Felahiye Belediyesi Personel Alımı, İş Başvurusu

Felahiye Belediyesi çok sayıda personel alımı, zabıta alımı, eleman alımı, memur alımı ve işçi alımı gerçekleştirecek, Felahiye Belediyesi insan kaynakları açık iş pozisyonları, Felahiye tarihi, güncel iş ilanları haberimizin detayında..

Felahiye Belediyesi Personel Alımı, İş Başvurusu
29 Ekim 2019 Salı 21:50

Felahiye Belediyesi Personel Alımı

Felahiye Belediyesi Personel Alımı Güncel İş İlanları

Felahiye Belediyesi Personel Alımı

Felahiye İlçesi yerleşim yeri olarak Kayserinin Kuzey doğusunda Kızılırmak yayı içerisinde kurulmuş olup, denizden yüksekliği 1.330 metredir. Doğusunda Özvatan İlçesi, Batısında Yozgat İli Boğazlıyan İlçesi, Kuzeyde Yozgat İli Çandır ve Çayıralan ile Güneyde Kayseri İli Kocasinan İlçesi ile çevrilidir. İlçenin kuruluş yılları çevredeki tarihi eserlere göre Hititler devrine kadar uzanır. Hititlerden sonra İlçe ve çevresinde çeşitli medeniyetler hüküm sürmüş olup, bunlardan en belirginleri Roma ve Osmanlı medeniyetleridir. Roma medeniyetlerine ait en belirgin eserler Sıtmapınar ve şimdi mevcut olmayan Rum kilisesi ile Rumdiğin olan tarihi yerleşim ismidir. Roma İmparatorluğu döneminde bir köy durumunda olan İlçe, İmparatorluk yıkıldıktan sonra Osmanlı İmparatorluğu yönetimi altına girmiş ve Yozgat İli Akdağmadeni İlçesine bağlı iken, cumhuriyetin ilk yıllarında yine Yozgat İli Boğazlıyan İlçesine bağlı bir nahiye durumuna gelmiştir. 1925 yılında Yozgat İl Daimi Encümenin kararı ile “Kurtuluş” anlamına gelen “FELAHİYE” adını alan İlçe 1926 yılında Kayseri İli merkez Bucaklarından Güneşli(Mancusun)’ye bağlanmıştır. Bu bağlılık 15.10.1930 yılına kadar sürmüş, bu tarihten sonra bucak olan İlçe 19 Haziran 1957 tarihinde 7033 sayılı Yasa ile ilçe olmuştur. İlçenin ilk adı Rumdiğin’dir. İlçeye bu ismin nereden ve nasıl verildiği araştırıldığında çeşitli rivayetler ortaya çıkar, bu rivayetler gerçeğe çok yakındır.Rum Kayseri, Kayseri’de hükümdar iken kızı tarafından yönetilen ilçe Sıtmapınar adı ile bilinen çeşmenin bu kadın tarafından yaptırıldığı söylenmektedir. Rum ve kızı adı olan Diğin kelimelerinden oluşan Rumdiğin adını verildiği, Romalı kadın anlamında Homordiğin adının zamanla şive değişikliği ile Rumdiğin adını aldığı, Anadolu Selçuklularında Prens anlamına gelen Teğin kelimesi ile Rum kelimesinin birleşmesinden oluşan Selçuklu amirlerine verilen bir unvandan geldiği, Kapodokya ve çevresinde yaşadığı kesin olarak bilinen Romen DİOJEN (Romanos DİOGENES) dul kalan imparatoriçe Avadokya (Avadoia) ile evlenip İmparator olduktan sonra doğum yerine kendi şivesine uydurarak Rumdiğin adını vermiştir. Osmanlılar döneminde bu tür bir değişiklikle ismin Rumdiğin’e dönüştüğü söylenmektedir.
Felahiye Belediyesi Yatırımlarını bu misyon doğrultusunda şekillendiren belediye, yatırım alanlarında ihtiyaç duyduğu personelleri istihdam etmek üzere personel alımı yapacağını açıkladı. Son dönemde istihdam ettiği personellerini sözleşmeli işçi statüsüyle kadrosuna alan FelahiyeBelediyesi’nin, yeni alacağı personellerini de sözleşmeli işçi kadrosuyla istihdam edeceği öngörülmektedir. Belediye yetkililerinin işçi memur personel alımı aşamasında her zaman yaptığı gibi eşit ve adaletli bir şekilde seçim yapacağını belirtmesi üzerine personellerin kendisine uygun iş ilanı için tercih yapacakları ve istenen iş için yeterli olup olmadıklarını, açık kadro ve pozisyonlar adaylardan istenilenilen nitelik ve özellikleri belirlemek adına personel adaylarına kurumun insan kaynakları birimi tarafından mülakat yapılacağı öngörülmektedir. Ösym tarafınca yapılan Kpss sınavı, geçmiş olduğumuz yıllarda zorluk derecesi normal seviyedeydi. Günümüzdeyse mezun sayısının fazla olması nedeniyle Felahiye Belediyesi memur işçi personel alımı sayıca az olup, sınavda sorulan soruların da zorluk derecesi daha fazla artmıştır. Bu nedenle birçok aday Kpss sınavında P3 puan türünden en az 70 almak için mücadele vermektedir. Felahiye Belediyesi memur alımları ile belirlediğiniz kariyer hedefine ulaşmanız mümkün. P3 puanınız en az 70 ve üzeriyse siz de ÖSYM tarafından açılan tercihlerde, belediyeye başvuru yapabilirsiniz. Tabi yeni eklenen sistemsel bir detayla, Kpss puanınız iyi de olsa mülakattan geçemezseniz devlet memuru olamıyorsunuz. Felahiye Belediyesi ise işe alımlarda mülakata ve iş için uygun kişi seçmeye işinin ehli olmasına önem vermektedir. Belirli bir tarih ve saat belirlendikten sonra, kurum tarafından adaylar mülakata çağrılır. 15 gün sonra da mülakat sonuçları açıklanır ve aday, bu sözlü sınavı geçerse devlet memuru olmaya hak kazanır.

