Bitlis Belediyesi Personel Alımı 2019

Bitlis Belediyesi çok sayıda personel alımı, zabıta alımı, eleman alımı, memur alımı ve işçi alımı gerçekleştirecek, Bitlis Belediyesi insan kaynakları açık iş pozisyonları, güncel iş ilanları haberimizin detayında..

Bitlis Belediyesi Personel Alımı 2019
22 Eylül 2019 Pazar 09:44

Bitlis Belediyesi Personel Alımı 2019

Bitlis Belediyesi Personel Alımı Güncel İş İlanları

Bitlis Belediyesi Personel Alımı

Bitlis şehrimiz Türkiyemizin tarihi ve kültürel zenginlikleri ile çok önemli kentlerimizden bir tanesidir.Şehrimizin ismi Büyük İskender’in kentde yaptırmış olduğu kalenin komutanlarından birisi olan Bedlis’ten gelmektedir. Tarihsel yapıların tarih boyunca her dönemden bir eserin bol olduğu bir vadi içerisinde kurulan Bitlis, bu sebepten dolayı “Vadideki Güzel Şehir” olarak anılmaktadır. Bitlis son yıllarda gelişmesi için ciddi yatırımlar yapılmış kentlerimizin başında gelmektedir. Bitlis Belediyesi 2019 senesinde bu yatırımlara devam edileceğinin ve şehrin gelişmesi adına çalışmaların tam gaz devam edeceğini belirtmektedir. Vatandaşlar ise bu kapsamda Bitlis Belediyesi yeni oluşturacağı istihdam ile memur işçi personel alımı gerçekleştirecek mi merak içine girdiler. Bitlis'in genel itibarı ile ekonomisi tarım, hayvancılık ve ormancılığa dayanmaktadır. Bitlis kentimizde sanayi henüz gelişme halindedir. Bitlis Sigara Fabrikası, Bitlis Un Fabrikası, Tatvan Et Kombinası, Tatvan Yem Fabrikası ve Tatvan Tersanesi ile Adilcevaz Süt Fabrikası bu şehrimizde bulunmaktadır. Son yıllarda terör ve ekonomik durgunluk yüzünden zor zamanlar geçiren Bitlis, bu durgunluğun bitmesi ve ekonomi gelişmelerin devam etmesi adına yeni sanayi bölgelerinin oluşturulması ve yeni iş fırsatlarının yaratılması  ve istihdamın artırılması adına çalışmalar yapmaktadır. Bu çalışmalar kapsamında İŞKUR ile Bitlis Belediyesi arasında çeşitli projeler oluşturulup şehirde meslek edindirme kursları bu kapsamda faaliyet göstermektedir. Bunun yanında belediyecilik faaliyetlerinin son hızıyla devam edebilmesi için bir çok memur işçi personel alımı gerçekleştirecektir. Memur işçi personel alımları sadece Bitlis merkezde değil aynı zamanda aşağıda saymış olduğumuz ilçelerde de yapılacaktır. Bitlis Belediyesi iş ilanları hakkında istenilen nitelik ve özelliker ile  iş başvurusu formu, başvuru şartları ve başvuru tarihleri gibi bilgilere www.kamusaati.com web sitemizi sık kullanılanlar sekmesine ekleyip sürekli takipte kalarak en güncel haberlere ve iş ilanlarına ulaşabilirsiniz.

