Amasya Belediyesi Personel Alımı 2019

Amasya Belediyesi çok sayıda personel alımı, zabıta alımı, eleman alımı, memur alımı ve işçi alımı gerçekleştirecek, Amasya Belediyesi insan kaynakları açık iş pozisyonları, güncel iş ilanları haberimizin detayında..

Amasya Belediyesi Personel Alımı 2019
17 Eylül 2019 Salı 00:20

Amasya Belediyesi Personel Alımı 2019

Amasya Belediyesi Personel Alımı Güncel İş İlanları

Amasya Belediyesi Personel Alımı

Amasya ilimiz, Karadeniz Bölgemizde konumlanan tarihi ve kültürel zenginlikleri ile önemli bir şehrimizdir. Amasya’nın tarih kayıtlarına geçmiş bilinen ilk adı “Amaseia”dır. Bu dünyanın ilk coğrafyacısı olarak bilinen Strabon tarafınca verilmiştir. Amasya şehrimiz tarihin akışında önemli roller üstlenmiştir. Kurtuluş Savaşı sırasında yine ön plana çıkmış, Kurtuluş mücadelesinin stratejik planları bu kentte hazırlanmıştır. 2019 senesinde açıklanan sayılara ve uzman verileri ile Amasya kentinin 350 bini aşkın nüfusu bulunmaktadır. Amasya Belediyesi tarafınca yapılmış olan açıklama nezdinde belediye bünyesinde çok sayıda kadro ve pozisyonda memur işçi personel eleman açığı olduğu belirtilmiş ve bu açıkları kapatabilmek adına 2019 senesi boyuncaaçık kadro ve pozisyonlara çok sayıda memur işçi  personel alımı gerçekleştirileceği açıklanmıştır. Amasya Belediyesi iş ilanları hakkında istenilen nitelik ve özelliker ile  iş başvurusu formu, başvuru şartları ve başvuru tarihleri gibi bilgilere www.kamusaati.com web sitemizi sık kullanılanlar sekmesine ekleyip sürekli takipte kalarak en güncel haberlere ve iş ilanlarına ulaşabilirsiniz.

Son bir kaç senede Türkiyemizde yaşanan ekonomik sıkıntılar ile aksaklıklar Amasya şehrinin istihdamınıda derinden etkiledi. Amasya kentinde işsizlik rakamları son yıllardaki en yüksek seviyelerine ulaştı. Amasya Belediyesi tarafınca gerçekleştirilmesi öngörülen çok sayıda kadro ve pozisyon memur işçi personel alımı ilanı oldukça önem kazanıyor. Şehirde iş bekleyen, iş arayan binlerce vatandaş belediye tarafından yapılması planlanan  memur işçi personel alımı Yeni plananan istihdam sonrasında umutla bekleyişe geçmiş durumda. Amasya Belediyesi bu olumsuz havayı dağıtabilmek için İŞKUR ile ortak projeler yaparak istihdam sayısını en üst seviyelere çıkarmak için hummalı bir çalışmanın içerisine de girmiş durumda. Bu yapılacak olan çalışmaların önümüzdeki sene önemli oranda fayda sağlayacağı ve işsizlik oranlarının yapılacak istihdam ile düşürüleceği edindiğimiz bilgiler arasında yer alıyor. İŞKUR ve belediye arasında yapılan anlaşmanın çok detaylı olması ve işsiz insanlarımızın istihdamı kapsamında gerçekleştirilecek olan çok sayıdaki kadro ve pozisyon için memur işçi personel eleman alımı sadece merkez ilçelerde değil aynı zamanda aşağıda saymış olduğumuz ilçelerde ve taşra bölgesinde de yapılacaktır.

  • Göynücek
  • Gümüşhacıköy
  • Hamamözü
  • Merzifon 
  • Suluova
  • Taşova 

Amasya Belediyemiz bünyesindeki açık kadro ve pozisyonlar için çok sayıda memur işçi personel alımı ilanlarında ilkokul mezunu veya üniversite mezunu adayların başvuruda bulunabileceği kadro ve pozisyonlar bulunuyor. Belediyecilik faaliyetlerinin aksamadan devam edebilmesi ve Amasya halkına daha yaşanılabilir sosyal sukun ve huzur dolu bir kent sunmak adına yapılacak olan memur işçi personel alımlarda bazı kadrolar sözleşmeli olarak bazıları da kadrolu olarak işe alınarak istihdam edilecektir. İlanlarda temizlik işçisi, şoför, güvenlik görevlisi,perk bahçe personeli, sekreter, mimar, mühendis,arkeolog, Tarihi restore ustası, zabıta, bay, bayan gibi çok sayıda başlıkla kadro ve pozisyon bulunuyor. Bu ilanlara nasıl iş başvurusu yapabileceğinizi haberimiz devamında detaylı olarak anlattık.

