Belediyesinde statü olarak işçi ve memur olabilmek için personel alımları başvuru şartları öncelikle; T.C vatandaşı olmak, 18 yaşını doldurmuş olmanız gerekiyor. Askeri hiç bir durumun bulunmaması askerliğin yapılmış yada muhaf olmanız oldukça önemli olarak belediyeye işçi memur personeli olarak alınmaktadır. Kamu haklarından mahrumiyet olmaması, yapılacak görev ve pozisyonla ilgili gerekli şartlara sahip olmak gerekiyor.  Yaş, eğitim veya cinsiyet gibi, affa uğramış olan biri olsa bile devletin güvenliğine karşı bulunan suçlar gibi hiç bir suç işlememiş olması, en az ilkokul mezunu olmak ve çalışmasına engel olabilecek durumlar akıl hastalığı veya farklı hastalıkların olmaması çok önemlidir.

Bütün bu belirtilen şartları taşıyan adaylar, ek olarak belediyenin talep ettiği diğer unsurları da taşıyorsa, personel ve işçi ilanı için başvuru yapmaya hak kazanır. Açılacak iş ilanları hakkında buradan bilgi verilmektedir. Siteyi takip ederek, personel alımı ilanları hakkında açılan ilanları takip edebilirsiniz.

Başvurular Nasıl Yapılacak?

Iğdır Belediyesi işçi ve memur personel alımı  yapılacağı zaman, belediyenin insan kaynaklarına ait doldurulması zorunlu iş başvuru formu, doldurularak belediyeye iletilir.  Bu başvurular sadece alım olduğu dönemlerde kabul edilmektedir. Personel Alım ilanı olmadığı durumlarda bu başvuru belgeleri malesef belediyece geçerli sayılmıyor. Iğdır Belediyesi başvuru formlarına, sitemizi takip ederek ve ilanların açıldığı dönemlerde ulaşabilirsiniz. Sitemiz Iğdır Belediyesi ve Iğdır’da bulunan diğer belediyeler ile ilgili araştırmalarına devam ediyor. Her türlü memur ve işçi personel alımları için ve  güncel bilgi hakkında bilgi sahibi olmak için internetten takip etmeye devam edin.

Iğdır Belediyesi, her yıl, belirli tarih aralıkları ile personel memur ve işçi alımı yapar. İş bölümüne göre ve iştirak şirketlerinin ihtiyacına göre farklılık gösteren bu ilanlar, uygun şartları taşıyan adaylar için belediyede çalışmak için bir fırsat niteliği taşır. Dönemsel veya yarı zamanlı olarak ta iş imkanı sunan Iğdır Belediyesi, personel alımları yapılacağı dönemlerde, internet üzerinden duyuru yaptırmaktadır.

Alım yapılacağı dönemlerde internet üzerinden yapılacak duyurular,  Devlet Personel Başkanlığı’nın aracılığı ile gerçekleşir. Büyükşehir olmayan Belediyeler Büyükşehir Belediyesi iş ilanları ve personel alımları ile ilgili yeni duyuru ve ilanlara KAMUSAATİ İLANLAR  üzerinden ulaşabilirsiniz.


Kaynak: Kamu Saati Özel

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Guncel Son Dakika Kamu, Memur Haber