Bayburt Belediyesi Personel Alımı

Bayburt Belediyesi çok sayıda personel alımı, zabıta alımı, eleman alımı, memur alımı ve işçi alımı gerçekleştirecek, Bayburt Belediyesi insan kaynakları açık iş pozisyonları, güncel iş ilanları haberimizin detayında..

Bayburt Belediyesi Personel Alımı
26 Eylül 2019 Perşembe 00:00

Bayburt Belediyesi Personel Alımı 2019

Bayburt Belediyesi Personel Alımı Güncel İş İlanları

Bayburt Belediyesi Personel Alımı

ayburt ilimiz, Karadeniz Bölgemiz içinde konumlanan  tarihi ve kültürel zenginlikleri ile önemli bir Kentimizdir. Bayburt Şehrimizin 2019 senesinde açıklanan veri rakamlarına göre nüfusu 85 bini aşmış durumdadır. Bayburt kentinin adı; eski Kafkas dillerden birini konuşan Urartu/Khaldiler’in bölgeye egemen olduğu dönemlerde, Khalt (Halti) halkı arasında gerçekleşen Hint-Avrupa dilli Mitanni göçmenlerinin sızmaları neticesinde verilmiştir.  Bayburt Belediyesi kentin çehresini değiştirmek kentde sukun ortamı oluşturarak ve insanlara daha yaşanılabilir sosyal kent sunmak adına yatırımlarına ve çalışmalarına son hızıyla devam etmektedir. Vatandaşlar ise bu çalışmaların bir neticesi  olarak belediye bünyesinde açık bulunan kadro ve pozisyonlara herhangi bir memur işçi personel alımı yapılacak mı merak içine girdirler. Bayburt Kentimizide tarım ve hayvancılığa dayalı bir ekonomik işleyiş hakimdir. Peynir-tereyağ fabrikası, tuğla, kiremit, un fabrikaları, et kombinası şehide bulunan başlıca sanayi kuruluşlarıdır. Bayburt Belediyesi ildeki sanayicilik oranını arttırmak için yatırım çekmek adına  çalışmalar yaparak yatırımcılara büyük teşvikler vererek fırsat sunmaktadır. Bİlerleyen Günlerde kentte yeni sanayi kuruluşları görebiliriz. Bu kapsamda da çok fazla rakamda yeni istihdam yapılacaktır. Bayburt Belediyesi bu kuruluşların ve bünyesindeki açık kadrove pozisyonlardaki memur işçi personel  eleman açığını gidermek ve şehirde bir süredir artan işsizlik rakamlarını dibe çekebilmek istihdam oranını artırmak için  İŞKUR ile çeşitli projeler de geliştirmeye başlanmıştır. Sonuç olarak iş garantili meslek edindirme kurslarının sayısı ve niteliği arttırılmıştır. Belediyecilik faaliyetlerinin sorun olmadan devam edebilmesi için deBayburt Belediyesi oldukça fazla memur işçi personel alımı yapması öngörülmektedir.  Bu alımlar sadece il merkezinde değil, aynı zamanda aşağıda belirmiş olduğumuz ilçeler için de yapılacaktır. Bayburt Belediyesi iş ilanları hakkında istenilen nitelik ve özelliker ile  iş başvurusu formu, başvuru şartları ve başvuru tarihleri gibi bilgilere www.kamusaati.com web sitemizi sık kullanılanlar sekmesine ekleyip sürekli takipte kalarak en güncel haberlere ve iş ilanlarına ulaşabilirsiniz.