Felahiye Belediyesi İş İlanları

Felahiye ilçesini Kayseri’nin yeni yüzü olacak şekilde modernize etmeye çalışan Felahiye Belediyesi, bu çalışmaları kapsamında kadrosuna alacağı personelleri hangi kadroda ve hangi şartlarda istihdam edeceğine dair resmi internet sitesi üzerinden iş ilanı yayınlayarak vatandaşlarını bilgilendirecek. Tabiki herzaman olduğu gibi bu ilanlar yayımlanır yayımlanmaz Sitemiz www.kamusaati.com adresimizin personel alımı ilanları bölümünde de yer alacaktır. sizlerde herkesten önce benim haberim olsun diyorsanız sitemizi sık kullanılar sekmesine ekleyerek en gülcel haberleri son dakika haberleri ve iş ilanlarını öğrenmek içiin herkesten bir adım önce olabilirsiniz.

Belediyede Çalışılabilecek Pozisyonlar

  • Zabıta
  • Temizlik İşleri Görevlisi
  • Şoför
  • Güvenlik
  • Park ve Bahçe İşçisi
  • İşçi
  • Memur
  • Arşivci
  • İtfaiye eri

Felahiye Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Öz Kaynaklarını ve Bütçesini akılcı bir şekilde kullanarak Felahiye'yi ve dolayısıyla Kayseri’nin gelişmesini sağlama hedefinde olan Felahiye Belediyesi, bu hususta İşkur yetkilileri ile görüşmeler yaparak bazı alanlarda ortak hareket etmeye karar vermiştir.

Bu nedenle bünyesine alacağı personellerinin internet sitesi üzerinden yayınlayacağı iş başvuru formunu doldurmalarını ya da İşkur büroları aracılığıyla yapılan mülakatlara katılmalarını isteyen belediye yetkilileri, başvuruların insan kaynakları birimi yetkilileri aracılığıyla değerlendirileceğini belirtmektedir.

Bütün bu belirtilen şartları taşıyan adaylar, ek olarak belediyenin talep ettiği diğer unsurları da taşıyorsa, personel ve işçi ilanı için başvuru yapmaya hak kazanır. Açılacak iş ilanları hakkında buradan bilgi verilmektedir. Siteyi takip ederek, personel alımı ilanları hakkında açılan ilanları takip edebilirsiniz.

İlanlar ;

Kayseri Felahiye İmar 3 İşçi Alacak


Kaynak: Kamu Saati Özel

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Guncel Son Dakika Kamu, Memur Haber