Alaşehir Belediyesi Personel Alımı İş ilanları ve Başvuru Formu

Manisa Alaşehir Belediyesi çok sayıda personel alımı, zabıta alımı, eleman alımı, memur alımı ve işçi alımı gerçekleştirecek, Alaşehir Belediyesi insan kaynakları açık iş pozisyonları, güncel iş ilanları haberimizin detayında..

Alaşehir Belediyesi Personel Alımı İş ilanları ve Başvuru Formu
12 Mart 2021 Cuma 11:35

Alaşehir Belediyesi Personel Alımı

İlk çağlardan beri bir yerleşim merkezi olarak görülen Alaşehir ilçesi, 1957 yılında Manisa’ ya bağlanarak müstakil bir ilçe olmuştur.

Alaşehir Belediyesi, Alaşehir’in, huzur ve refah içerisinde yaşanan bir şehre dönüştürülmesini kendisinin misyonu olarak kabul etmektedir. Kurum, Alaşehir’i bu misyonu doğrultusunda ekonomik ve kültürel gelişimini tamamlamış, altyapı sorunu olmayan ve her metrekaresi görsel güzelliklerle donanmış, “bölgenin ihracat merkezi” ve dahi “festivaller kenti” olmuş insanları mutlu ve yarınlarından da umutlu bir şehir yapmak hedefindedir.

Bu hedef doğrultusunda yatırımlar yapan kurum, kadrosunda oluşan personel açığını gidermek amacıyla deneyimli/deneyimsiz personel alımı yapacak.

Alaşehir Belediyesi İşçi Alımı

Alaşehir Belediyesi’nin son dönemlerde kadrosuna dâhil ettiği personellerde olduğu gibi, yakın zamanda alacağı tahmin edilen personelleri de sözleşmeli işçi ya da taşeron işçi statüsüyle kadrolandıracağı ve bu şartlar dâhilinde sosyal haklar sağlayacağı tahmin edilmektedir. Ayrıca maaşlar konusunda ise net bir açıklama yapmaktan kaçınan kurumda çalışanların asgari ücretin üzerinde maaş aldıkları da bilinmektedir.

Alaşehir Belediyesi Memur Alımı

Kurumun memur alım şartları, başvuruya açılan pozisyona göre değişim göstermektedir. Bunun beraberinde mimarlık gibi bazı memur kadroları için belediye, ilgili kadroya sadece o bölümü bitiren adayları almaktadır.

Daimi ve sözleşmesi olmasına bağlı olarak KPSS puan türüne ya da sadece mülakat sonucuna göre işe alınabilirsiniz. Sözlü sınav ile alım gerçekleşeceği zamanda Excel, Powerpoint ve Word programlarının özelliklerini uygulayabilme gibi konularda, başvuruda bulunan kişinin sınav komisyonu nezdinde bıraktığı genel intiba dikkate alınmaktadır.

Alaşehir Belediyesi memur alımı sayesinde kariyer planınıza uygun devlet kadrosunda bir meslek sahibi olabilirsiniz. Bunun için kurumun ilanlarını takip etmeli, ÖSYM tercihlerinde kadrosunda açık olup olmadığını incelemeli ve iş başvuru sürecinde yapılması gerekenleri eksiksiz bir şekilde yerine getirmelisiniz. Özellikle başvuruda tarafınızdan istenilen belgeleri, doğru bir şekilde ibraz etmeniz önem arz etmektedir.

Alaşehir Belediyesi İş İlanları

Alaşehir Belediyesi, vizyon olarak da Alaşehir halkının belediyeden beklediği hizmetleri kaliteli, verimli, etkin biçimde gerçekleştirmeyi ve bu çalışmalarıyla da diğer kurum ve kuruluşlara örnek olmayı belirlemiştir.

Çalışma hedefleri kapsamında belirlediği vizyon ve misyonuyla vatandaşlarına hizmet veren kurum, hizmetlerini daha hızlı, devamlı ve güvenilir bir şekilde gerçekleştirebilmek adına kadrosuna alacağı personeller için resmi internet sitesi üzerinden iş ilanı yayınlayacak.

Belediyede Çalışılabilecek Pozisyonlar

  • Zabıta
  • Temizlik İşleri Görevlisi
  • Şoför
  • Güvenlik
  • Park ve Bahçe İşçisi
  • İşçi
  • Memur
  • Arşivci
  • İtfaiye eri

Alaşehir Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Personel alımı yapacağı zaman genellikle internet sitesi üzerinden duyuru yayınlayarak vatandaşlarını bilgilendiren Alaşehir Belediyesi’nde çalışmak isteyenlerin belediyenin resmi internet sitesinde yayınlanacak olan iş başvuru formunu doldurmaları ya da Alaşehir Belediyesi insan kaynakları birimine giderek özgeçmişleri ile birlikte ön başvurularını yapmaları gerekmektedir.