  • Aydıntepe
  • Demirözü

Bayburt Belediyesince muhtemel memur işçi personel alımı ilanlarında ilköğretim mezunu, lise mezunu, önlisans mezunu ve üniversite mezunu çok sayıda kadro ve pozisyon bulunmaktadır.  İlanlarda tekniker, teknisyen, zabıta memuru,park bahçe görevlisi, veteriner, inşaat mühendisi, bilşim personeli, itfaiyeci, şoför, büro görevlisi, güvenlik görevlisi, şehir ve bölge plancısı, avukat, mimar, müfettiş, beden işçisi, temizlik işçisi, forklift operatörü gibi çok fazla rakamlarda kadro ve pozisyon bulunmaktadır. Bu ilanlar sonunda adaylar daimi, sözleşmeli, kadrolu ve geçici statülerde belediye bünyesinde sürekli olarak  istihdam edileceklerdir.  İlanlarda sınavsız alım yapılacak açık kadrolar olduğu gibi KPSS şartı yer alan açık kadrolar da bulunmaktadır. Bu ilanlara nasıl iş başvurusu yapabileceğinizi yazımız devamında anlattık.

Bayburt Belediyesi İş Başvuru Şartları Neler?

Bayburt Belediyesinde statü olarak işçi ve memur olabilmek için personel alımları başvuru şartları öncelikle; T.C vatandaşı olmak, 18 yaşını doldurmuş olmanız gerekiyor. Askeri hiç bir durumun bulunmaması askerliğin yapılmış yada muhaf olmanız oldukça önemli olarak belediyeye işçi memur personeli olarak alınmaktadır. Kamu haklarından mahrumiyet olmaması, yapılacak görev ve pozisyonla ilgili gerekli şartlara sahip olmak gerekiyor.  Yaş, eğitim veya cinsiyet gibi, affa uğramış olan biri olsa bile devletin güvenliğine karşı bulunan suçlar gibi hiç bir suç işlememiş olması, en az ilkokul mezunu olmak ve çalışmasına engel olabilecek durumlar akıl hastalığı veya farklı hastalıkların olmaması çok önemlidir.

Bütün bu belirtilen şartları taşıyan adaylar, ek olarak belediyenin talep ettiği diğer unsurları da taşıyorsa, personel ve işçi ilanı için başvuru yapmaya hak kazanır. Açılacak iş ilanları hakkında buradan bilgi verilmektedir. Siteyi takip ederek, personel alımı ilanları hakkında açılan ilanları takip edebilirsiniz.

Başvurular Nasıl Yapılacak?

Bayburt Belediyesi işçi ve memur personel alımı  yapılacağı zaman, belediyenin insan kaynaklarına ait doldurulması zorunlu iş başvuru formu, doldurularak belediyeye iletilir.  Bu başvurular sadece alım olduğu dönemlerde kabul edilmektedir. Personel Alım ilanı olmadığı durumlarda bu başvuru belgeleri malesef belediyece geçerli sayılmıyor. Bayburt Belediyesi başvuru formlarına, sitemizi takip ederek ve ilanların açıldığı dönemlerde ulaşabilirsiniz. Sitemiz Bayburt Belediyesi ve Bayburt’da bulunan diğer belediyeler ile ilgili araştırmalarına devam ediyor. Her türlü memur ve işçi personel alımları için ve  güncel bilgi hakkında bilgi sahibi olmak için internetten takip etmeye devam edin.

Bayburt Belediyesi, her yıl, belirli tarih aralıkları ile personel memur ve işçi alımı yapar. İş bölümüne göre ve iştirak şirketlerinin ihtiyacına göre farklılık gösteren bu ilanlar, uygun şartları taşıyan adaylar için belediyede çalışmak için bir fırsat niteliği taşır. Dönemsel veya yarı zamanlı olarak ta iş imkanı sunan Bayburt Belediyesi, personel alımları yapılacağı dönemlerde, internet üzerinden duyuru yaptırmaktadır.

Alım yapılacağı dönemlerde internet üzerinden yapılacak duyurular,  Devlet Personel Başkanlığı’nın aracılığı ile gerçekleşir. Büyükşehir olmayan Belediyeler Büyükşehir Belediyesi iş ilanları ve personel alımları ile ilgili yeni duyuru ve ilanlara KAMUSAATİ İLANLAR  üzerinden ulaşabilirsiniz.


Kaynak: Kamu Saati Özel

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Guncel Son Dakika Kamu, Memur Haber