  • Adilcevaz
  • Ahlat
  • Güroymak
  • Hizan
  • Mutki
  • Tatvan

Bitlis Belediyesince planlanan bir çok sayıda memur işçi personel alımı ilanı içerisinde ilköğretim mezunu, lise mezunu ve üniversite mezunu adayların başvuru yapabilecekleri çeşitli kadro ve pozisyonlar yer almaktadır. İlanlarda şoför, temizlik görevlisi, mimar, mühendis, teknisyen, büro görevlisi, zabıta, park bahçe görevlisi,  itfaiye şoförü, avukat, bekçi, sekreter, psikolog, İnşaat Mühendisi, gibi çok sayıda ki açık kadro ve pozisyonlara sözleşmeli, daimi, kadrolu ve geçici statülerde memur işçi personeş istihdam edileceklerdir. Uşak Belediyesi iş ilanları hakkında istenilen nitelik ve özelliker ile  iş başvurusu formu, başvuru şartları ve başvuru tarihleri gibi bilgilere www.kamusaati.com web sitemizi sık kullanılanlar sekmesine ekleyip sürekli takipte kalarak en güncel haberlere ve iş ilanlarına ulaşabilirsiniz.

Bitlis Belediyesi İş Başvuru Şartları Neler?

Bitlis Belediyesinde statü olarak işçi ve memur olabilmek için personel alımları başvuru şartları öncelikle; T.C vatandaşı olmak, 18 yaşını doldurmuş olmanız gerekiyor. Askeri hiç bir durumun bulunmaması askerliğin yapılmış yada muhaf olmanız oldukça önemli olarak belediyeye işçi memur personeli olarak alınmaktadır. Kamu haklarından mahrumiyet olmaması, yapılacak görev ve pozisyonla ilgili gerekli şartlara sahip olmak gerekiyor.  Yaş, eğitim veya cinsiyet gibi, affa uğramış olan biri olsa bile devletin güvenliğine karşı bulunan suçlar gibi hiç bir suç işlememiş olması, en az ilkokul mezunu olmak ve çalışmasına engel olabilecek durumlar akıl hastalığı veya farklı hastalıkların olmaması çok önemlidir.

Bütün bu belirtilen şartları taşıyan adaylar, ek olarak belediyenin talep ettiği diğer unsurları da taşıyorsa, personel ve işçi ilanı için başvuru yapmaya hak kazanır. Açılacak iş ilanları hakkında buradan bilgi verilmektedir. Siteyi takip ederek, personel alımı ilanları hakkında açılan ilanları takip edebilirsiniz.

Başvurular Nasıl Yapılacak?

Bitlis Belediyesi işçi ve memur personel alımı  yapılacağı zaman, belediyenin insan kaynaklarına ait doldurulması zorunlu iş başvuru formu, doldurularak belediyeye iletilir.  Bu başvurular sadece alım olduğu dönemlerde kabul edilmektedir. Personel Alım ilanı olmadığı durumlarda bu başvuru belgeleri malesef belediyece geçerli sayılmıyor. Bitlis Belediyesi başvuru formlarına, sitemizi takip ederek ve ilanların açıldığı dönemlerde ulaşabilirsiniz. Sitemiz Bitlis Belediyesi ve Bitlis’de bulunan diğer belediyeler ile ilgili araştırmalarına devam ediyor. Her türlü memur ve işçi personel alımları için ve  güncel bilgi hakkında bilgi sahibi olmak için internetten takip etmeye devam edin.

Bitlis Belediyesi, her yıl, belirli tarih aralıkları ile personel memur ve işçi alımı yapar. İş bölümüne göre ve iştirak şirketlerinin ihtiyacına göre farklılık gösteren bu ilanlar, uygun şartları taşıyan adaylar için belediyede çalışmak için bir fırsat niteliği taşır. Dönemsel veya yarı zamanlı olarak ta iş imkanı sunan Bitlis Belediyesi, personel alımları yapılacağı dönemlerde, internet üzerinden duyuru yaptırmaktadır.

Alım yapılacağı dönemlerde internet üzerinden yapılacak duyurular,  Devlet Personel Başkanlığı’nın aracılığı ile gerçekleşir. Büyükşehir olmayan Belediyeler Büyükşehir Belediyesi iş ilanları ve personel alımları ile ilgili yeni duyuru ve ilanlara KAMUSAATİ İLANLAR  üzerinden ulaşabilirsiniz.


Kaynak: Kamu Saati Özel

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Guncel Son Dakika Kamu, Memur Haber