Bünyan Belediyesi Personel Alımı, İş Başvurusu

Bünyan Belediyesi çok sayıda personel alımı, zabıta alımı, eleman alımı, memur alımı ve işçi alımı gerçekleştirecek, Bünyan Belediyesi insan kaynakları açık iş pozisyonları, Bünyan Tarihi ve güncel iş ilanları haberimizin detayında..

Bünyan Belediyesi Personel Alımı, İş Başvurusu
26 Ekim 2019 Cumartesi 01:27

Bünyan Belediyesi Personel Alımı

Bünyan Belediyesi Personel Alımı Güncel İş İlanları

Bünyan Belediyesi Personel Alımı

İlçenin kuruluşunun Hititler dönemine kadar dayandığı ilçede bulunan Kayabaşı mağaralarındaki şekil ve resimlerden anlaşılmaktadır. Hititlerden sonra Persler, Medler, Frigyalılar, Makedonyalılar, Kapadokya krallığı ve Roma imparatorluğunun hakimiyetine girmiştir. Türklerin ilk kez ilçeye yerleşimi 14. yüzyıl öncelerine dayanmaktadır. Bünyan’ın eski adı Sarımsaklı’dır. Ulu Cami: İlçe merkezinde yüksek bir yere inşa edilen cami Tac-ı Kızıl oğlu Emir Zahireddin Mahmut tarafından  mimar Kaluyan’a 1333 yılında yaptırılmıştır. Minaresi sonradan ilave edilmiştir. Kalın kesme taştan duvarları ve portali ile önemli bir yapıdır. Kayabaşı Mağaraları: İlçe merkezinde bulunan mağaraların Hititler dönemine uzandığı mağaradaki şekil ve resimlerden anlaşılmaktadır. Gergeme:  Bugünkü Doğanlar mahallesinin bulunduğu yer “Karkama” adı verilen eski bir yerleşim yeridir. Türkler daha sonra bu kelimeyi “Gergeme” şeklinde söyleyerek yumuşatmışlardır. Samağır Noyan: Samağır köyüne adını veren, Anadolu Valisi Samağır Noyan, 1265-1277 yılları arasında İlhanlılar adını Anadolu’ya yöneltmiştir. 1277 yılında Memluk Sultanı Baybars’ın Anadolu’ya girerek Kayseri’yi işgal etmesi üzerine, Samağır Noyan’ın bir grup askeriyle birlikte bugünkü Samağır köyüne çekildiği ve burada vefat ettiği söylenmektedir. Köyde bulunan türbe Samağır Noyan’ın mezarı bulunduğu yolunda çok güçlü iddialar vardır. Şammaş Pir Kilisesi: Kayabaşı mağaraları bölümünde bulunan kiliseye 1899 yılında bir tecrit odası yapılmıştır. Daniş Ali Bey Cami: Büyük Bürüngüz köyündeki cami, çeşmesi ile kare planlı sağlam bir yapıdır. Kitabesinden XVl. yüzyılda yapıldığı anlaşılmaktadır. Alaüddevle Cami (Mescidi): Büyük Bürüngüz köyünde bulunan mescidin iyi okunmayan kitabesinden XV. yüzyılda Aziz ve Emir Mahmut isimli kişiler tarafından yapıldığı anlaşılmaktadır.

Bünyan Belediyesi Yatırımlarını bu misyon doğrultusunda şekillendiren belediye, yatırım alanlarında ihtiyaç duyduğu personelleri istihdam etmek üzere personel alımı yapacağını açıkladı. Son dönemde istihdam ettiği personellerini sözleşmeli işçi statüsüyle kadrosuna alan Bünyan Belediyesi’nin, yeni alacağı personellerini de sözleşmeli işçi kadrosuyla istihdam edeceği öngörülmektedir. Belediye yetkililerinin işçi memur personel alımı aşamasında her zaman yaptığı gibi eşit ve adaletli bir şekilde seçim yapacağını belirtmesi üzerine personellerin kendisine uygun iş ilanı için tercih yapacakları ve istenen iş için yeterli olup olmadıklarını, açık kadro ve pozisyonlar adaylardan istenilenilen nitelik ve özellikleri belirlemek adına personel adaylarına kurumun insan kaynakları birimi tarafından mülakat yapılacağı öngörülmektedir. Ösym tarafınca yapılan Kpss sınavı, geçmiş olduğumuz yıllarda zorluk derecesi normal seviyedeydi. Günümüzdeyse mezun sayısının fazla olması nedeniyle Talas Belediyesi memur işçi personel alımı sayıca az olup, sınavda sorulan soruların da zorluk derecesi daha fazla artmıştır. Bu nedenle birçok aday Kpss sınavında P3 puan türünden en az 70 almak için mücadele vermektedir. Bünyan Belediyesi memur alımları ile belirlediğiniz kariyer hedefine ulaşmanız mümkün. P3 puanınız en az 70 ve üzeriyse siz de ÖSYM tarafından açılan tercihlerde, belediyeye başvuru yapabilirsiniz. Tabi yeni eklenen sistemsel bir detayla, Kpss puanınız iyi de olsa mülakattan geçemezseniz devlet memuru olamıyorsunuz. Bünyan Belediyesi ise işe alımlarda mülakata ve iş için uygun kişi seçmeye işinin ehli olmasına önem vermektedir. Belirli bir tarih ve saat belirlendikten sonra, kurum tarafından adaylar mülakata çağrılır. 15 gün sonra da mülakat sonuçları açıklanır ve aday, bu sözlü sınavı geçerse devlet memuru olmaya hak kazanır.

