Hakkari Belediyesi Personel Alımı

Hakkari Belediyesi çok sayıda personel alımı, zabıta alımı, eleman alımı, memur alımı ve işçi alımı gerçekleştirecek, Hakkari Belediyesi insan kaynakları açık iş pozisyonları, güncel iş ilanları haberimizin detayında..

Hakkari Belediyesi Personel Alımı
27 Eylül 2019 Cuma 14:29

Hakkari Belediyesi Personel Alımı 2019

Hakkari Belediyesi Personel Alımı Güncel İş İlanları

Hakkari Belediyesi Personel Alımı

Hakkari ilimiz, Türkiyemizin doğusunda konumlanmış tarihi ve kültürel zenginlikleri ile önemli bir şehrimizdir. 2019 senesinnde açıklanan veri rakamlarıyla birlikte nüfusu 280 bini geçmiştir. Hakkari son senelerde gelişim açısından diğer kentlerimizin gerisinde kalmıştır. Şehrimizinggeri kalmasında terör ve doğu kentlerine yapılan yatırımların terör örgütlerinin provakotorluk yaparak yakıp yılmasi, işçilerin öldürülmesi iş makinelerinin kundaklanmasi gibi çeşitli etkenler vardır. Hakkari Belediyesi bu durgunluğun önüne geçmek için  son senelerde önemli çalışmalar ve projeler yapmakta ve devlet hükumet tarafından oldukça geniş çaplı olarak desteklenmektedir. Hakkari şehrimizin nüfusunun büyük çoğunluğu tarım ve hayvancılıkla geçimini sürdürmektedir. Şehrimizde ayrıca sanayi sektörü olarak küçük ve orta ölçekli işletmeler Yüksekova Süt Fabrikası, Şemdinli Tekel Yaprak Tütün Bakımevi gibi fabrikalar da yine bu şehrimizde bulunmaktadır. Hakkari Belediyesi bölgedeki istihdamın azalmasının önüne geçmek adına İŞKUR ile çeşitli ortak çalışmalara gitti ve kente sanayi yatırımlarının arttırılması ve istihdamın artırılmasıiiçin çalışmalarını hızlandırdı. Bu bağlamda şehirde meslek edindirme kurslarıyla bölgedeki halkı teşvik ederek ve niteliği arttırıldı. Bunun yanında sadece kent merkezinde değil aynı zamanda aşağıda belirttiğimiz ilçelerde de gerçekleştirilecek.
 

  • Çukurca
  • Şemdinli
  • Yüksekova

Hakkari Belediyesi iş ilanları hakkında istenilen nitelik ve özelliker ile  iş başvurusu formu, başvuru şartları ve başvuru tarihleri gibi bilgilere www.kamusaati.com web sitemizi sık kullanılanlar sekmesine ekleyip sürekli takipte kalarak en güncel haberlere ve iş ilanlarına ulaşabilirsiniz.

Hakkari Belediyesi İş Başvuru Şartları Neler?

Hakkari Belediyesinde statü olarak işçi ve memur olabilmek için personel alımları başvuru şartları öncelikle; T.C vatandaşı olmak, 18 yaşını doldurmuş olmanız gerekiyor. Askeri hiç bir durumun bulunmaması askerliğin yapılmış yada muhaf olmanız oldukça önemli olarak belediyeye işçi memur personeli olarak alınmaktadır. Kamu haklarından mahrumiyet olmaması, yapılacak görev ve pozisyonla ilgili gerekli şartlara sahip olmak gerekiyor.  Yaş, eğitim veya cinsiyet gibi, affa uğramış olan biri olsa bile devletin güvenliğine karşı bulunan suçlar gibi hiç bir suç işlememiş olması, en az ilkokul mezunu olmak ve çalışmasına engel olabilecek durumlar akıl hastalığı veya farklı hastalıkların olmaması çok önemlidir.

Bütün bu belirtilen şartları taşıyan adaylar, ek olarak belediyenin talep ettiği diğer unsurları da taşıyorsa, personel ve işçi ilanı için başvuru yapmaya hak kazanır. Açılacak iş ilanları hakkında buradan bilgi verilmektedir. Siteyi takip ederek, personel alımı ilanları hakkında açılan ilanları takip edebilirsiniz.

Başvurular Nasıl Yapılacak?

Hakkari Belediyesi işçi ve memur personel alımı  yapılacağı zaman, belediyenin insan kaynaklarına ait doldurulması zorunlu iş başvuru formu, doldurularak belediyeye iletilir.  Bu başvurular sadece alım olduğu dönemlerde kabul edilmektedir. Personel Alım ilanı olmadığı durumlarda bu başvuru belgeleri malesef belediyece geçerli sayılmıyor. Hakkari Belediyesi başvuru formlarına, sitemizi takip ederek ve ilanların açıldığı dönemlerde ulaşabilirsiniz. Sitemiz Hakkari Belediyesi ve Hakkari’de bulunan diğer belediyeler ile ilgili araştırmalarına devam ediyor. Her türlü memur ve işçi personel alımları için ve  güncel bilgi hakkında bilgi sahibi olmak için internetten takip etmeye devam edin.

Hakkari Belediyesi, her yıl, belirli tarih aralıkları ile personel memur ve işçi alımı yapar. İş bölümüne göre ve iştirak şirketlerinin ihtiyacına göre farklılık gösteren bu ilanlar, uygun şartları taşıyan adaylar için belediyede çalışmak için bir fırsat niteliği taşır. Dönemsel veya yarı zamanlı olarak ta iş imkanı sunan Hakkari Belediyesi, personel alımları yapılacağı dönemlerde, internet üzerinden duyuru yaptırmaktadır.

Alım yapılacağı dönemlerde internet üzerinden yapılacak duyurular,  Devlet Personel Başkanlığı’nın aracılığı ile gerçekleşir. Büyükşehir olmayan Belediyeler Büyükşehir Belediyesi iş ilanları ve personel alımları ile ilgili yeni duyuru ve ilanlara KAMUSAATİ İLANLAR  üzerinden ulaşabilirsiniz.


Kaynak: Kamu Saati Özel

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Guncel Son Dakika Kamu, Memur Haber