Bingöl Belediyesi Personel Alımı

Bingöl Belediyesi çok sayıda personel alımı, zabıta alımı, eleman alımı, memur alımı ve işçi alımı gerçekleştirecek, Bingöl Belediyesi insan kaynakları açık iş pozisyonları, güncel iş ilanları haberimizin detayında..

Bingöl Belediyesi Personel Alımı
30 Eylül 2019 Pazartesi 11:14

Bingöl Belediyesi Personel Alımı 2019

Bingöl Belediyesi Personel Alımı Güncel İş İlanları

Bingöl Belediyesi Personel Alımı

Bingöl şehrimiz, Doğu Anadolu Bölgemizde konumlanmış ilimiz olmakla birlikte  2019 senesinde açıklanan resmi veri rakamlarına göre nüfusu 270 bini geçmiş durumdadır. Bingöl ekonomik yönlerden diğer şehirlerimizden malesef geride kalmıştır. Belediye bu geri kalmışlığı ve aradaki açığı kapatmak ve Bingöl kentinin çehresini modern hale getirebilmek, insanlara daha yaşanılabilir sosyal kent sunak amacıyla Bingöl Belediyesi 2019 senesinde seferberlik başlatarak çalışmalarına, sosyal projelerine ve yatırımlarına hız kesmeden açıkladı. Bingöl de yaşayan vatandaşlar ise bu çalışma ve projeler kapsamında Bingöl Belediyesi bünyesine memur işçi personel alımı yapılacak mı merakla beklemekteler. Bingöl kentimizin ekonomisi genel olarak hayvancılık, tarım ve ormancılığa dayanmaktadır. İlimizde yem fabrikası, süt fabrikası, et-balık kurumu kombinası, un ve tuğla fabrikaları bulunmakla birlikte sanayi oldukça az gelişmiştir. Bingöl Belediyesi 2019 yılında da  sanayi istihdamının arttırılabilmesi adına yatırımlar yapacaklarını ve bölgede kurulacak sanayi kuruluşlarına gerekli desteğin sağlanarak destek vereceklerini açıklamıştır. Kentdeki işsizlik sayılarını azaltmak adına da İŞKUR ile çeşitli meslek edindirme kurslarının açılması için projeler başlatan belediye bu sayede belediye bünyesinde ve yeni açılacak sanayi kuruluşlarında işe alınacak olan bay, bayan kalifiye personel ihtiyacı da giderilecektir. Memur işçi personel alımları sadece şehir merkezinde değil aynı zamanda aşağıda saymış olduğumuz ilçeler için de gerçekleştirilecektir. Bingöl Belediyesi iş ilanları hakkında istenilen nitelik ve özelliker ile  iş başvurusu formu, başvuru şartları ve başvuru tarihleri gibi bilgilere www.kamusaati.com web sitemizi sık kullanılanlar sekmesine ekleyip sürekli takipte kalarak en güncel haberlere ve iş ilanlarına ulaşabilirsiniz.

  • Adaklı
  • Genç
  • Karlıova
  • Kiğı
  • Solhan
  • Yayladere
  • Yedisu

Bingöl Belediyesince işe alım süreci en kısa zamanda başlatılacak olup, iş ilanları içinde çok sayıda avukat, mimar, mühendis, park bahçe görevlisi, Temizlik personeli, tekniker, teknisyen, şoför, büro memuru, zabıta memuru, itfaiye memuru, hemşire, ebe, tabip,  İnşaat mühendisi, Hayvanat bahçesi görevlisi, müfettiş yardımcısı, programcı, şehir ve bölge plancısı gibi meslek grubu bulunmaktadır. Belediye tarafınca yayınlanacak ilanlara adaylar sınavsız veya KPSS şartı ile kadrolu, daimi, sözleşmeli ve geçici statülerde yerleştirileceklerdir. İşe alım sürecindeki ilanlarda ilkokul mezunu, lise mezunu ve üniversite mezunu adayların iş başvurusu yapabilecekleri açık kadro ve pozisyonlar bulunmaktadır. Bingöl Belediyesi iş ilanları hakkında istenilen nitelik ve özelliker ile  iş başvurusu formu, başvuru şartları ve başvuru tarihleri gibi bilgilere www.kamusaati.com web sitemizi sık kullanılanlar sekmesine ekleyip sürekli takipte kalarak en güncel haberlere ve iş ilanlarına ulaşabilirsiniz.

Bingöl Belediyesi İş Başvuru Şartları Neler?

Bingöl Belediyesinde statü olarak işçi ve memur olabilmek için personel alımları başvuru şartları öncelikle; T.C vatandaşı olmak, 18 yaşını doldurmuş olmanız gerekiyor. Askeri hiç bir durumun bulunmaması askerliğin yapılmış yada muhaf olmanız oldukça önemli olarak belediyeye işçi memur personeli olarak alınmaktadır. Kamu haklarından mahrumiyet olmaması, yapılacak görev ve pozisyonla ilgili gerekli şartlara sahip olmak gerekiyor.  Yaş, eğitim veya cinsiyet gibi, affa uğramış olan biri olsa bile devletin güvenliğine karşı bulunan suçlar gibi hiç bir suç işlememiş olması, en az ilkokul mezunu olmak ve çalışmasına engel olabilecek durumlar akıl hastalığı veya farklı hastalıkların olmaması çok önemlidir.

Bütün bu belirtilen şartları taşıyan adaylar, ek olarak belediyenin talep ettiği diğer unsurları da taşıyorsa, personel ve işçi ilanı için başvuru yapmaya hak kazanır. Açılacak iş ilanları hakkında buradan bilgi verilmektedir. Siteyi takip ederek, personel alımı ilanları hakkında açılan ilanları takip edebilirsiniz.

Başvurular Nasıl Yapılacak?

Bingöl Belediyesi işçi ve memur personel alımı  yapılacağı zaman, belediyenin insan kaynaklarına ait doldurulması zorunlu iş başvuru formu, doldurularak belediyeye iletilir.  Bu başvurular sadece alım olduğu dönemlerde kabul edilmektedir. Personel Alım ilanı olmadığı durumlarda bu başvuru belgeleri malesef belediyece geçerli sayılmıyor. Bingöl Belediyesi başvuru formlarına, sitemizi takip ederek ve ilanların açıldığı dönemlerde ulaşabilirsiniz. Sitemiz Bingöl Belediyesi ve Bingöl’de bulunan diğer belediyeler ile ilgili araştırmalarına devam ediyor. Her türlü memur ve işçi personel alımları için ve  güncel bilgi hakkında bilgi sahibi olmak için internetten takip etmeye devam edin.

Bingöl Belediyesi, her yıl, belirli tarih aralıkları ile personel memur ve işçi alımı yapar. İş bölümüne göre ve iştirak şirketlerinin ihtiyacına göre farklılık gösteren bu ilanlar, uygun şartları taşıyan adaylar için belediyede çalışmak için bir fırsat niteliği taşır. Dönemsel veya yarı zamanlı olarak ta iş imkanı sunan Bingöl Belediyesi, personel alımları yapılacağı dönemlerde, internet üzerinden duyuru yaptırmaktadır.

Alım yapılacağı dönemlerde internet üzerinden yapılacak duyurular,  Devlet Personel Başkanlığı’nın aracılığı ile gerçekleşir. Büyükşehir olmayan Belediyeler Büyükşehir Belediyesi iş ilanları ve personel alımları ile ilgili yeni duyuru ve ilanlara KAMUSAATİ İLANLAR  üzerinden ulaşabilirsiniz.


Kaynak: Kamu Saati Özel

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Guncel Son Dakika Kamu, Memur Haber