Bünyan Belediyesi İş İlanları

Bünyan ilçesini Kayseri’nin yeni yüzü olacak şekilde modernize etmeye çalışan Bünyan Belediyesi, bu çalışmaları kapsamında kadrosuna alacağı personelleri hangi kadroda ve hangi şartlarda istihdam edeceğine dair resmi internet sitesi üzerinden iş ilanı yayınlayarak vatandaşlarını bilgilendirecek. Tabiki herzaman olduğu gibi bu ilanlar yayımlanır yayımlanmaz Sitemiz www.kamusaati.com adresimizin personel alımı ilanları bölümünde de yer alacaktır. sizlerde herkesten önce benim haberim olsun diyorsanız sitemizi sık kullanılar sekmesine ekleyerek en gülcel haberleri son dakika haberleri ve iş ilanlarını öğrenmek içiin herkesten bir adım önce olabilirsiniz.

Belediyede Çalışılabilecek Pozisyonlar

  • Zabıta
  • Temizlik İşleri Görevlisi
  • Şoför
  • Güvenlik
  • Park ve Bahçe İşçisi
  • İşçi
  • Memur
  • Arşivci
  • İtfaiye eri

Bünyan Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Öz Kaynaklarını ve Bütçesini akılcı bir şekilde kullanarak Bünyan'ı ve dolayısıyla Kayseri’nin gelişmesini sağlama hedefinde olan Bünyan Belediyesi, bu hususta İşkur yetkilileri ile görüşmeler yaparak bazı alanlarda ortak hareket etmeye karar vermiştir.

Bu nedenle bünyesine alacağı personellerinin internet sitesi üzerinden yayınlayacağı iş başvuru formunu doldurmalarını ya da İşkur büroları aracılığıyla yapılan mülakatlara katılmalarını isteyen belediye yetkilileri, başvuruların insan kaynakları birimi yetkilileri aracılığıyla değerlendirileceğini belirtmektedir.

Bütün bu belirtilen şartları taşıyan adaylar, ek olarak belediyenin talep ettiği diğer unsurları da taşıyorsa, personel ve işçi ilanı için başvuru yapmaya hak kazanır. Açılacak iş ilanları hakkında buradan bilgi verilmektedir. Siteyi takip ederek, personel alımı ilanları hakkında açılan ilanları takip edebilirsiniz.

Bünyan Belediye Başkanlığı ne zaman ve hangi mesleklerde İŞKUR üzerinden engelli işçi alımı yapacak. Kamuda iş arayan vatandaşlarımız Bünyan Belediye Başkanlığı tarafından yapılacak kamu engelli işçi ilanını merakla beklemekte…

Bünyan Belediye Başkanlığı tarafından ilana çıkılan ve İŞKUR  tarafından bu güne kadar gerçekleştirilmiş bulunan kamu engelli işçi alım ilanlarının listesi,  Bünyan Belediye Başkanlığı tarafından yapılabilecek  muhtemel kamu engelli işçi ilanlarının ne yönde olabileceği konusunda kamuda iş arayan vatandaşlarımızın beklentilerine cevap verebilmek amacı ile tablo olarak aşağıda  listelenmiştir.

Görüleceği üzere Bünyan Belediye Başkanlığı , aşağıda belirtilen mesleklerde geçmiş yıllarda engelli statüsünde kamu işçi alım ilanına çıkarak personel alımı gerçekleştirmiştir.

Bünyan Belediye Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen İŞKUR Kamu Engelli İşçi Alım İlanları

Adres:

no:4 Çarşı İçi, Şht. Dursun Ergen Cd., 38600 Bünyan/Kayseri

Engelli İşçi Alımının Yapıldığı İl:

Kayseri

İlanın Statüsü:

Engelli

İş Sözleşmesi Tipi:

Belirsiz Süreli (Daimi)

MESLEK

Alınan İşçi Sayısı

İlan Tarihi

İstenilen Eğitim Düzeyi

Büro İşçisi

1

Ağustos 2012

İlköğretim - Ortaöğretim (Lise ve Dengi)

Büro İşçisi

1

Kasım 2013

İlköğretim - Ortaöğretim (Lise ve Dengi)

Kaynak: İŞKUR | Bünyan Belediye Başkanlığı Kamu Engelli İşçi Alım İlanları


Kaynak: Kamu Saati Özel
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Özlem Özdemir - 2 yıl önce
3sene Bünyan da Atatürk ilkokulunda typ elemanı olarak çalıştım sizde uygun görürseniz belediyenizde temizlikçi olarak çalışmak istiyorum esimden ayrıyım bakmakta olduğum iki oğlum var bu yuzden belediyede çalışmak istiyorum gereğini bilgilerinize sunarım iyi çalışmalar
Avatar
Ahmet Aktar - 1 yıl önce
Belediyenizde şoförlük guvenlik park bahçe de görev yapmak istiyorum en sevmediğim yalan söylemek ve yalan söyleyen

Guncel Son Dakika Kamu, Memur Haber