Amasya Belediyesi İş Başvuru Şartları Neler?

Amasya Belediyesinde statü olarak işçi ve memur olabilmek için personel alımları başvuru şartları öncelikle; T.C vatandaşı olmak, 18 yaşını doldurmuş olmanız gerekiyor. Askeri hiç bir durumun bulunmaması askerliğin yapılmış yada muhaf olmanız oldukça önemli olarak belediyeye işçi memur personeli olarak alınmaktadır. Kamu haklarından mahrumiyet olmaması, yapılacak görev ve pozisyonla ilgili gerekli şartlara sahip olmak gerekiyor.  Yaş, eğitim veya cinsiyet gibi, affa uğramış olan biri olsa bile devletin güvenliğine karşı bulunan suçlar gibi hiç bir suç işlememiş olması, en az ilkokul mezunu olmak ve çalışmasına engel olabilecek durumlar akıl hastalığı veya farklı hastalıkların olmaması çok önemlidir.

Bütün bu belirtilen şartları taşıyan adaylar, ek olarak belediyenin talep ettiği diğer unsurları da taşıyorsa, personel ve işçi ilanı için başvuru yapmaya hak kazanır. Açılacak iş ilanları hakkında buradan bilgi verilmektedir. Siteyi takip ederek, personel alımı ilanları hakkında açılan ilanları takip edebilirsiniz.

Başvurular Nasıl Yapılacak?

Amasya Belediyesi işçi ve memur personel alımı  yapılacağı zaman, belediyenin insan kaynaklarına ait doldurulması zorunlu iş başvuru formu, doldurularak belediyeye iletilir.  Bu başvurular sadece alım olduğu dönemlerde kabul edilmektedir. Personel Alım ilanı olmadığı durumlarda bu başvuru belgeleri malesef belediyece geçerli sayılmıyor. Amasya Belediyesi başvuru formlarına, sitemizi takip ederek ve ilanların açıldığı dönemlerde ulaşabilirsiniz. Sitemiz Amasya Belediyesi ve Amasya’da bulunan diğer belediyeler ile ilgili araştırmalarına devam ediyor. Her türlü memur ve işçi personel alımları için ve  güncel bilgi hakkında bilgi sahibi olmak için internetten takip etmeye devam edin.

Amasya Belediyesi, her yıl, belirli tarih aralıkları ile personel memur ve işçi alımı yapar. İş bölümüne göre ve iştirak şirketlerinin ihtiyacına göre farklılık gösteren bu ilanlar, uygun şartları taşıyan adaylar için belediyede çalışmak için bir fırsat niteliği taşır. Dönemsel veya yarı zamanlı olarak ta iş imkanı sunan Amasya Belediyesi, personel alımları yapılacağı dönemlerde, internet üzerinden duyuru yaptırmaktadır.

Alım yapılacağı dönemlerde internet üzerinden yapılacak duyurular,  Devlet Personel Başkanlığı’nın aracılığı ile gerçekleşir. Büyükşehir olmayan Belediyeler Büyükşehir Belediyesi iş ilanları ve personel alımları ile ilgili yeni duyuru ve ilanlara KAMUSAATİ İLANLAR  üzerinden ulaşabilirsiniz.


Kaynak: Kamu Saati Özel

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Yılmaz kanık - 5 ay önce
Ben oto lastik ustasının ve oparörtürlüm de vardır belgemde var iş arıyorm
Avatar
Erdem Atak - 3 ay önce
Amasya ellibeş evler mahallesi esen apartmanı no 23 8 oturuyorum engelli taporum var 10043 işsizim iş arıyorum saygılarımla başkanım
Avatar
Erdem Atak - 3 ay önce
Amasya ellibeş evler mahallesi esen apartmanı no 23 8 oturuyorum engelli taporum var 10043 işsizim iş arıyorum saygılarımla başkanım
Avatar
tugba varol ayan - 2 ay önce
bahceler icinde oturuyorum issizim baskanim ise ihriyacim var

Guncel Son Dakika Kamu, Memur Haber