Başvuru değerlendirmesi olumlu olan adaylar belediyenin internet sitesi üzerinden ilan edilmekte ve belediyenin personel alımı yapılacak olan ilgili kurumuna mülakat için davet edilmektedir.

 

Alaşehir Belediyesi Belediyesi İş Başvuru Şartları Neler?

Alaşehir Belediyesinde statü olarak işçi ve memur olabilmek için personel alımları başvuru şartları öncelikle; T.C vatandaşı olmak, 18 yaşını doldurmuş olmanız gerekiyor. Askeri hiç bir durumun bulunmaması askerliğin yapılmış yada muhaf olmanız oldukça önemli olarak belediyeye işçi memur personeli olarak alınmaktadır. Kamu haklarından mahrumiyet olmaması, yapılacak görev ve pozisyonla ilgili gerekli şartlara sahip olmak gerekiyor.  Yaş, eğitim veya cinsiyet gibi, affa uğramış olan biri olsa bile devletin güvenliğine karşı bulunan suçlar gibi hiç bir suç işlememiş olması, en az ilkokul mezunu olmak ve çalışmasına engel olabilecek durumlar akıl hastalığı veya farklı hastalıkların olmaması çok önemlidir.

Bütün bu belirtilen şartları taşıyan adaylar, ek olarak belediyenin talep ettiği diğer unsurları da taşıyorsa, personel ve işçi ilanı için başvuru yapmaya hak kazanır. Açılacak iş ilanları hakkında buradan bilgi verilmektedir. Siteyi takip ederek, personel alımı ilanları hakkında açılan ilanları takip edebilirsiniz.

Alaşehir Belediyesi  Başvurular Nasıl Yapılacak?

Alaşehir Belediyesi işçi ve memur personel alımı  yapılacağı zaman, belediyenin insan kaynaklarına ait doldurulması zorunlu iş başvuru formu, doldurularak belediyeye iletilir.  Bu başvurular sadece alım olduğu dönemlerde kabul edilmektedir. Personel Alım ilanı olmadığı durumlarda bu başvuru belgeleri malesef belediyece geçerli sayılmıyor. Alaşehir Belediyesi başvuru formlarına, sitemizi takip ederek ve ilanların açıldığı dönemlerde ulaşabilirsiniz. Sitemiz Alaşehir Belediyesi ve Denizli'de’bulunan diğer belediyeler ile ilgili araştırmalarına devam ediyor. Her türlü memur ve işçi personel alımları için ve  güncel bilgi hakkında bilgi sahibi olmak için internetten takip etmeye devam edin.

Alaşehir Belediyesi, her yıl, belirli tarih aralıkları ile personel memur ve işçi alımı yapar. İş bölümüne göre ve iştirak şirketlerinin ihtiyacına göre farklılık gösteren bu ilanlar, uygun şartları taşıyan adaylar için belediyede çalışmak için bir fırsat niteliği taşır. Dönemsel veya yarı zamanlı olarak ta iş imkanı sunan Alaşehir Belediyesi, personel alımları yapılacağı dönemlerde, internet üzerinden duyuru yaptırmaktadır.

Alım yapılacağı dönemlerde internet üzerinden yapılacak duyurular,  Devlet Personel Başkanlığı’nın aracılığı ile gerçekleşir. Büyükşehir olmayan Belediyeler Büyükşehir Belediyesi iş ilanları ve personel alımları ile ilgili yeni duyuru ve ilanlara KAMUSAATİ İLANLAR  üzerinden ulaşabilirsiniz.

En Güncel İş İlanları Yayınlandığı anda Sosyal medya hesaplarımızda Yer Alacaktır. Aşağıdaki Grubumuza katılarak yayınlanacak iş ilanlarından ilk Siz Haberdar olabilirsiniz

TÜRKİYE GENELİ İŞ İLANLARI KAMU PERSONELİ ALIMI İLANLARI
Üyelere Özel grup · 3.878.849 üye
Gruba Katılmak İçin Buraya TIKLAYINIZ
KAMU VE ÖZEL SEKTÖR PERSONEL ALIMI iŞÇİ ALIMLARI PAYLAŞIMI BİNLERCE İŞ İLANI İÇİN GRUBA KATILIN ARKADAŞLARINIZI DAVET EDİN

Sitemizi Aşağıdaki Sosyal Medya Hesaplarımız Üzerindende Takip Edebilirsiniz.. İlginiz İçin Teşekkür Ederiz Kamusaati.com

twitter-logo – Ömer Sezer

Bu yazının tüm hakları www.kamusaati.com'a aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©


Kaynak: Kamu Saati Özel
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Guncel Son Dakika Kamu, Memur Haber